Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Темпомат - монтаж, проблеми и въпроси

Andolini снимка Andolini 22 май 2017 - 17:09

Намерих кабела, вързах прекъсвача на съединителя, но не работи, тествах го в Оп-ком и показва само active, възможно ли е стоп машинката да е дефектна или да не е за този модел, понеже гледам, че е с 2 крачета, а в буксата има 3?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 май 2017 - 14:16

В буксата ти има три......какво? Крачета или кабели? Какъв цвят са кабелите?
Ако откачиш буксата, променя ли се нещо, като го гледаш през опкома?
Отговори

Andolini снимка Andolini 24 май 2017 - 18:12

Кабелите са 3, крачетата не мога да видя колко иначе няма промяна винаги показва Active в опкома без значение дали е закачена машинката или не
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 май 2017 - 07:47

Е как не виждаш? Виж буксата с колко крачета е. Кабелите на три различни места ли влизат в буксата? Има ли кабели с еднакъв цвят? Окъси кабелите в буксата ако са на две крачета и гледай на опкома. Педала натиска ли прекъсвача добре? Замери прекъсвача с омметър при натиснат и отпуснат педал-с разкачена букса разбира се...
Какво повече да коментирам.....?
Отговори

Zlatin снимка Zlatin 20 юни 2017 - 11:37

Скоро се сдобих с астра Г 1.8 115кс (x18xe1) няма темпомат, но много ми се иска да има. Другата ми кола има и е много удобно за магистралата. Четох, че трябва мотор за управление, ново лостче за мигачи, жило и прекъсвач за спирачката. Нужно ли е още нещо или това стига? Има ли някой идея лесно ли мога да се сдобия с нужните части и после нужно ли е нещо по компа да се бърника или само свързваш всичко и газ...?

Поздрав :drinks:
Отговори

ton4o_1028_bg снимка ton4o_1028_bg 01 септември 2017 - 15:48

Здравейте, имам едно питане във връзка с темпомата от доста време си имам една Вектра Б 1999 2,0i 136 коня ползвах и както си трябва темпомата на път , работеше супер с копчетата контролирах скоростта на горе и на долу спирах го пусках го нямаше ядове както пише в темата до като караш примерно с 120 на темпомат на магистрала а има някои до теб и наближаваш колата от пред със натиска на спирачките или със смяна на скорост той спираше.
Така до един ден когато реших в градско да си поиграя тъй като е доста трудно да спазваш сам ограниченията и го поставих на 50 и тогава си направих някаква настройка явно но не знам каква , ходих на диагностика но там нищо не показва,било настройка на самия темпомат и абсолютно не е от ПЦ то на автомобила.
Та какво става карам със 120 примерно включвам темпомата и тои не поддържа скоростта, а намаля на 80 пробвам копчетата за намаляне и увеличаване ама нищо.
Когато го включа на 90 пак сам поддържа 80 някаде и оборотомера стои на 2 и 500 оборота , Ако скоростта при включване е 60 тогава само поддържа скоростта но пък пак копчетата за контрол не работят .
Някои ако знае какъв е проблема МОЛЯ да ПОМАГА
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 04 септември 2017 - 13:01

Пробвай с разкачане на акумулатора.
Може и да не се получи, но все пак...
Отговори

ton4o_1028_bg снимка ton4o_1028_bg 07 септември 2017 - 08:23

 Стаевски, на 04 септември 2017 - 13:01, каза:

Пробвай с разкачане на акумулатора.
Може и да не се получи, но все пак...



Това го пробвах преди време заради друг проблем за да го отстраня първо около 5 минути после около час и резултата не беше никакъв и за двете неща.
Странното е че след като писах тук отново си поиграх и още повече нещо се скапа сега при скорост пак над 80 не иска да я поддържа но и като стигне до осемдесет оборотомера някъде е на 2000 и пак се изключва странно е че копчетата за отстрани на лосчето за увеличаване и намаляне отново не работят , при скорост около 40 50 нещо ПРОРАБОТВА поддържа скоростта но пак се изключва ?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 07 септември 2017 - 10:03

Нещо като хлабава връзка ще да е.
Отговори

hudson снимка hudson 07 септември 2017 - 15:29

По скоро е механичен проблема - огледай моторчето и жилото му дали се движат свободно.
Това както го описваш, ми се струва че жилото задържа някъде и моторчето не може да го дръпне колкото му е необходимо, щом достига само едни и същи обороти.
Отговори

GM™ снимка GM™ 28 октомври 2017 - 17:50

Здравейте.
Наложи ми се разглобяване на волана и видях, че има букса за темпомат.
Сложих ключ за мигачите с темпомат, но не работи.
Има си ключ на съединителя и на спирачките, в оп-ком седят на Inactive, при натискането им си стават на Active.
До тук всичко си е добре, но в оп-ком опцията Programing я дава неактивна.
Няколко дена изчетох доста материал за темпомата, на някой места го активират през друга Astra G от 2004 г. с код на двигатела x18se.
Пробвах с няколко кода на двигатели, където опцията Programing я дава активна, но като обърна Cruise Control na present ми дава Failed programing.
При други кодове преди да ми даде на Cruise Control менюто ми дава грешка Cannot readvariant coding identifier.
Като вляза с друг код на двигатела, където в Engine ми излиза Cruise Control-a и като натисна копчето за включване ми дава от Inactive на Not Programed. това означва, че превключвателя го вижда, но няма вариант за програмиране.

Въпроса ми е, как да си активирам Cruise Control-а ?
Колата е Astra G X17DTL (немския мотор)

=======================

Edit:
Явно голяма гатанка зададох.
Мнението беше редактирано от GM™: 08 ноември 2017 - 18:46
Отговори

CecCoooooL снимка CecCoooooL 13 ноември 2017 - 15:39

И така - от прочетеното досега излиза,че НЕ всички коли са окабелени за темпомат. Колите с електронна газ са по-лесни за присаждане на екстрата без значение дали са Дизел или бензин. А от това което прочетох (за бензиновите с жило за газта ) има коли, които имат буксата за модула в двигателният отсек, но пък нямат тези в купето, аз пък съм обратното - имам буксите в купето, но нямам (или пък не откривам) буксата за управляващия блок(модул) която трябва да е в двигателния отсек, но имаше и колега писал че има всичко налично като инсталация... Явно си е на късмет.. който каквото е уцелил, за съжаление аз с моята X16XEL ще трябва да, забравя за тази екстра....
Отговори

nenov снимка nenov 21 април 2018 - 01:10

Здравейте колеги
Изчетох всичко но за COMBO или CORSA не открих нищо като решение за добавяне на темпомат.
колата е COMBO 1.7 DTI Y17DT 2002 година, газ потенциометър
Проверих има изключвател на съединителя след това потърсих подходящо лостче в интернет и тук идва изненадата /поне за мен/

лостчето с 3 бутона за Cruise Control е само с четири конектора на буксата също като на моето което е без бутоните за Cruise Control и няма изведена допълнителна букса.

ето снимки /избрах този полски сайт защото има достатъчно и качествени снимки/
снимка лост с круиз контрол
единствената визуална разлика са тези две кабелчета /червено и черно/ които се виждат на четвъртата снимка.
ето снимка и на лост без Cruise Control
снимка лост без круиз контрол

разглобих таблото, махнах моя ключ /мигачи и светкавица/ и видях още по голяма изненада. Буксата която идва от снопа е само с 3 конектора, има място за 4-ти но го няма.

Не съм спец. по ел. ноооо как е възможно ляв мигач, десен мигач и светкавица да работят с три конектора, не трябва ли да има поне още един маса да кажем.

А по изненадващо е как ще се намесят тези три допълнителни бутона за Cruise Control като имам само три кабела ?
Ако някой хвърли светлина ще съм много благодарен
Мнението беше редактирано от nenov: 21 април 2018 - 01:32
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 април 2018 - 21:52

Кафявожълт - общ.
Бял - за дългите светлини.
Чернобял - за мигачите.
Кафявозелен - за темпомата.
И четирите отиват към модула за светлините. При теб няма кабелче за темпомата.
Модула за управление на светлините се управлява по ток. На входовете му идва различен ток според съпротивления дето се превключват в самия ключ.
За темпомата с 4 съпротивления, дългите и мигачите са с по 3 броя.
Отговори

nenov снимка nenov 22 април 2018 - 09:50

 Стаевски, на 21 април 2018 - 21:52, каза:

Кафявожълт - общ.
Бял - за дългите светлини.
Чернобял - за мигачите.
Кафявозелен - за темпомата.
И четирите отиват към модула за светлините. При теб няма кабелче за темпомата.
Модула за управление на светлините се управлява по ток. На входовете му идва различен ток според съпротивления дето се превключват в самия ключ.
За темпомата с 4 съпротивления, дългите и мигачите са с по 3 броя.

Благодаря за отговора колега,
Абсолютно. Точно такива цветове са трите, Кафявозелен за темпомат липсва /жалко/.
Отговори

Lyudmil.Krumov снимка Lyudmil.Krumov 06 ноември 2018 - 20:54

Колеги, някой успешно да е монтирал темпомат на X16XEL ? Имам букса за актуатора, за лостчето и за съединителя, но.... буксата за стоп машинката е с 2 кабела... и тук идва въпроса:
Задължително ли е да е 4-ри пина машинката или може с два ? Предварително благодаря !
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 06 ноември 2018 - 21:10

Да задължително ако искаш да тръгне че и кабелаж към тях.
Мнението беше редактирано от mrsch66: 06 ноември 2018 - 21:13
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 ноември 2018 - 21:22

С двата кабела няма да тръгне, защото няма какво да го изключи като натиснеш спирачката. Поне на теория е така.
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 ноември 2018 - 11:45

 Lyudmil.Krumov, на 06 ноември 2018 - 20:54, каза:

Колеги, някой успешно да е монтирал темпомат на X16XEL ? Имам букса за актуатора, за лостчето и за съединителя, но.... буксата за стоп машинката е с 2 кабела... и тук идва въпроса:
Задължително ли е да е 4-ри пина машинката или може с два ? Предварително благодаря !

На X16XEL няма да стане директно, освен ако не си си купил допълнителния мотор с жило за дроселната клапа. С две думи филма е голям. Виж ако мотора беше Y16XE или Z16XE нещата са по-лесни.
Мнението беше редактирано от Коцето: 07 ноември 2018 - 11:48
Отговори

Lyudmil.Krumov снимка Lyudmil.Krumov 08 ноември 2018 - 00:08

Да знам за дросела. Интересното е че имам цялото окабеляване, но датчика на дпирачката е с 2 букси...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg