Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

губи ток при положение старт

malkia158 снимка malkia158 23 юли 2016 - 19:29

Здравейте колеги,днес сменях контактен ключ и клеморед.След монтирането давам на контакт всичко си е наред и като завъртя на старт и се губят всички тоци върти и не иска да запали.Някой да даде съвет от къде може да е проблема.Колата е Astra G 1.6 101к.с.
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 юли 2016 - 19:41

 malkia158, на 23 юли 2016 - 19:29, каза:

Здравейте колеги,днес сменях контактен ключ и клеморед.След монтирането давам на контакт всичко си е наред и като завъртя на старт и се губят всички тоци върти и не иска да запали.Някой да даде съвет от къде може да е проблема.Колата е Astra G 1.6 101к.с.

Премери на клема 50. Цвят червено и черно. Кой смени клемореда? В БГ език тоци няма. Има токове и напрежения.
Отговори

malkia158 снимка malkia158 23 юли 2016 - 19:51

 k opel e, на 23 юли 2016 - 19:41, каза:

Премери на клема 50. Цвят червено и черно. Кой смени клемореда? В БГ език тоци няма. Има токове и напрежения.

Може ли да ми дадеш малко повече подробности,не съм от най-вещите в тези неща.Аз си смених клемореда и контактния ключ.Тъкмо сега човъркам стария клеморед и гледам че няма кой знае какво да се обърка при поставянето му.Също така ще го позачистя малко и ще пробвам утре пак със стария.
Мнението беше редактирано от malkia158: 23 юли 2016 - 19:53
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 юли 2016 - 20:03

Колегa,зашо смени клемореда? Вече питах кой го смени? Можеш, ли да разбереш, дали към стартера се подава сигнал на клема 50. Познаваш, ли силовата инсталация на тази Астра? Преди пет минути писах на друг колега за профила. Прочети съседната тема да не пиша пак.
Акумулатора трябва да е поне на 1,25 гъстота като правиш проби. Чакаме подробности и ще ти помогнем.
Отговори

malkia158 снимка malkia158 23 юли 2016 - 20:37

Смених клмореда защото счупих 2 контактни ключа в рамките на половин година.Със стария клеморед не ми тръгваше и радиото сега с новия тръгва,но пък и с двата колата не иска да запали.Преди малко приятел ми се обади и ми каза да проверя дали са ми е нормален тока на акумолатора,възможно било стартера да гълта прекалено много ток.Гледах за някакви предпазители за запалване не успях да открия,ако някой знае за наличието на такива ако може да ми каже къде са.Ако няма ток на тази клема 50 къде да търся проблема в клемореда ли?
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 юли 2016 - 20:39

Да, ако няма на клема 50 мери на клемореда. Ако си с автоматик е друго, пиши и ще ти кажа къде тогава да търсиш.
Отговори

malkia158 снимка malkia158 23 юли 2016 - 20:52

Не съм с автоматик.Така както чета оставам с впечатлението,че според теб проблема е в стартера който все пак си върти,но по таблото ми изчезват всички токове и стартерът си върти и не иска да запали.Не познавам силовата верига на колата,има ли някакви предпазители за запалването?
Отговори

k opel e снимка k opel e 23 юли 2016 - 21:00

Това е вече друго. На бушонната касета виж бушон с надпис 15. Сложи една пробна лампа на него и ако на старт изчезва напрежението пиши. Ако изчезва дай плюс през лампа от фар на същия номер 15 и пак пиши, какво става.
Отговори

malkia158 снимка malkia158 24 юли 2016 - 09:55

 k opel e, на 23 юли 2016 - 21:00, каза:

Това е вече друго. На бушонната касета виж бушон с надпис 15. Сложи една пробна лампа на него и ако на старт изчезва напрежението пиши. Ако изчезва дай плюс през лампа от фар на същия номер 15 и пак пиши, какво става.

Пробвах с пробна лампа,когато съм на контакт свети и като завъртя ключа в положение старт изгасва лампата.Подадох плюс директно от акумулатора на въпросния бушон ефекта е същия.
Мнението беше редактирано от malkia158: 24 юли 2016 - 10:23
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 юли 2016 - 08:19

Нещо не пробваш както трябва . Не може ефекта да е същия - в смисъл при подаване на контакт да имаш напрежение между плюса на акумулатора и бушона, а при палене да ти се губи.
За мен проблема е в това дето си го сменял. Или този кабел дето е за клема 15 си го закачил на 15А.
Отговори

malkia158 снимка malkia158 25 юли 2016 - 20:34

Според теб какво трябва да се случи след като пусна ток по този предпазител?Лошото е че акумулатора тотално се скапа и не мога да правя никакви опити.Клемореда ако не е наред и на крайно положение не ми дава ток?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 26 юли 2016 - 10:20

Подай + от акумулатора през лампа за фар, а друга пробна лампа закачи на маса и на същия предпазител 15 на който си дал +
Дай на контакт, пиши какво става.
Пробвай да запалиш и пиши какво става.
Гледай и двете лампи.

Сигурен ли си, че ключа ти прехвърля + и когато завъртиш да палиш?
Отговори

malkia158 снимка malkia158 29 юли 2016 - 12:57

Проблема се реши,незнайно как.Предполагам,че всичко е от клемореда,вечерта го разглобих за не знам си кой път,сглобих го старателно отново,днес сутринта сглобих всичко сложих акумулатора и запали.
Отговори

k opel e снимка k opel e 30 юли 2016 - 08:46

На клемореда има две клеми 15 и 15А. Втората е за това при старт да изчезва контактния плюс на парното и то на старт да спира. Колегата Стаевски е абсолютно прав. Точно на този пин си закачил плюса за запалване. Ако на старт парното спира, значи вече, всичко е наред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg