Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Хлабава ми е капачката на маслото

Tsvest снимка Tsvest 28 април 2006 - 08:50

От известно време капачката за наливане на масло в двигателя е доста хлабава. По едно време при работещ двигател даже тракаше и звучеше като дизелов мотор. Вчера имах възможност да направя сравнение със същия двигател на едно приятелче. Установихме, че при него капачката затваря плътно. После ми хрумна да опитам с неговата капачка на моя двигател – същата работа, не уплътнява добре. Явно проблема не е в капачката. Възможно ли е да е повредено гнездото/гърлото където се завива капачката? Нали мазилната уредба трябва да е под налягане (макар и малко)? Доколко това неуплътняване е опасно? Някакви идеи какво да правя? Да се мъча ли да приспособя някакво уплътнение?

Двигателят е X14XE Ecotec
Отговори

Оги снимка Оги 28 април 2006 - 10:51

Tsvest, на Apr 28 2006, 08:50 AM, каза:

Възможно ли е да е повредено гнездото/гърлото където се завива капачката? Нали мазилната уредба трябва да е под налягане (макар и малко)? Доколко това неуплътняване е опасно? Някакви идеи какво да правя? Да се мъча ли да приспособя някакво уплътнение?
 


Гнездото едва ли е зле (няма ко да му стане) !
Там налягане няма (или поне би трябвало да няма) !
Опасно е до толкова, че ако падне капачката може да ти изтече малко масълце !
Купуваш си уплътнение (оная кръглата гумичка дето седи на капачката) термоустойчиво, има ги във всеки магазин за за такива Ел и ВиК части, слагаш на мястото на старата и си ти !
Струва 48 ст. !
Отговори

Tsvest снимка Tsvest 28 април 2006 - 12:19

Ще потърся такова уплътнение, но както писах по-горе капачката ми (и уплътнението) затварят добре на другия двигател, а и видимо няма повреждения :beer:

Възможно ли е това да е в резултат от някакъв проблем в двигателя?
Отговори

a man снимка a man 19 септември 2006 - 16:09

Molierche, на Sep 19 2006, 04:05 PM, каза:

и моята капачка е много хлабава ... като запаля мотора и се оправя ... вярно има вибрации, наистина ще е добре да сложиш уплатнение превантивно ... да не вземе да изтече масълцето.. :thu:
 


И аз съм така, като запаля в началото трака ли трака(резонира по-скоро)
ама е толкоз време не е паднала, слагах едни уплътнения.....нц, нищо.
Там налягане няма, по скоро ако изскочи и падне некъде по ремъци, шайби, е тогава да не направи нещо, ама :thu:

Айде карайте :beer: и :thu:
Отговори

Tsvest снимка Tsvest 19 септември 2006 - 19:34

Понеже пак се активира темата да ви уведомя, че купих уплътнение от ВиК материалите в Практикер и го сложих. Стана много стегнато. :beer: На няколко пъти развивах капачката да видя как е уплътнението, защото не бях сигурен дали ще издържи на температурата, но всичко си беше наред. Оттогава съм минал повече от 1000 км и не съм имал проблем. :)
Отговори

a man снимка a man 19 септември 2006 - 20:30

Tsvest, на Sep 19 2006, 07:34 PM, каза:

Понеже пак се активира темата да ви уведомя, че купих уплътнение от ВиК материалите в Практикер и го сложих. Стана много стегнато. :thu:  На няколко пъти развивах капачката да видя как е уплътнението, защото не бях сигурен дали ще издържи на температурата, но всичко си беше наред. Оттогава съм минал повече от 1000 км и не съм имал проблем.  :)
 


Tи направо изби рибата....... :beer: , я снимай и покажи ако ти е възможно, че ми е интересно????????????
Отговори

Оги снимка Оги 19 септември 2006 - 21:43

Tsvest, на Sep 19 2006, 07:34 PM, каза:

Понеже пак се активира темата да ви уведомя, че купих уплътнение от ВиК материалите в Практикер и го сложих. Стана много стегнато. :beer:  На няколко пъти развивах капачката да видя как е уплътнението, защото не бях сигурен дали ще издържи на температурата, но всичко си беше наред. Оттогава съм минал повече от 1000 км и не съм имал проблем.  :)
 


Нали ти казах ;)
Отговори

Тони снимка Тони 28 септември 2006 - 13:49

Ей страхотна тема,момчета и аз имам същия проблем и добре ,че погледнах тука значи да взема капачката и да отида в магазин за вик части и да си взема оплътнение.
Отговори

Тони снимка Тони 28 септември 2006 - 14:44

Loz и при мене беше от оплътнението ,таман си го оправих и сега е перфектно! :devil-smiley-019:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg