Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Губене на мощност след загряване X14XE

Ramboy снимка Ramboy 29 април 2017 - 22:42

Здравейте,
Става въпрос за Opel Astra F комби X14XE. Проблема на колата е, че когато загрее на около 95 градуса ( до 100 градуса) започва осезаемо да губи мощност на бензин и да прекъсва на газ. Докато е студен двигателят ми се струва, че работи добре. Газовата уредба е газов инжекцион. Най- интересното е, че когато подам газ имам чувството, че не се форсира веднага, а след като задържа малко педала. Това става и при студен и при загрял двигател, но се усеща повече при загрял.

Досега съм сменял хидравлични повдигачи, ангренажен ремък, водна помпа, свещи, кабели за свещите, въздушен филтър, ламбда сонда, термостат, също така е махнат катализатора, EGR клапана е затапен с медна гарнитура. Пробвал съм с чисто нова китайска бобина, но пак не се оправя. Ходих и в автосервиз Стефанов и там ми казаха, че всичко е наред, освен че имам високо налягане във всмукателния колектор. Когато смених свещите вървеше към една седмица и пак се влоши.

Ще съм ви много благодарен, ако ми помогнете да открия проблема! Поздрави от Карлово!
Мнението беше редактирано от Ramboy: 30 април 2017 - 06:27
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 30 април 2017 - 16:20

Никакъв интерес към темата ли няма? :love_opel: :helpsmilie:
Отговори

titan22 снимка titan22 30 април 2017 - 17:41

Виж първо причината за високото налягане в колекторите от къде се получава.Възможно е и датчика да отчита погрешно високо налягане и от там да идват проблемите.Това е само предположения,давам ти някаква насока да търсиш.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 30 април 2017 - 18:37

Въпрос: Как разбраха че имаш високо налягане във смукателния колектор?
Малко насоки: замери компресията на мотора, вероятно проблем със клапаните.
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 30 април 2017 - 21:12

В Стефанов уж и правиха диагностика и казаха, че имам висок MAP ( 37).
Мнението беше редактирано от Ramboy: 01 май 2017 - 06:58
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 02 май 2017 - 11:16

Възможно ли е проблемът с налягането във всмукателния колектор да ми идва от дефектирал серво апарат?
Отговори

tihii снимка tihii 02 май 2017 - 16:40

 Ramboy, на 02 май 2017 - 11:16, каза:

Възможно ли е проблемът с налягането във всмукателния колектор да ми идва от дефектирал серво апарат?

Да възможно е,но ако имаш проблем със сервото ще го усетиш по твърдостта на педала на спирачките и силата с която трябва да го натискаш.
Сервото можеш да тестваш така-като изгасиш двигателя,изчакай малко (да речем 30 секунди)и натисни педала на спирачките няколко пъти.В началото педала трябва да е мек и след 2-3 натискания ще се втвърди.Ако е така сервото ти е наред.
Може от маркуча към сервото или от друго място да смуче въздух в смукателния колектор.
Мнението беше редактирано от tihii: 02 май 2017 - 16:43
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 03 май 2017 - 20:05

Компресията на всички цилиндри ми е от 11,9 до 12,5 атм. :surrender: Всички тръби по вакуума съм ги сменил.
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 05 май 2017 - 06:34

Мисля да сменя и температурния датчик на термостата.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 май 2017 - 08:27

Високо налягане в смукателният колектор се получава при нерегламентирано засмукване на въздух. Огледай гуменият маншон на дросела, вакуумите, газовите маркучи след инжекторите и долните О-пръстени на бензиновите инжектори, временно можеш да запушиш маркуча който излиза от клапана за бензиновите изпарения и отива към канистера. Сензора за температура на водата можеш да го смениш за проба, но след диагнозата която са ти дали не смятам, че проблема е в него.
пп. Откачал ли си акумулатора за час и да покараш ден, два само на бензин?
Успех :icon_wink2:
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 10 май 2017 - 08:52

 Rosen Popov, на 06 май 2017 - 08:27, каза:

Високо налягане в смукателният колектор се получава при нерегламентирано засмукване на въздух. Огледай гуменият маншон на дросела, вакуумите, газовите маркучи след инжекторите и долните О-пръстени на бензиновите инжектори, временно можеш да запушиш маркуча който излиза от клапана за бензиновите изпарения и отива към канистера. Сензора за температура на водата можеш да го смениш за проба, но след диагнозата която са ти дали не смятам, че проблема е в него.
пп. Откачал ли си акумулатора за час и да покараш ден, два само на бензин?
Успех :icon_wink2:


Скъсан ми е въздуховодът от филтърната кутия към дросела и съм го увил с тиксо, поради невъзможното му намиране. :sad-smiley-046:
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 12 май 2017 - 22:05

Вчера пробвах с друг Map сензор и ми се стори, че се подобри доста вървежът. Възможно ли е да е от него или си въобразявам? :icon_razz2:
Отговори

Ramboy снимка Ramboy 29 май 2017 - 22:21

Ако някой сметне, че може да отстрани проблема ще му докарам колата и ако трябва ще я оставя докато я направи. :surrender:

Пишете ми на ЛС.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg