Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Настройки на нафтова помпа

Звезделин снимка Звезделин 09 септември 2007 - 19:40

Привет на всички, въпроса е следния, засякохме колата 0-100 и .. ;) 25 секунди! Вярно 1.6Дизел но все пак заводски му дават да е около 19-20, гумите да го спънат чак толкова не ми се вярва - 185/60 Р14.. Въпроса е следния, възможно ли е помпата да спъва мотора, тоест ако сипва повече нафта от колкото е необходимо да го дави? Или къде да търся проблема, иначе си върви доста добре, не е издухан двигателя!!
Мерси предварително :)
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 10 септември 2007 - 11:39

 Звезделин, на Sep 9 2007, 08:40 PM, каза:

Привет на всички, въпроса е следния, засякохме колата 0-100 и .. ;) 25 секунди! Вярно 1.6Дизел но все пак заводски му дават да е около 19-20, гумите да го спънат чак толкова не ми се вярва - 185/60 Р14.. Въпроса е следния, възможно ли е помпата да спъва мотора, тоест ако сипва повече нафта от колкото е необходимо да го дави? Или къде да търся проблема, иначе си върви доста добре, не е издухан двигателя!!
Мерси предварително :)


Най напред требе да си провериш компресията на двигателя според мене. А ако ти пуши много черно на ход, чак тогава требе да гледаш помпата. Виж да нямаш тракащи клапани, щото ако не се отварят навреме всмукателните клапани (със закъснение), в цилиндъра влиза по-малко въздух, сместа става прекалено богата, взривът не е качествен ( с определените пропорции между гориво и въздух) и пак пуши и не върви хубаво.
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 10 септември 2007 - 13:30

Провери и въздушния филтър!
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 11 септември 2007 - 07:19

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :icon_wink:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 11 септември 2007 - 09:44

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :icon_wink:



Е, ако ти е барана помпата може и да са й дали малко повече зор....тва се оправя лесно - връщаш болтчето за нафтата и вдигаш оборотите от болтчето при жилото на газ-та, щото като върнеш нафтата, оборотите падат. Питай некой дето го е правил, да ти покаже.
Ако ти се е разчорбило маслото може пак да пуши отзад, щото минава масло покрай буталата и гумичките на клапаните, ама дима в тоя случай е сивкав, провери си и клапаните при некой майстор.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 11 септември 2007 - 18:31

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :icon_wink:



какво значи перфектна компресия бе колега?

много ми е интересно


 hatchetman, на Sep 11 2007, 10:44 AM, каза:

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :thu:



Е, ако ти е барана помпата може и да са й дали малко повече зор....тва се оправя лесно - връщаш болтчето за нафтата и вдигаш оборотите от болтчето при жилото на газ-та, щото като върнеш нафтата, оборотите падат. Питай некой дето го е правил, да ти покаже.
Ако ти се е разчорбило маслото може пак да пуши отзад, щото минава масло покрай буталата и гумичките на клапаните, ама дима в тоя случай е сивкав, провери си и клапаните при некой майстор.




синкав дим не сив
сивия дим е когато имаш по голямо предварене на помпата и отзад миризмата е леко на сурова нафта
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 11 септември 2007 - 18:39

 VECTRA 1,7D, на Sep 11 2007, 07:31 PM, каза:

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :icon_wink:



какво значи перфектна компресия бе колега?

много ми е интересно


 hatchetman, на Sep 11 2007, 10:44 AM, каза:

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :thu:



Е, ако ти е барана помпата може и да са й дали малко повече зор....тва се оправя лесно - връщаш болтчето за нафтата и вдигаш оборотите от болтчето при жилото на газ-та, щото като върнеш нафтата, оборотите падат. Питай некой дето го е правил, да ти покаже.
Ако ти се е разчорбило маслото може пак да пуши отзад, щото минава масло покрай буталата и гумичките на клапаните, ама дима в тоя случай е сивкав, провери си и клапаните при некой майстор.




синкав дим не сив
сивия дим е когато имаш по голямо предварене на помпата и отзад миризмата е леко на сурова нафта

Колата е отремонтирана.. на 11к е след ремонт и пали от раз.. Компресия бол :) А за миримата - има я!
Отговори

sasho_sf снимка sasho_sf 11 септември 2007 - 18:51

Ако си и направил пълен ремонт е норамално то и мойта Астра като я сглобихме и тя беше малко като спънат кон първите 30к все пак са дизели и им трябва малко повечко да олабят.Ако пали нормално не си играй много с помпата. че тия помпи имат едно положение с 1 градус разлика и почва да пуши синьо като запалиш и е малко кофти.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 14 септември 2007 - 21:41

 Звезделин, на Sep 11 2007, 07:39 PM, каза:

 VECTRA 1,7D, на Sep 11 2007, 07:31 PM, каза:

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :icon_rolleyes:



какво значи перфектна компресия бе колега?

много ми е интересно


 hatchetman, на Sep 11 2007, 10:44 AM, каза:

 Звезделин, на Sep 11 2007, 08:19 AM, каза:

Значи комперсията е перфектна, за клапаните незнам, всички филтри по колата са нови... Но ми праи впечатление че като карам без да подавам гас, тоест плавно набиране и след като подържам дадена скорост на нормални обороти не високи ( 2000-2500) отзаде пак си хвърля черна сажда, което ме навежда мисълта, че помпата дава повече гориво от колкото е нужно.. И от там се спъва, ако греша някой да ме поправи :knee:



Е, ако ти е барана помпата може и да са й дали малко повече зор....тва се оправя лесно - връщаш болтчето за нафтата и вдигаш оборотите от болтчето при жилото на газ-та, щото като върнеш нафтата, оборотите падат. Питай некой дето го е правил, да ти покаже.
Ако ти се е разчорбило маслото може пак да пуши отзад, щото минава масло покрай буталата и гумичките на клапаните, ама дима в тоя случай е сивкав, провери си и клапаните при некой майстор.




синкав дим не сив
сивия дим е когато имаш по голямо предварене на помпата и отзад миризмата е леко на сурова нафта

Колата е отремонтирана.. на 11к е след ремонт и пали от раз.. Компресия бол :) А за миримата - има я!


Намали малко предваренето на помпата пък ако имаш корпоратор направи центровката на помпата(0,95) и задължително на разпределителния вал(0,56мм на гърбицата на смукателен клапан)(той няма белег или шпонка и центровката се прави само и единствено с корпоратор а не на око) както я дават от завода
Отговори

zvezdi снимка zvezdi 18 септември 2007 - 14:36

Новите двигатели се разработват 10-20 хил. км, преди да стигнат оптималните си стойности, така, че ако е мнооого основен ремонта, той двг си е като нов.....
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg