Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

сама се форсира и губи мощност

zmilev снимка zmilev 22 ноември 2016 - 00:35

Здравейте.Имам следния проблем,колата като загрее 60-70 градуса,светват двата жълти датчика,губи мощност,оборотомера пада на нула.Като не се движи,сама се форсира.Когато е студена,няма проблем.В сервиз и правиха диагностика,но няма грешки.Ще съм много благодарен за всякакви съвети и предложения.До сега ми казаха за датчик на коляновия вал.Благодаря предварително!Колата е Зафира A Y20DTH
Мнението беше редактирано от zmilev: 22 ноември 2016 - 00:36
Отговори

pitbulla снимка pitbulla 22 ноември 2016 - 21:02

ако е датчик на коляновия вал,няма да може да се форсира.
тогава работи само на оборот и щом подадеш и малко газ - изгасва
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 ноември 2016 - 21:31

Че какво ще е ако не е датчик колянов вал? Друго няма какво да е. Виж му буксата и кабелите от буксата към мотора. Ако всичко там е наред сменяй датчика.

Да поясня защо на невярващите, за да не почваме спорове. Сигнала за оборотомера се взема от датчик колянов вал. Букса, инсталация към мотора или самия датчик. Виж първо инсталацията. Седи много на топло тоя кабел.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 ноември 2016 - 21:36
Отговори

zmilev снимка zmilev 23 ноември 2016 - 23:54

От тая сутрин не пали.Възможно ли да е тоя датчик?
Мнението беше редактирано от zmilev: 24 ноември 2016 - 00:04
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 ноември 2016 - 00:52

Щом свети трябва да е записала грешка единствената възможност да не е записана е някой се е мъчил да прави чиптунинг и е осрал работата друга въъзможност за липса на записана грешка е лоша Хапаратура на въпросния сервиз или неграмотно боравене с нея.А дали е от датчика,инсталация или нещо друго е тото ремонти на принципа проба-грешка винаги излизат финансово неизгодни за собственика на колата и много изгодни за майстора.
Отговори

zmilev снимка zmilev 26 ноември 2016 - 16:54

Вчера я закарахме в един сервиз с дърпане,диагностиката показа датчик оборотомера на двигателя,поръчаха и днес ми казват,че е нафтовата помпа,за смяна 1500€ (в Италия).Имам чувство че ме лъжат.Според вас,по симптомите по горе,възможно ли е?Много ще съм благодарен за съвет, какво да правя!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 ноември 2016 - 20:37

За да няма може да е това ама може и онова напиши номерата на грешките които са прочели обясненията на майстора и превода не са интересни.
Отговори

zmilev снимка zmilev 27 ноември 2016 - 13:01

Няма номер на грешки.На уреда за диагностика излезе проблем в свещите и датчик оборотомера на мотора /sensore giri motore/.Направи го пред мен,и го прочетох.На другия ден звъни ,и казва че е нафтовата помпа.
Мнението беше редактирано от zmilev: 27 ноември 2016 - 13:06
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 ноември 2016 - 13:44

 zmilev, на 27 ноември 2016 - 13:01, каза:

Няма номер на грешки.На уреда за диагностика излезе проблем в свещите и датчик оборотомера на мотора /sensore giri motore/.Направи го пред мен,и го прочетох.На другия ден звъни ,и казва че е нафтовата помпа.

Ne može da nqma ot tova koeto si pisal ednata greška predpolagam e P-1635 za sveštite. Verno ima datčik v pompata koito broi neinite oboroti no toi po princip nadživqva pompata negovata greška e P-1340 P-1341 . Predi da razglobite kolata pročetete samata pompa po CAN .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg