Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Прецакана ламбда сонда

Muscarin снимка Muscarin 23 май 2011 - 09:56

Здравейте колеги! Двигателя е X16XEL,всички знаете колко масло гори.Както и да е.Колата я карам предимно на газ,системата е ГИ "ФОБОС".Преди известно време разхода рязко се повиши.Говоря за разлика от 3-4 литра нагоре.Майстора при когото си поддържам Газовия инжекцион каза,че причината е заминала ламбда сонда,която пък е заминала вследствие на разхода на масло в двигателя.Катализатора го махнах преди 3 месеца,а ламбдата е преди него.Общо взето нещата се припокриха,може и да е случайност не знам.Въпроса ми е доколко вярно е това,че ако сега сменя ламбда сондата с цел оправяне на разхода,ефекта ще е временен тъй като вследствие на голямата консумация на масло и новата сонда ще замина съвсем скоро.Бих се радвал на съвет.Поздрави
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 24 май 2011 - 12:21

Мдааа,маслото и разказва играта.Разгледай този линк и ще добиеш представа. :icon_wink2:
http://www.kosser.ne...LambdaSonda.php
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 25 май 2011 - 13:09

 Mihalmaistora, на 24 май 2011 - 12:21, каза:

Мдааа,маслото и разказва играта.Разгледай този линк и ще добиеш представа. :icon_wink2:
http://www.kosser.ne...LambdaSonda.php



Благодаря мнного
Отговори

fantoms снимка fantoms 26 май 2011 - 10:32

Ходи ли на диагностика? Дори софтуера на фобос показва графиката на ламбда сондата. Колко масло гориш?
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 26 май 2011 - 14:18

Наистина хубаво четиво, но както го пише на 40-50 х.км да се сменя, противоречи на друго становище което витае за смяна при 80-90 х.км.
Но както и да е и четивото е перфектно!
И аз благодаря на колегата, че се ограмотих за тая пишка, дето ще ни яде "дроба" на колата. :bravoo: :bravoo: :bravoo: :bravoo: :clapping: :clapping: :clapping:
Отговори

fantoms снимка fantoms 26 май 2011 - 15:03

Еднопроводните са с по-къс живот. Тези с подгрев са с по-дълъг.
Отговори

Mihalmaistora снимка Mihalmaistora 26 май 2011 - 20:01

Наистина добро четиво е.Аз дет' се вика съм вече гуру на ламбдите благодарение на този материал :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Мнението беше редактирано от Mihalmaistora: 26 май 2011 - 20:04
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 30 май 2011 - 22:05

 fantoms, на 26 май 2011 - 10:32, каза:

Ходи ли на диагностика? Дори софтуера на фобос показва графиката на ламбда сондата. Колко масло гориш?


Литър на хиляда,даже вече и повече
Отговори

blagom снимка blagom 31 май 2011 - 12:18

разхода на масло не се дължи на повредената ламбда според мен. по скоро е съвпадение
Отговори

proleten снимка proleten 31 май 2011 - 14:27

 Muscarin, на 30 май 2011 - 22:05, каза:

Литър на хиляда,даже вече и повече


Колега, литър и нещо масло на 1000 км дори и за твоя двигател е огромно количество, така че не знам дали ламбда сондата ти е главния проблем. Вижте му компресията на този двигател, духа ли през картера силно и т.н.
Отговори

fantoms снимка fantoms 31 май 2011 - 14:49

 blagom, на 31 май 2011 - 12:18, каза:

разхода на масло не се дължи на повредената ламбда според мен. по скоро е съвпадение

Разхода на масло не се дължи на повредена ламбда сонда, но ламбдата може да се повреди от разхода на масло. Затова попитах.
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 31 май 2011 - 17:25

 proleten, на 31 май 2011 - 14:27, каза:

Колега, литър и нещо масло на 1000 км дори и за твоя двигател е огромно количество, така че не знам дали ламбда сондата ти е главния проблем. Вижте му компресията на този двигател, духа ли през картера силно и т.н.


Знам колега,събирам финанси за интервенцията.Мисълта ми беше,че ще отнеме известно време докато посъбера парички та се чудех да купувам ли ламбда или след ремонта
Отговори

filidor снимка filidor 31 май 2011 - 20:05

Дали сега или после ще купиш сондата - тая кръв ще се лее. Новата сонда монтирай след ремонта.
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 01 юни 2011 - 15:56

 filidor, на 31 май 2011 - 20:05, каза:

Дали сега или после ще купиш сондата - тая кръв ще се лее. Новата сонда монтирай след ремонта.


Taка ще да е
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg