Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Течността за чистачки свършва прекалено бързо

GodFa7her снимка GodFa7her 18 ноември 2017 - 19:09

Здравейте колеги, от известно време течността за чистачки започна да свършва буквално след 5-6 пръскания. Предполагам, че проблема не е в казанчето, тъй като под колата няма мокри петна. Ако някой има идея как да отстраня тази повреда ще му бъда благодарен.
Мнението беше редактирано от GodFa7her: 18 ноември 2017 - 19:10
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 ноември 2017 - 19:54

Намери от къде тече като пуснеш помпичката.
Между другото- каква е колата, защото не виждам от телефона?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 18 ноември 2017 - 20:01
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 18 ноември 2017 - 22:37

Пробвай да пръскаш само отпред. Ако спре да губи течност, виж маркучето при пантите на задната врата, в маншона. Предполагам колата е комби?
Отговори

GodFa7her снимка GodFa7her 19 ноември 2017 - 01:18

Колата е хечбек z18xer. Пробвах варианта да пръскам само отпред, но пак свършва бързо. Утре ще огледам какво става под капака докато пръскалките работят.
Отговори

GodFa7her снимка GodFa7her 19 ноември 2017 - 14:52

Днес изпръсках поне 10л. вода, но никъде под капака не се вижда да има спукан маркуч или какъвто и да било теч. Истинска мистерия е къде изчезва течността за чистачки :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 ноември 2017 - 16:34

Колега, виж сега. Значи, за да ти свършва толкова бързо течността или пръскалките са ти с егати дупките, или просто изтича по трасето някъде. Никой от нас не може да отгатне къде точно и затова трябва сам да огледаш нещата :icon_wink2:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 ноември 2017 - 16:59

Тия 10 литра все някъде отиват. Явно не остават в казанчето;-) Ако пръскалките не са с "егати дупките";-) някъде изтича тая вода. И при такова изтичане и пръскалки, които са наред няма как те самите да пръскат добре, струята ще е доста по- слаба от нормалното.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 19 ноември 2017 - 17:00
Отговори

gerov снимка gerov 19 ноември 2017 - 18:41

При мен имаше теч,но по трасето за задната пръскалка.Доста трудно го намерих,защото беше м/у купето и двигателния отсек над педалите.Водата се стичаше по ламарината и влизаше под обезшумителната облицовка на купето,а пък тръбичката е гофрирана и е бандажирана заедно с кабелите към двигателя.
Да се чуди човек как ще се скъса точно там,че и е гофра и трудно се снажда да не говоря за шибаното място.
Може би е било фабрично монтирана дефектна шлауфка,тъй като нито са дърпанани или демонтирани кабелаците пък и там няма как да се претъкат тази трабичка. Оправих нещата,но доста трудно,за да не прекарвам ново моркуче.
Мнението беше редактирано от gerov: 19 ноември 2017 - 22:23
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 19 ноември 2017 - 19:02

По лесно е да се чати от колкото да се повдигнат стелките или да се погледне в багажника при толкова проби на тази кола и липсват само рибките и всичко това зимно време няма сушене на пролет гъби и мухал ще има бол.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 19 ноември 2017 - 19:04

 GodFa7her, на 19 ноември 2017 - 01:18, каза:

Колата е хечбек z18xer. Пробвах варианта да пръскам само отпред, но пак свършва бързо. Утре ще огледам какво става под капака докато пръскалките работят.

Ами пробвай само отзад да пръскаш....поне да не търсиш по цялата кола!!! Все ще е прогизнало някъде. То отпред общо взето няма скрити канали.
А свършване на казанчето за 5-6 пръскания....каква е тази помпа :icon_wink2:

Дано се оправиш овреме.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 19 ноември 2017 - 19:51

На фаровете има ли пръскачки?
Отговори

GodFa7her снимка GodFa7her 20 ноември 2017 - 19:56

 ivan_pop, на 19 ноември 2017 - 19:51, каза:

На фаровете има ли пръскачки?

Да, има пръскачки на фаровете, в купето и багажника няма и следа от теч. Всички пръскалки имат доста добро налягане, единственото, което забелязвам, е че след дърпането на лоста, водата тръгва с малко по-голямо закъснение. Благодаря на всички за съветите, предполагам, че ако има теч, то той е някъде под предния капак. Ще огледам по-внимателно какво се случва там.
Отговори

sau-152 снимка sau-152 20 ноември 2017 - 22:02

 ivan_pop, на 19 ноември 2017 - 19:51, каза:

На фаровете има ли пръскачки?



Тук е заровено кучето :)
През пръскалките на фаровете излиза мощна струя и ако не е 5 литрово казанче - свършва за отрицателно време.
А дори и 5-литровото пак приключва бързо.
Преди да сложа реле за дневни светлини махах бушона на долната помпа.
Защото пръскалките на фаровете работят на къси.


Поздрави!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 20 ноември 2017 - 23:00

Четете първия пост колегата пише че под колата няма мокри петна от което следва че колата се превръща в аквариум.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 ноември 2017 - 17:42

И аз съм имал подобен проблем и така и не разбрах какво става. Дали е възможно докато се движи колата само да изтича и да се стича някъде при подкалниците и затова да не се вижда?
Мнението беше редактирано от javor_bg: 21 ноември 2017 - 17:43
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 ноември 2017 - 17:53

Естествено, че е възможно. При мен на вектра б се беше скъсало маркучето там, където влиза в гофрето между предния капак и лявата колонка и течността си изтичаше през отводнителните канали пред предното стъкло и оттам в подкалника. Разбрах го по големия разход и леко намалялата сила на струите на предното стъкло. Открих го лесно, просто трябва да се гледа внимателно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 ноември 2017 - 19:06
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 21 ноември 2017 - 21:49

При мен на Астра Ф този проблем се реши след смяна на резервоарчето за течност.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 ноември 2017 - 23:45

 mrsch66, на 20 ноември 2017 - 23:00, каза:

Четете първия пост колегата пише че под колата няма мокри петна от което следва че колата се превръща в аквариум.

...и това е от известно време...Май пръскалките на фаровете отпадат като причина.
А колегата автор дали е пробвал на място или казанчето се празни в движение е в движение?
Отговори

GodFa7her снимка GodFa7her 23 ноември 2017 - 18:16

Да пробвал съм, докато е на място колата, не се вижда да има теч отникъде. В купето също всичко е сухо. Проблемът със сигурност е отпред, тъй като задната пръскалка не съм я пускал изобщо. В Неделя, когато имам повече свободно време ще я огледам по-внимателно. Благодаря на всички за съветите.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 23 ноември 2017 - 23:03

Мисля че темата е за заключване човек който мисли че сам може да си поправи колата са му достатъчни два дни да проследи един маркуч къде е спукан ако след това време няма резултат значи че не разбира за какво става въпрос или няма време затова има сервизи всичко останало е губене на време в писане на глупости.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg