Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с катализатор

Светльо Александров снимка Светльо Александров 11 ноември 2020 - 11:34

Задравейте ,
От скоро съм собственик на Opel Astra J 1.4 Turbo!
Колата си я купих с светещ сензор на верига , до тук добре, казах си така или иначе ще сменям верига !
Смених веригата, регистрирах си колата и я обслужих .И се започна едно ходене по мъките ... та до ден днешен !
Светна Ламбда сонда 1 смених я .... светна и ламбда сонда 2 смених я , светна дебитомер смеених го .... смених свещите..колата се оправи спря да свети чек и тръгна но така изминах само 6км! Изхвърли масло от кадето намери в движеение маслото попадна върху генерацията и колата се запали в движение , за щастие или нещастие ?!? успях да я изгася без последствия . Решихме че е запушила филтъра на картерните газове и от там е получила високо картерно налягане ... смених капака на клапанитее щото върви с филтъра ... но уви , продължи се с картерното налягане ! Оказа се че имам стопено бутало и язви в 3-и цилиндър ! Отворихме...хонинговахме цилиндъра,ново бутало, нови дюзи ... затворихме и вече съм на пистата . Драмата обаче не спра ндо тук. Непрекъснато свеетва чек, бедна /богата смес ... едно прекъсване между 2000 и 3000 оборота , ламбди сонди, обучаваме им нагревателите защото това дава да им правиш и след малко пак светват . Посъветваха ме да проверя катализатора след цялата помия която му се е изсипала било възможно да се е запушил или да си е бил запушен и тои да е станал причина буталото да се стопи!
Та въпроса ми е има ли как да се премахне тоз катализатор .. какви са плюсовете и минусите от това премахване ????
Мнението беше редактирано от Светльо Александров: 11 ноември 2020 - 11:39
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 11 ноември 2020 - 12:07

Колега не писа ли оня ден същото само, че под друг никнейм.........
Преди да се впуснеш в безмислено рязане на катализатори пак прегледай инфото и клипчетата за неработеща система за рециркулация на газовете. Според мен там ти е проблема.Щом си сменил капака на клапаните остава другия кръг на системата за рециркулация Във всмукателния колектор /пластмасовия под чистачките/ има клапан, който като е изправен /незацапан и незапушен/ трябва да има оранжева маркировка /оранжева точка/ при откачането на пласмасовия гофриран черен маркуч, който е от колектора до над турбото /проследи го/ същата маркировка трябва да се вижда, не се ли вижда е запушен клапана и трябва или да се подменя или да се преправя. Как става............... има клипчета в ю туб руснаците как ги оправят.
Отговори

Светльо Александров снимка Светльо Александров 11 ноември 2020 - 12:14

Може би брат ми е пуснал тема!
Благодаря за съвета ще разуча как стоят нещата с тоз клапан !
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 11 ноември 2020 - 12:20

Ей го брат ти:
https://www.opelclub...howtopic=137338
Отговори

Светльо Александров снимка Светльо Александров 11 ноември 2020 - 12:47

Да същия :)
Говорих си с майстора който прави колата ! Каза че е проверил тоз клапан и всичко било ОК с него !!!!
Отговори

Светльо Александров снимка Светльо Александров 11 ноември 2020 - 13:30

След последната диагностика ! Излиза и нещо с предверенията и центровката на колата при студен старт дава някави минусуви стойности и градуси което не било реално и допустимо ! Диагностиците ми казаха да си видя зацепването и да махна катализатоа който немога да махна, или поне не било препоръчитлно да го махна ако съм си бил оставял колата да си я карам трябвало да си купя нов катализатор или втора употреба !!!
Колкото до зацепването майстора ми каза че няма варянт да не я ее зацепил правилно щото си бил ползвал инструмент за тая работа и без него нямало как да се зацепи !
Подсети ме обаче за дефазаторите които при смяната на веригата не смених щото си били ОК.В последствие обаче смених едни магнитни датчици на самите дефазатори седят с една букса (оказа се ,че тече масло от тях) . Според него от това че тези датчици са нови а дефазаторите не дава този проблем при студен старт !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg