Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Вибрации при ускорение.

tushez снимка tushez 22 юли 2013 - 17:06

Здравейте. От скоро имам зафирата от профила ми и забелязвам че когато ускорявам по бързо и рязко се усещат вибрации откъм мотора, не зависимо на коя предавка съм. Особено когато оборотите са по ниски и като подам газ докато набира се усеща най много. Нищо не се чува, но се усеща по автомобила. При плавно ускорение ги няма. Мислех си дали са тампоните на двигателя, някъде в форума се споменаваше и средно каре. Не знам дали има връзка, но ми прави впечатление че когато гася колата доста се разтриса. Ходих да ми прегледат окачването и казаха че на 2те задни пружини има счупена по една намотка,всичко друго било наред.
Мнението беше редактирано от tushez: 22 юли 2013 - 17:10
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 23 юли 2013 - 00:05

Обикновено такива вибраций се получават от вътрешно каре.
Отговори

Жоро снимка Жоро 23 юли 2013 - 08:27

Или ако колата е с демпферен маховик и е тръгнал...
Отговори

oci снимка oci 23 юли 2013 - 08:56

Или от заминали тампони на двигателя... Но ако са тампоните ще се усеща "твърда" работа на двигателя и на празен ход, а не само при ускорение :icon_wink2:
Отговори

tushez снимка tushez 23 юли 2013 - 10:51

Не съм карал дизелов Опел преди, но в сравнение с Мерцедеса А170 който карам двигателя на Опела доста вибрира гледайки го "на око". А мога ли да разбера колата дали е с обикновен или демпферен маховик? Вибрациите които се усещат са по скоро като резонанс когато ускоря рязко,след като "разтовари" мотора веднага изчезват. При плавно каране въобще ги няма.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 юли 2013 - 11:42

Мое мнение да си провериш тампони на двигателя и по точно заден тампон. И другото дизел тресе ана с вдигяне на оборотите тресенето намаля. Отиди при дизелджия, който да ти погледне оборотите на помпата.
Отговори

tushez снимка tushez 23 юли 2013 - 12:11

Днес ще карам колата на майстор да ми смени хидравличната рейка че тече доста, та ще провери и тампоните на двигателя. Не знам до колко се разглобява колата от долу за да провери и тези средни карета как са. Не знам как се проверяват и дали може.

Прави ми впечатление и друго, от седмица когато карам на 1ва и 2ра предавка нещо буквално дрънчи от долу. При отпускане на газта (когато спирам с двигателя на 1ва и 2ра) шума не се чува, като подам леко пак дрънчи. Все едно консервени кутийки влача :) При другите 3та 4та и 5та дрънченето не се чува както и да карам. Няма значение дали е загряла колата или не дрънченето си е едно и също. Скоростната кутия е F23, но не успях да видя кой вид е с къси или дълги скорости, само Ф23 се виждаше.Няма точна представа за аксиалния лагер как шуми, но мисля че е наред понеже не се чува никакъв шум при работа със съеденителя. Маслото не съм го проверявал но днес ще го направя.
Мнението беше редактирано от tushez: 23 юли 2013 - 12:21
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 23 юли 2013 - 12:23

като цяло провери си заден тампон на двигателя тампоните на средното гърне ако си с три и да ти видят помпата оборотите ако са ниски да ги пипне майстор ДИЗЕЛДЖИЯ
Мнението беше редактирано от JorkataG: 23 юли 2013 - 12:26
Отговори

stefan_stan снимка stefan_stan 26 ноември 2016 - 13:02

Здравей, колега. Реши ли си проблема и как? Защото аз имам абсолютно същия. Автомобила е Вектра Ц Z22SE. При ускорение особено на баир се тресе цялата предница. Когато ускорението е по-плавно и вибрациите са по-незначителни. Ходих да ми проверят каретата, казаха, че нямат луфтове. Предполагат, че е от демпфера или лагера, който отива от скоростната кутия към каретата при него има голям луфт. Другия вариант е проблем в самата скоростна кутия. Един друг майстор ми каза, че може да е от балансиращите валове на двигателя, мен малко ме съмнява да е от това.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg