Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Каква е нормалната температура на загрял двигател?

martin_bmw снимка martin_bmw 08 юни 2010 - 22:29

Здравейте, въпросът ми е към собствениците на X20XEV мотори. Забелязвам, че при бързо каране на магистралата колата ми започва да вдига по-висока температура. Например при включен климатик и скорости до 140 колата държи 92 градуса, при скорост 160 температурата скача на 100 градуса, а жегите още не са започнали. Ако спра климатика температурата спада незначително с 2-3 градуса. Нека колегите с този мотор да кажат каква е тяхната температура и с какъв термостат карат. Аз съм с някакъв за 12 лева, сменях го есента. При по-бавно под 130 каране температурата ми е закована на 90 градуса. Опасявам се че сегашния ми термостат не отваря достатъчно.
Отговори

GR1 снимка GR1 09 юни 2010 - 06:01

здравей колега.при мене на бмв-то това ми го правеше от запушен радиатор.смених го и нямам проблеми.ако преди смяната на термостата не го е правила,най-вероятно е от термостата,щото за 12 лв.,сещаш се.аз на астрата взех за 24 евро,и ме предупредиха,че мога да имам проблеми,ама за сега нямам.само като сам на 1-ва,и качвам по-стръмно отива до 95 и после бързо пада на 90.моя отваря на 92.виж твоя термостат на колко е.
Отговори

martin_bmw снимка martin_bmw 09 юни 2010 - 06:23

 GR1, на 09 Jun 2010, 7:01, каза:

здравей колега.при мене на бмв-то това ми го правеше от запушен радиатор.смених го и нямам проблеми.ако преди смяната на термостата не го е правила,най-вероятно е от термостата,щото за 12 лв.,сещаш се.аз на астрата взех за 24 евро,и ме предупредиха,че мога да имам проблеми,ама за сега нямам.само като сам на 1-ва,и качвам по-стръмно отива до 95 и после бързо пада на 90.моя отваря на 92.виж твоя термостат на колко е.

Моят също отваря на 92. Когато го купувах не намерих по-добър. Колата я карам почти само с антифриз концентрат може и това да оказва малко влияние. Иначе преди да сменя термостата държеше по ниска температура с оригиналния. Заковаваше на 82 градуса. Затова питам колко трябва да е нормалната темпетатура на работа. И на двата термостата пише че отварят на 92.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 09 юни 2010 - 07:59

Колега,
1. При твоя двигател термостатът, ако не греша, се сменя задължително заедно с капачката над него (забравих как се казваше) и гуменото уплътнение.
Силно ме съмнява за 12лв. да си го монтирал комплект. За X16SZR Wahler / GM (Wahler) струва 14 / 30лв. съответно. За твоя мотор трябва да е малко по-скъпичък.
Проблем ли ти правеше стария, че го смени?
2. Доколкото ми е известно, стандартните термостати на атмосферните бензинови мотори са 92 - 107 градуса C.
3. Това, че караш само на концентрат антифриз не е никак добре!
В зависимост от производителя, разреждането за -30 градуса е 66% концентрат и 34% дейонизирана вода. За нашите условия това е предостатъчно.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 юни 2010 - 09:02

Това, че температурата се вдига на магистрала на равен път показва, че наистина има проблем с охладителната система. Моя опел, който рядко съм го карал с такива скоростти започваше дори да изстива. Съмнява ме проблема да е в това, че си сипал антифриз концентрат. По-скоро си направи промивка на охладителната система и си ичисти радиаторите от мушици с пароструйка при по-ниско налягане за да не изкривиш ламелите.
Отговори

mantzel снимка mantzel 09 юни 2010 - 09:26

Здравей колега,и аз съм само с концентрат,но при 200 км/ч с пуснат климатик температурата ми е пак под 90 градуса и извънградско никога не ми качва над това-не що ще е по системата,но не и от концентрата.
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 09 юни 2010 - 10:06

 mantzel, на 09 Jun 2010, 10:26, каза:

Здравей колега,и аз съм само с концентрат,но при 200 км/ч с пуснат климатик температурата ми е пак под 90 градуса и извънградско никога не ми качва над това-не що ще е по системата,но не и от концентрата.



Да и аз така ! Вчера съм си подържал 170-180 на климатроник повече от 90 не отцепи .. !
Колега махай го този термостат .. Отиди да ти промият системата, сложи си хубав термостат може да дадеш 60-70 лв . но знаеш за какво са били, и си оправи антифриза :D А за всеки случай преди да дадеш пари мини през някой сервиз :icon_razz2:
Отговори

hudson снимка hudson 09 юни 2010 - 11:00

Термостата ти е заедно с корпуса и цената започва от 30 лв по магазините до 70+ при дилърите.
Цифрите на него 92-107 означават, че започва да отваря на 92, а на 107 е напълно отворен.
Да се кара с антифриз концентрат е голяма глупост. Като начало, не си мислите, че концентрата е с по-ниска точка на замръзване от сместа между него и вода - напротив, точно обратното е. За жегите - понеже е с по-висок вискозитет, е с по-малко топлоотдаване, а и заради по-голямата си гъстота, товари водната помпа, която е с пластмасова перка.
Отговори

martin_bmw снимка martin_bmw 09 юни 2010 - 11:51

 hudson, на 09 Jun 2010, 12:00, каза:

Термостата ти е заедно с корпуса и цената започва от 30 лв по магазините до 70+ при дилърите.
Цифрите на него 92-107 означават, че започва да отваря на 92, а на 107 е напълно отворен.
Да се кара с антифриз концентрат е голяма глупост. Като начало, не си мислите, че концентрата е с по-ниска точка на замръзване от сместа между него и вода - напротив, точно обратното е. За жегите - понеже е с по-висок вискозитет, е с по-малко топлоотдаване, а и заради по-голямата си гъстота, товари водната помпа, която е с пластмасова перка.

Колеги не забравяйте, че чистия антифриз има смазващи качества и не предизвиква корозия. А относно термостата беше някаква марка LQ мисля само вътрешната част съм сменил без корпуса. А относно точката на замръзване също можем да поспорим с разбирачите. Иначе със сигурност конщентрата има по-лошо топлоотдаване спрямо разреден антифриз например. Със стария термостат колата държеше 82 градуса и ме притесняваше че не затваря докрай и все пак беше оригиналния на колата - произведен 96г. (на него пише).
Отговори

oci снимка oci 09 юни 2010 - 12:08

 martin_bmw, на 09 Jun 2010, 12:51, каза:

Колеги не забравяйте, че чистия антифриз има смазващи качества


Дори да е факт в цялата охладителна система на автомобила няма нито едно звено, което да има нужда от смазване!
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 09 юни 2010 - 12:29

Колега,аз определено мисля, че новия ти термостат не е в час. Имах подобрен проблем преди време и след смяна на термостата всичко си дойде на мястото.
Отговори

hudson снимка hudson 09 юни 2010 - 13:22

 martin_bmw, на 09 Jun 2010, 11:51, каза:

Колеги не забравяйте, че чистия антифриз има смазващи качества и не предизвиква корозия. А относно точката на замръзване също можем да поспорим с разбирачите.

Не съм разбирач, само ти казвам какво пише в учебниците по химия. Чистия етиленгликол замръзва при около -45°, а при смесването му с вода, в зависимост от пропорциите, може да се стигне до -78°.
Що се отнася до смазващите свойства, колегата oci вече го е казал. Антикорозионните присадки си вършат същата работа и при разреден антифриз.
Отговори

martin_bmw снимка martin_bmw 09 юни 2010 - 15:35

 hudson, на 09 Jun 2010, 14:22, каза:

Не съм разбирач, само ти казвам какво пише в учебниците по химия. Чистия етиленгликол замръзва при около -45°, а при смесването му с вода, в зависимост от пропорциите, може да се стигне до -78°.
Що се отнася до смазващите свойства, колегата oci вече го е казал. Антикорозионните присадки си вършат същата работа и при разреден антифриз.

А каква температура ти държи колата колега? Преди X20XEV карах C20NZ там температурата заковаваше на 82 и не мърдаше. А относно смазването какво ще кажете за водната помпа. Антифриза който продават масово като концентрат е с точка на замръзване -60. При разреждането му с вода тази температура се вдига примерно на -20 при разреждане 1:1 (на шишетата пише). Иначе съм чел достатъчно по химия не се притеснявайте за мен.
Интересува ме само нормалната температура за този мотор(X20XEV) колко е.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 юни 2010 - 15:37

Аз мисля, че колегата първо трябва да направи една профилактика на охладителната система - промиване и измиване на радиаторите внимателно външно и чак след това да сменя термостат. Колега, радиаторите топли ли са еднакво навсякъде ? То с това трябва да се внимава много че като завъртят перките да няма после бинтовани пръсти....
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 юни 2010 - 15:39
Отговори

oci снимка oci 09 юни 2010 - 15:43

 martin_bmw, на 09 Jun 2010, 16:35, каза:

А каква температура ти държи колата колега? Преди X20XEV карах C20NZ там температурата заковаваше на 82 и не мърдаше. А относно смазването какво ще кажете за водната помпа. Антифриза който продават масово като концентрат е с точка на замръзване -60. При разреждането му с вода тази температура се вдига примерно на -20 при разреждане 1:1 (на шишетата пише). Иначе съм чел достатъчно по химия не се притеснявайте за мен.
Интересува ме само нормалната температура за този мотор(X20XEV) колко е.


Ще кажа че си мноого далеч от истината. Първо такъв двигател няма и второ ако знаеше устройството и принципа на работа на водната помпа нямаше да се излагаш да пишеш тук че се смазвала с антифриза... :newsm05_41:
Отговори

mantzel снимка mantzel 09 юни 2010 - 15:56

Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Израелски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.-Тее първите никога,ама никога няма да ги стигнем :newsm05_41:
Отговори

Kondo снимка Kondo 09 юни 2010 - 16:00

С концентрат да се кара и според мен не е редно.
Антифриза има и смазващи свойства и е факт,че след каране с вода много помпи протичат.
Отговори

oci снимка oci 09 юни 2010 - 16:02

 mantzel, на 09 Jun 2010, 16:56, каза:



Може и да си прав за стигането, но в американския форум, когато човек не знае нещо не почва да развива теорий и фантазий от хиляда и една нощ! И тази реплика със форумите се изтърка одавна :newsm05_41:
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 09 юни 2010 - 16:54

 Kondo, на 09 Jun 2010, 17:00, каза:

Антифриза има и смазващи свойства и е факт,че след каране с вода много помпи протичат.

Подкрепям това мнение, независимо от това какво пише по учебниците. При няколко познати след подкарване на вода по някаква причина се разхлопва водната помпа. А иначе всеки си има истина за него си...
Отговори

martin_bmw снимка martin_bmw 09 юни 2010 - 17:14

Колеги за пореден път питам колко градуса е нормалната работна температура на X20XEV.На C20NE от опит знам че е 82. При този мотор колко е 80 или 90. Моля бъдете конкретни и не пълнете темата с празни приказки които нямат нищо общо.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg