Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряват ли ви моторите зимата?

tisho.74 снимка tisho.74 28 ноември 2016 - 16:21

 Ne6to Smisleno, на 28 ноември 2016 - 10:48, каза:

Мен пък ме дразни, че астрата загрява по-бавно от вектрата :( термостата си затваря екстра и всичко е в ред. Предполагам, че печката на вектрата помага доста, макар че ми се струва че рядко се пуска при под 0 само. Демек и като не се пусне пак стопля по-бързо. Примерно вектрата за един километър обръща въздуха, а астрата и трябват 2. Според мен управлението на климатроника на вектрата е по-добро от управлението на полуавтоматичния климатик на астрата.

Е това последното е много вярно. Управлението на климатроника на вектрата все още си е класа, когато собственика на колата се грижи за това.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 20 януари 2017 - 19:57

Здравейте колеги,та днеска направихме експеримент и в маркуча на големия кръг сложих термостат от рено 5,стария не пипахме,но се появи проблем на горнище вдигна до 96 градуса и пусна перката.Парното пуснах на макс и така го охладиха перката спря,но има проблем ясно.Така на термостата дебелата страна сложихме срещу радиатора,така ли трябва да е или обратно или проблема е от това,че не изтърбуших оригиналния моля помагайте Благодаря.
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 20 януари 2017 - 20:04

И аз съм с климатроник, но си пускам парното на H1 и ECO и си имам парно. Сложил съм една "Завеса" на решетката и загравя доста бързо. Вие как ползвате климатроника за по-силно парно?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 януари 2017 - 20:29

 andro6157, на 20 януари 2017 - 19:57, каза:

Здравейте колеги,та днеска направихме експеримент и в маркуча на големия кръг сложих термостат от рено 5,стария не пипахме,но се появи проблем на горнище вдигна до 96 градуса и пусна перката.Парното пуснах на макс и така го охладиха перката спря,но има проблем ясно.Така на термостата дебелата страна сложихме срещу радиатора,така ли трябва да е или обратно или проблема е от това,че не изтърбуших оригиналния моля помагайте Благодаря.

Тънката част (задвижващото цилиндърче) на термостата от реното трябва да е към главата.
Според мен е груба грешка да се остави стария на мястото му при тази смяна защото като се остави стария той си пропуска по малко, но започва да отваря истински при някаква температура. Обаче си създава допълнително съпротивление на пътя на течността. Обаче истинска циркулация към радиатора ще има едва след като антифриза при втория термостат достигне напр. 89 градуса и той започне да отваря и да пропуска натам. Трябва да се има предвид, че има и немалко случаи на бокирал оригинален термостат в някакво положение, което влошава нещата. Е, двата термостата, монтирани последователно очевидно не са особено добро решение.

При мен не само, че махнах съдържанието на стария термостат, но и изрязах и изстъргах мястото в корпуса, в което попада нещо като ос на стария термостат, за да не създава допълнително съпротивление при движението на течността. И резултатите са много добри.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 януари 2017 - 20:40
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 21 януари 2017 - 09:33

да ама на астра ф 1.6ми термостата е заврян зад агренажа.аз ако стигна до там ще сложа оригинален.нали идеята е по лесно да се смени.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 21 януари 2017 - 20:54

 tisho.74, на 20 януари 2017 - 20:29, каза:

Тънката част (задвижващото цилиндърче) на термостата от реното трябва да е към главата.
Според мен е груба грешка да се остави стария на мястото му при тази смяна защото като се остави стария той си пропуска по малко, но започва да отваря истински при някаква температура. Обаче си създава допълнително съпротивление на пътя на течността. Обаче истинска циркулация към радиатора ще има едва след като антифриза при втория термостат достигне напр. 89 градуса и той започне да отваря и да пропуска натам. Трябва да се има предвид, че има и немалко случаи на бокирал оригинален термостат в някакво положение, което влошава нещата. Е, двата термостата, монтирани последователно очевидно не са особено добро решение.

При мен не само, че махнах съдържанието на стария термостат, но и изрязах и изстъргах мястото в корпуса, в което попада нещо като ос на стария термостат, за да не създава допълнително съпротивление при движението на течността. И резултатите са много добри.

Утре ще изкарам патрона,купих силикон на Виктор рейнц вместо гарнитура ще ми върши ли работа?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 януари 2017 - 22:37

 andro6157, на 21 януари 2017 - 20:54, каза:

Утре ще изкарам патрона,купих силикон на Виктор рейнц вместо гарнитура ще ми върши ли работа?

Почистваш хубаво повърхностите, обезмасляваш с коресилин и става. Като правя такова нещо обикновено след мазането и сглобяването притягам хубаво болтовете и едва след като силикона е напълно стегнал ги дозатягам окончателно. Но спокойно може да си запазиш гарнитурата ако не е повредена и да си намажеш двете повърхности със силикона.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 22 януари 2017 - 13:46

 tisho.74, на 21 януари 2017 - 22:37, каза:

Почистваш хубаво повърхностите, обезмасляваш с коресилин и става. Като правя такова нещо обикновено след мазането и сглобяването притягам хубаво болтовете и едва след като силикона е напълно стегнал ги дозатягам окончателно. Но спокойно може да си запазиш гарнитурата ако не е повредена и да си намажеш двете повърхности със силикона.
Точно така направих,тънък слой силикон от двете страни,изчаках 15 Мин. И затягах.Колко време трябва да изчакам,че без проби не ми се кара колата,не че ще ходя повече от 60 км. в двете посоки(За утре сутринта ми трябва колата и за вторник)в нета няма инфо намерих и пише 50ч. незнам на колко градуса и влага,а преди 6-7 год. имах теч отдолу на картера а е било от пробната майстора сложи същия силикон запалих и тръгнах до миналата година издържа станал като гумено уплътнение,сега имам една туба като сменям маслото ще сложа от този силикон
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 22 януари 2017 - 14:29

 andro6157, на 22 януари 2017 - 13:46, каза:

Точно така направих,тънък слой силикон от двете страни,изчаках 15 Мин. И затягах.Колко време трябва да изчакам,че без проби не ми се кара колата,не че ще ходя повече от 60 км. в двете посоки(За утре сутринта ми трябва колата и за вторник)в нета няма инфо намерих и пише 50ч. незнам на колко градуса и влага,а преди 6-7 год. имах теч отдолу на картера а е било от пробната майстора сложи същия силикон запалих и тръгнах до миналата година издържа станал като гумено уплътнение,сега имам една туба като сменям маслото ще сложа от този силикон

Не знам да има силикон, който да стяга повече от 24 часа.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 22 януари 2017 - 14:51

 freeqwerty, на 22 януари 2017 - 14:29, каза:

Не знам да има силикон, който да стяга повече от 24 часа.

Някой знае ли за колко време стяга Виктор рейнц
Отговори

bojo06 снимка bojo06 22 януари 2017 - 15:34

Да беше си взел гарнитура. Например на Elring. Цената и не е повече от цената на силикона.
Отговори

andro6157 снимка andro6157 22 януари 2017 - 16:50

 bojo06, на 22 януари 2017 - 15:34, каза:

Да беше си взел гарнитура. Например на Elring. Цената и не е повече от цената на силикона.

Колега беше ама трябва да слизам до града,%100 съм сигурен че няма да имат в наличност,поръчка после и пътни за автобус голям филм е затова със силикон.И един ден трябва да чакам.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 22 януари 2017 - 19:47

Оригинално патрона на термостата освен да отвори кръга към радиатора, затваря и циркулацията към двигателя. За това е малката тарелка на патрона. Та ако дефекта на този патрон и корпуса е в това, че не затваря добре към радиатора, би било добре да се остави на мястото си за да затваря кръга към двигателя... Това е според мен и според други колеги от форума!
/Лично аз не съм слагал термостат от рено/
Отговори

andro6157 снимка andro6157 23 януари 2017 - 10:51

 Стаевски, на 22 януари 2017 - 19:47, каза:

Оригинално патрона на термостата освен да отвори кръга към радиатора, затваря и циркулацията към двигателя. За това е малката тарелка на патрона. Та ако дефекта на този патрон и корпуса е в това, че не затваря добре към радиатора, би било добре да се остави на мястото си за да затваря кръга към двигателя... Това е според мен и според други колеги от форума!
/Лично аз не съм слагал термостат от рено/

Преди малко направих проба:околна температура -3,работа на място 1 Мин. и потеглих без пуснато парно на изкачване на 5 ти километър 75 гр. на 6 ти км. 82 седми 89 работа на място и не загря над 89.надолнище пуснато парно 2 степен 83 гр. Засега много съм доволен от патрона на Рено 5(ако не загрява както преди).
Мнението беше редактирано от andro6157: 23 януари 2017 - 13:06
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 23 януари 2017 - 19:37

 andro6157, на 22 януари 2017 - 14:51, каза:

Някой знае ли за колко време стяга Виктор рейнц


Из друг форум:
<<<Да Виктор Ренц е добра марка.

Сваляш картера, почистваш хубаво целия картер вън и вътре с ацетон и парцал да лъсне, после с макетно ножче отстраняваш стария силикон и пак с парцалчето почистваш, целта е да се обезмасли хубаво повърхноста, нанасяш силикона/на тубата има дозатор който ти пуска силикон с деберина 1мм./ Минаваш по цялата повърхност но гледаш да е по външната полувина на ръба/ не допускай да влиза силикон вътре в картера/ не пропускай ушите. Мажеш и веднага стягаш на кръст както се стяга глава, почваш от вътре на вън.
Оставяш го да стегне около 1-2 часа и наливаш маслото, палиш да загрее, температурата го стяга и изпича.
гасиш и след 2-3 часа можеш да караш на воля.
Внимавай със смукатуля да не го удариш или изкривиш. Приготви си инструмент с чупеща глава.>>>
Мнението беше редактирано от freeqwerty: 23 януари 2017 - 19:38
Отговори

Данчо93 снимка Данчо93 24 януари 2017 - 12:44

Да се включа и аз в клуба на не загряващите ...
Колата е вектра Ц 2,2 ДТИ с термостат behr на 1 год (тяло и патрон)
Четох за някакъв термостат от рено 5 има ли някой колега който е слагал такъв термостат на вектра ц
Отговори

andro6157 снимка andro6157 24 януари 2017 - 19:42

Еййй пак ударих на камък.Колата пак загрява,всякакъв труд и пари на вятъра сега трябва да взема патрон от ц20не нов маркуч воден.Термостата от рено 5 поставих с идеята да загрее лрсно,но няма трябва да приемем за нормално през зимата разход 10+на нашите.Комшкята ми има Г4 1.9тди пали тръгва на 5 ти км има 90 гр. и надолнище от 90 надолу не мърда.Допреди да сложа патрона от рено 5 моето даде разход 9л на 100 и то ивзън градско.

 Данчо93, на 24 януари 2017 - 12:44, каза:

Да се включа и аз в клуба на не загряващите ...
Колата е вектра Ц 2,2 ДТИ с термостат behr на 1 год (тяло и патрон)
Четох за някакъв термостат от рено 5 има ли някой колега който е слагал такъв термостат на вектра ц

Аз се патих колега,смени патрона вътре в корпуса.Иначе загрява много по-бързо,но остави.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 24 януари 2017 - 19:46

Малко грубо ама с какво мислиш че се различава термостата на твоя 2,2 от тези на 2,0 и 2,2 които се монтират в Астра Г,Вектра Б,Зафира,Фронтера и др. купета на марката.
Отговори

Данчо93 снимка Данчо93 25 януари 2017 - 01:45

 andro6157, на 24 януари 2017 - 19:42, каза:

Еййй пак ударих на камък.Колата пак загрява,всякакъв труд и пари на вятъра сега трябва да взема патрон от ц20не нов маркуч воден.Термостата от рено 5 поставих с идеята да загрее лрсно,но няма трябва да приемем за нормално през зимата разход 10+на нашите.Комшкята ми има Г4 1.9тди пали тръгва на 5 ти км има 90 гр. и надолнище от 90 надолу не мърда.Допреди да сложа патрона от рено 5 моето даде разход 9л на 100 и то ивзън градско.


Аз се патих колега,смени патрона вътре в корпуса.Иначе загрява много по-бързо,но остави.



Не откривам само патрон да сменя на 90/92 гр няма на 80 само от къде мога да взема само патрон
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 25 януари 2017 - 07:01

Вземаш комплект за Ц20НЕ и вадиш патрона само.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg