Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

луфт на коляновия вал

ka3aka снимка ka3aka 11 март 2006 - 15:48

:unsure: вчера си сменях съединителя на каруцата и забелязах че има луфт на коляновия вал.мести се наляво и надясно с около 1 см. :flag: :beer: ...........
някои може ли да ми каже дали му се е случвал този тъпизъм и как го е отсранил преди да съм саборил мотора за ремонт???
Отговори

georgiam снимка georgiam 11 март 2006 - 15:56

цял сантиметър ли???? много! гадно нещо! лагерите как са? налягане на маслото?
Мнението беше редактирано от stepo3: 12 април 2011 - 17:17
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 11 март 2006 - 16:05

колата си работи много добре държи си оборотите,върви си без ядове

само че докога?????? :2bg:
Мнението беше редактирано от stepo3: 12 април 2011 - 17:18
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

georgiam снимка georgiam 11 март 2006 - 16:20

колата си работи много добре държи си оборотите,върви си без ядове

само че докога?????? :

мисля 4е ако смениш лагерите нещата ще се оправят!
защото наистина не е ясно ДОКОГА!
пак и може да стане по скъпо за оправяне ако не го отстарниш!
знам 4е има луфт ама колко то4но е :unsure: но ми се вижда множко!
поне на моя скоро правих основен ремонт все ми се струва не беше толко много!
нека каже мнението си някои по компетентен!
Отговори

joe007 снимка joe007 11 март 2006 - 18:23

Или поне смени аксиалните пластини,ако лагерите са добре.
Отговори

astra18nz снимка astra18nz 13 март 2006 - 14:48

Чак 1см абсурд по скоро няколко десети от милиметара които до някаде ще се компенсират с смяна на основни лагери най важен е този посреда той ограничава вала ...
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 13 март 2006 - 15:57

1 см .... импосибъл

ама си за смяна на основни лагери май
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 14 март 2006 - 14:56

след малко ще свалям двигателя и ми се струва че ще се обурудвам с ц20не

ама повредата ще покаже.луфта е доста голям снощи го мерих и е 4мм

дори от този луфт протичат семерингите от двете му страни :icon_eek2:
довечера ще пиша като го отворя дори ще сложа и снимков матРиАл
Отговори

caneiv снимка caneiv 14 март 2006 - 16:30

Чакаме снимки или по добре слагай другия направо.
Отговори

Гостvezo_* 14 март 2006 - 17:33

Основните лагери са 5 като средния поема аксиалното направление, тоест има странични ивици които поемат надлъжното усилие и съответно се износват. Основния аксиален товар се получава при смяна на скоростите - работа с съединителя.
4 мм ми се вижда много, като едно такова движение би трябвало да вкарва ненужни усилия в мотовилки, бутала и др.
Отговори

sempetrovi снимка sempetrovi 14 март 2006 - 17:47

Колега...1 см луфт ...би трябвало да означава, че ти ги няма лагерите..., което е НЕВЪЗМОЖНО. Ако имаш такъв голям луфт, предизвикан от лагери, знаеш ли как трябва да ти тропа мотора?!? Не знам какво може да е, но съм 99% сигурен, че не са ти проблема лагери на колянов вал(без значение какви). По-скоро има нещо друго...ама какво...?!?
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 14 март 2006 - 18:54

vezo, на Mar 14 2006, 06:33 PM, каза:

Основните лагери са 5 като средния поема аксиалното направление, тоест има странични ивици които поемат надлъжното усилие и съответно се износват. Основния аксиален товар се получава при смяна на скоростите - работа с съединителя.
4 мм ми се вижда много, като едно такова движение би трябвало да вкарва ненужни усилия в мотовилки, бутала и др.
 


:dance: засега двигателя остава същия поне докато сменя номерата

п.с.дано да издържи още 1000км. след това се продава за вторични :icon_eek2:
Отговори

ГостTodi_* 14 март 2006 - 22:52

Тоя двигател за вторични, ще го взема,без документите му.
Мнението беше редактирано от stepo3: 12 април 2011 - 17:18
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ka3aka снимка ka3aka 17 март 2006 - 10:57

вече съм с нови основни лагери колбеншмит да видим колко ще изкарам с тях

:icon_eek2:
Отговори

dyak снимка dyak 06 август 2008 - 11:25

 ka3aka, на Mar 11 2006, 04:48 PM, каза:

:dummy: вчера си сменях съединителя на каруцата и забелязах че има луфт на коляновия вал.мести се наляво и надясно с около 1 см. :dummy: :beer: ...........
някои може ли да ми каже дали му се е случвал този тъпизъм и как го е отсранил преди да съм саборил мотора за ремонт???


Колега да не се бъркаш да не е 1 мм сантиметър е много ? То при 1 милиметър има мноооого голяма вероятност да хвърлиш вала а за сантиметър да не говорим спешно трябва да отваряш двигателя да не те зареже някъде на пътя.Аз ремонтирах една астра ссъс същия проблем вала отиде на отпадъци беше отчайващо зле абсурд за ремонт зверски надран и аксиалния лагер беше около 4 мм задълбал във вала взехме втора употреба читав вал даже не се наложи шлайф в Ямбол цената на втора употреба вал е 120 лв. поне аз го намерих толкова биелни лагери 32 лв а основни не поня колко бяха ама доста по скъпи бяха от биелните.
Ако искаш свали си картера сваля се без да сваляш двигателя само канал ти трябва , като го свалиш сваляш няколко черупки на основни и биелни лагери да видиш на какво положение са .
на средния основен лагер мисля че се монтираше аксиалния лагер ,но не съм сигурен за тоя двигател дали е там като ги погледнеш най широката черупка на основен лагер там трябва да е аксиалния.
Според мен ще сменяш вал при всички положения
Отговори

Марто снимка Марто 06 август 2008 - 11:55

 dyak, на Aug 6 2008, 12:25 PM, каза:

...


Колега таз тема е била актуална преди 2 години :dummy: Плюс това човека по-надолу е писал че е 4мм и по-късно че вече е сменил лагерите и си е решил проблема , само няма кой да прочете изписаното :dummy:
Отговори

dyak снимка dyak 07 август 2008 - 08:41

 Марто, на Aug 6 2008, 12:55 PM, каза:

Колега таз тема е била актуална преди 2 години :dummy: Плюс това човека по-надолу е писал че е 4мм и по-късно че вече е сменил лагерите и си е решил проблема , само няма кой да прочете изписаното :dummy:


Аз го прочетох ама късно съжалявам
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 09 септември 2008 - 10:41

 dyak, на Aug 6 2008, 12:25 PM, каза:

Колега да не се бъркаш да не е 1 мм сантиметър е много ? То при 1 милиметър има мноооого голяма вероятност да хвърлиш вала а за сантиметър да не говорим спешно трябва да отваряш двигателя да не те зареже някъде на пътя.Аз ремонтирах една астра ссъс същия проблем вала отиде на отпадъци беше отчайващо зле абсурд за ремонт зверски надран и аксиалния лагер беше около 4 мм задълбал във вала взехме втора употреба читав вал даже не се наложи шлайф в Ямбол цената на втора употреба вал е 120 лв. поне аз го намерих толкова биелни лагери 32 лв а основни не поня колко бяха ама доста по скъпи бяха от биелните.
Ако искаш свали си картера сваля се без да сваляш двигателя само канал ти трябва , като го свалиш сваляш няколко черупки на основни и биелни лагери да видиш на какво положение са .
на средния основен лагер мисля че се монтираше аксиалния лагер ,но не съм сигурен за тоя двигател дали е там като ги погледнеш най широката черупка на основен лагер там трябва да е аксиалния.
Според мен ще сменяш вал при всички положения


Ама той колегата си е оправил вала само 2години и половина преди да го посъветваш как...и аз го видях късно. :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg