Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Кое какво е

fanatic снимка fanatic 21 март 2006 - 12:55

Проблема ми е малко висок разход. Малко по не върви. Като карам и освободя от скорост оборотите падат и аха да загасне и се оправя, на светофара пак същото. Кое какво управлява. На компа има една букса която виси ??????? Ето снимки
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Колегата Мишо 2.0 16V ако може да каже какво е това. Може ли да прави мизерия....
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 21 март 2006 - 13:09

тва не е ли датчика за сместа?!..
Отговори

kleyn снимка kleyn 21 март 2006 - 13:12

тва е баипасната връска колега ,стъпковия мотор тои е за ниските обороти поне на него ми прилича макар че е по различен от на НЕ :newsm69:

макар че може и да бъркам но на кадет 1.8 е също нещо подобно баипаса
ще се радвам ако някои ме поправи
Отговори

30e снимка 30e 21 март 2006 - 13:22

kleyn, на Mar 21 2006, 02:12 PM, каза:

тва е баипасната връска колега ,стъпковия мотор тои е за ниските обороти  поне на него ми прилича макар че е по различен от на НЕ  :newsm69:

макар че може и да бъркам но на кадет 1.8 е също нещо подобно баипаса
ще се радвам ако някои ме поправи
 

Не е моторче а бленда и колата е 1,8 да :unsure:
Отговори

fanatic снимка fanatic 21 март 2006 - 15:51

Ще се ходи на гъзар явно. Интересува ме това моторче подлежи ли на фрофилактика. Тия обороти много изнервят. байпас ли е кво е :newsm69:
Отговори

kleyn снимка kleyn 21 март 2006 - 16:44

fanatic, на Mar 21 2006, 03:51 PM, каза:

Ще се ходи на гъзар явно. Интересува ме това моторче подлежи ли на фрофилактика. Тия обороти много изнервят. байпас ли е кво е  :newsm69:
 


абе попринцип може да се поотвори ама от там натака незнам , имаи предвид че ново е към 150лв :unsure:
Отговори

Kinni снимка Kinni 21 март 2006 - 17:56

Колега що не пробваш с карбур. клинър-спрей. По принцип помага много ако е стъпков мотор,макар,че ми прилича на електромагнитен клапан за въздух като на стария сенатор.Успех :newsm69:
Отговори

ГостPMG_* 21 март 2006 - 18:30

Това не е точно "бай пас" тоест думата не е точна :)
Това е стъпковия електромотор, чрез него финно се контролират оборотите на празен ход, вероятно е "клеясало" и не отваря достатачно и затова са ти ниски оборотите, пробвай с ВД40 да пръснеш на мястото където се свързва с трабата от преди дросела до след него, но попринцип се сваля, маркира се позицията на кожусите разглабя се внимателно почиства се и се слага наново, но внимателно с тази операция :newsm69:
Отговори

fanatic снимка fanatic 17 август 2006 - 14:09

Това при студен двигател ще се разглоби и ще се почисти. Другото е че когато махна някой от клемите на този цилиндър и няма промяна в работата на мотора. Демек с него без него все едно. Ъъъ кво става.
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 август 2006 - 09:20

Значи разглобих всичко което се намира над дюзите. Оказа се наистина нещо като бленда, пълно с черна субстанция. Доброто старо WD40 влезе в действие и след здрава промивка започна да се движи. Има някакви вакуми вътре някаква клапа и.т.н. Сега след като го почистих оборотите не мърдат, върви с явно по- голяма лекота. За разхода не знам а и не гледам но определено е както трябва да бъде. :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg