Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Включих си алармата в тих режим и не знам как да се върна

b_ivanov снимка b_ivanov 13 септември 2010 - 15:41

Здравейте,
Вчера ми се получи много глупав проблем.
Бекграунд: Колата ми е Омега'96г. 2000к, 16V. Алармата е фабрична. На дистанционното, на което е и клчюча имам 4 бутона. Първият (1) е за заключване,(2)- отключване, (3)- два режима- а)централно заключване;б) безшумно отключване/заключване на колата; (4)- не успях да открия неговата функция.
С (1) заключвах и колата писукаше веднъж и премигваха мигачите веднъж, с (2) отключвах и колата писукаше два пъти и премигваше два пъти. Ако исках да включа/изключа безшумно алармата (без писуканията) ползвах комбинациите (3)+(1) и (3)+(2). Ако е включена алармата с (1) и след това ако натисна отново (1) алармата започваше да пищи.
Вчера като се прибирах бях се натоварил и с багажа се върнах за нещо забравено след като бях пуснал алармата. Ръцете ми бяха заети и без да искам натиснах отново (1), след което натиснах пак по дистанционното за да изключа развилата се аларма. А тя вие доста силно (или поне виеше). После си заключих. Явно тогава съм натиснал някаква комбинация за безшумен режим на алрмата.
Един час по-късно излизам отново и тогава установих, че дори без да натискам (3) колата не писука. Помислих, че се е сдухала алармата, но тя работи. Например- натискам (1) и после пак (1) и вместо да пищи, мигачите почват да мигат, което до тогава ми се беше случвало само на контакт и при отворена врата. Оставих колата без акумулатор за 2 часа, но нищо не се случи.
Възможно ли е все пак да е изгоряла пищялката на алармата, въпреки че до този момент си бе пищяла прилично силно и не бе давала признаци за изгаряне?
Снощи се счупих от четене и търсене но не успях да намеря нищо за аларма с 4 бутона.
Алармата ми харесва-преди вдигаше прозорците при заключване на колата, но нещо и стана- предполагам е възможно да се е разпрограмирала и спря да прави това. Опитах се да търся пак литература и да отварям корите на вратите, но се отказах.
Молбата ми е следната: Ако някой има ръководство за фабрична аларма или знае комбинацията за влизане/излизане от безшумен режим чрез бутоните моля да ми помогне.
В краен случай на сервиз, но там вече като ме видят с 14 годишна кола и почват да се мръщят.

Благодаря предварително
Отговори

titan22 снимка titan22 13 септември 2010 - 16:36

Колега,прочети в инструкциите за функциятя на валет бутона.Мисля че имаше някакви обяснения колко пъти се натискаше за да върне заводски настройки в случай че си активирал\дезактивирал някоя функция.
Мнението беше редактирано от titan22: 13 септември 2010 - 16:40
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 13 септември 2010 - 18:12

Извинявайте за може би глупавия въпрос- дане би валет бутона да е номер (4) върху дистанционното? Лошото е, че колата когато я купувах преди години "естествено" дойде без никакви упътвания.
Отговори

titan22 снимка titan22 13 септември 2010 - 18:22

Валет бутона е към алармата на колата,малък,никелиран и обикновено то поставят вътре в купето при бушоните.Свързан е към алармата с 2 жички.
Мнението беше редактирано от titan22: 13 септември 2010 - 18:26
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 септември 2010 - 01:24

намери къде е алармата и я снимай, да видим каква е и как може да ти помогнем
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 14 септември 2010 - 12:32

Днес ще се опитам да открия алармата и ще я снимам, ще потърся и бутон при бушоните
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 17 септември 2010 - 16:31

Здравейте отново.
Потърсих нещо подобно на ключе в отделението на бушоните, но не видях. При двигателя (ако там се монтира изобщо алармата?) видях само една кутийка.Но не знам дали е на алармата.Друго приличащо на такава не намерих.
Публикувано изображение
Отговори

titan22 снимка titan22 17 септември 2010 - 20:35

Това не е алармата,тя се монтира в купето зад километража,или зад жабката,но май е по-добре да потърсиш алармаджия около теб и да свърши работа за 5-6мин.Валет бутона е един много малък бутон с черна шапка отгоре,може и да е монтиран под таблото някъде.http://www.shopping.bg/img/products/Bylgarsko-proizvodstvo-Avtoalarma-CA-3-snimka-0.jpgДолу в ляво до сирената е валет бутона.
Мнението беше редактирано от titan22: 17 септември 2010 - 20:59
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 17 септември 2010 - 22:37

това определено и на мен не ми прилича на аларама но все пак нищо не пречи да е монтирана при двигателя, особено ако колата е от италия, техните аларми са монтирани там
Отговори

titan22 снимка titan22 18 септември 2010 - 11:00

Колега,и фабричните ли ги монтират при двигателя,защото колегата казва че неговата е фабрична?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 септември 2010 - 18:45

не, фабричните са в дясно от краката на пасажера под ЕКУ, мисля че са вградени в централното
Отговори

titan22 снимка titan22 18 септември 2010 - 21:32

Е,значи колегата трябва да търси точно където казваш,защото е със фабрична,ако знаеш къде монтират фабрично и валет бутона,ще го улесниш още повече. :icon_razz2:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 септември 2010 - 00:43

ако имаше такъв всеки крадец щеше да го знае и нямаше да има смисъл от алармата
Отговори

titan22 снимка titan22 19 септември 2010 - 00:49

Демек фабричните нямат валет?
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 септември 2010 - 00:51

Бингооо!
Отговори

titan22 снимка titan22 19 септември 2010 - 00:55

Благодаря за инфото,но несъм толкова навътре с нещата като теб и ми е интересно как се връщат нормалните настройки на фабричната аларма след такова приключение.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 19 септември 2010 - 01:10

ами с алармите не съм си играл но мисля че на астра Ф и вектра А няма какво да настроиваш, в най-лошия случай предполагам че с откачане на акумулатора за малко ще се рестартира, аз иам фабрична аларма и ми се е случвало да се разсвири след закачане на акумулатор, пак го откачам за малко и всичко е ОК, само че моята е без дистанционни, просто се върти ключа още по на дясно и се активира двойното заключване и алармата която следи за отвараня на врата или капак или подаване на контакт и прекъсва стартера докато е активна
Мнението беше редактирано от Shmortz: 19 септември 2010 - 01:11
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 23 септември 2010 - 11:29

Благодаря за вниманието на всички!
Утре ще я водя в сервиза на Опел- "Ауто макс", т.к. ми е най-близо. Търсих навсякъде информация но за алармите, особено фабричните, информацията е оскъдна, да не кажа-никаква. Но е разбираемо и логично. Само имам чувството, че ще ме карат да си слагам нова.
А тъко бях заделил парици за предницата... а сега и това :(
Ще пиша какъв е резултата.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 септември 2010 - 20:18

виж по-добре първо някой от форума дали не може да ти помогне и тогава отивай да си даваш парите на обирджийте
Отговори

b_ivanov снимка b_ivanov 24 септември 2010 - 15:35

Изчаках вече две седмици- няма решение. А пък доста пипап по нашия квартал...Ще се наложи да ходя. В Понеделник ще я карам на сервиза. Дано до тогава някой да има идея.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg