Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

смяна радиатор за парно на вектра Б (които са без климатик)

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 октомври 2011 - 15:56

 stilman, на 17 октомври 2011 - 09:39, каза:


Чети ТУК, ако искаш питай някой от колегите на ЛС.
Поздрави!
Отговори

Станчо снимка Станчо 14 ноември 2011 - 19:24

Здравейте колеги .всичко е много добре описано с една малка неясност .Маркучире как се откачат от радиатора ако е от скобите които са зат двигатела.Всичко друго съм разхвърлил и остана само да ги откача .Благодаря .
Мнението беше редактирано от Станчо: 14 ноември 2011 - 19:25
Отговори

bili4652 снимка bili4652 14 ноември 2011 - 19:51

В интерес на истината и аз не знаех как да откача маркучите от радиаторчето (скобите) и съм ги изтръгнал(счупих) и след това хванах маркучите с металните скоби и всичко е ок. Но има малка подробност когато стягаш скобите с отверка или ключе, не ги натягай много да не прорежат маркучите понеже са доста старички и запекли.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 14 ноември 2011 - 20:01

както каза и Били, аз направо одрязах маркучите, и платсмасовите скоби си останаха на старото радиаторче. После си надянах маркучите и и с две нови скобички ги хванах. Това е.
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 19 ноември 2011 - 16:23

Да допълня темата на колегата.Свалянето на радиатора на парното на VECTRA B с КЛИМАТИК е по абсолютно същият начин.Аз изкарах сигурно около 1 кг. кал и мръсотия.Пробвах да го кисна в оцет , лимонтозу и какво ли не още , най добър резултат получих като му наврях един маркуч с налягане около 20 атмосфери и промивка по обратният път.В един друг форум прочетох за начин като се поставят в 2-те дупки по един маркуч и в тях се вкара по голямо шише и когато започне да се прегъва шишето се получава едно доста добро налягане.
Мнението беше редактирано от MARSABOY: 19 ноември 2011 - 16:24
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 19 ноември 2011 - 17:08

40-45 лв ми излезе чисто новото радиаторче с доставката. Не знам дали си заслужава каквито и да е манипулации. Новото си е ново.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 19 ноември 2011 - 19:26

:turbo: :drinks: Новото си е ново.
Отговори

kitcho снимка kitcho 19 ноември 2011 - 20:07

ебаси, на корсата радиатора за парното ми излезе 70 лева
Отговори

MARSABOY снимка MARSABOY 19 ноември 2011 - 20:43

Аз също се чудих дали да не си купя ново, но бях решил преди това да открия от къде ми е проблема ,че колата си загрява и парно нямам.Одеве когато написах горният пост бях още на сголобяване и бях решил ,че след почистването вече би трябвало да имам парно само ,че се оказа ,че пак нямам.Така ,че възможността за запушен радиатор беше отхвърлена и се насочих към друго място и проблема си го открих а той се явяваше в това ,че беше се откачил маркуча от тройника към клапата и сега в колата е като сауна.
Отговори

franko8206 снимка franko8206 16 октомври 2012 - 07:38

Здравейте колеги, и благодарности за темата!
Стигнах до радиаторчето и го промих и сега питата му е гореща, но пак нямам парно. Може ли някой да ми каже каде точно се намира клапата за въздух в купето и какво представлява тя(ако някой има снимка). Четох по-горе в темата каде се намира и как се проверява, но невидях зад жабката нищо което може да се движи. Колата е VectraB(X18XE) без климатик.
Благодаря предварително!
Отговори

bili4652 снимка bili4652 16 октомври 2012 - 17:46

Когато погледнеш зад жабката и ако ти работи клапата няма начин да не видиш къде е по точно(можеш да забележиш къде е по звука на затваряне и отваряне). Но има и друг начин да разбереш(видиш) клапата. Вадиш филтъра на купето, и когато натиснеш копчето(включено) клапата ще затвори и няма да можеш да видиш вентилатора на парното. А дали е горещо колтото трябва да е че да те топли? То и да ти е затворена клапата примерно пак трябва да духа горещо естествено ако работи и самия вентилатор.
Отговори

franko8206 снимка franko8206 16 октомври 2012 - 23:26

Понеже неможах да сваля радиторчето заради пластмасовите скоби, правих промивка без да го свалям. И като не ми се появи топлото (освен на 1ва степен и с увеличаване на степените ваздуха става по-студен) и от прочетеното за тази клапа, реших че проблема е в нея. Но утре ще я проверя и ако си работи може би ще си реша проблема с ново радиаторче.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 17 октомври 2012 - 17:23

 franko8206, на 16 октомври 2012 - 23:26, каза:

И като не ми се появи топлото (освен на 1ва степен и с увеличаване на степените ваздуха става по-студен)...


В случая не е проблема в клапата, а в самото радиаторче.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg