Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загрява доста и няма налягане в системата

Shmortz снимка Shmortz 11 юни 2006 - 22:22

Имам следния проблем:
Загрява доста бързо до 90-95 градуса и задържа там, обаче ако тръгна по баири почва да качва до 100 и там някъде се включва перката и за държа температурата около 95-100 градуса. Според мен това не е нормално още не са започнали жегите. Сменил съм термостат и капачка и нищо, течност не се губи (гарнитурата е на около 8000 км след смяна), обаче сменях водна помпа преди време и скоро след това започна да загрява все повече и повече и ве по-бързо. Понякога като покарам и спра на място чува как нещо потропва неравномерно от към страната на ремъците на двигателя, днес откачих пистовия ремк и пак запалих и пак потропваше. Казаха ми че можело турбината на водната поомпа да превърта в оста и за това да имам такива проблеми, ама аз така си карам поне 5000 километра нямаше ли до сега да се разбие тая турбина.

Даите идея какво да правя че не ми се сваля водна помпа ако не съм сигурен. :19a:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 12 юни 2006 - 15:37

:19a: :bravoo:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 юни 2006 - 07:24

Не е добре колега тая кола никога не беше загрявала така, преди вдигаше над първото бяло деление(някъде посредата между него и 90градуса) и там си оставаше а до 90 стигаше само ако работи на място или я натисна на някой баир лятото, а перката и не я бях чувал въобще, сега постоянно се включва а пък и времето още не е толкова топло. Отгоре на всичкото на баща ми ина още двама приятели Вектрите със същия двигател загряват точно както писах по-горе.
За мен това загряване не е нормално, въпроса е дали някой е виждал превъртяла в оста турбина на видната помпа, щото така ми казаха, а пък и само това ми остана да проверя ама не ми се разглобява без да съм сигурен или без да се скапе съвсем. :flag:
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 14 юни 2006 - 11:19

Брато, така ми загряваше и на мен, когато сипах гъст антифриз за минус 40 градуса. Много бързо минаваше 90 градуса и отиваше чак до 100 та перката едва сваляше под 90. Пролетта го разредих и сега как мине 90-те градуса, веднага се включва перката и сваля бързичко под 90.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 14 юни 2006 - 15:26

Не е от антифриза колега като я купих беше с антифриз на температура под -50градуса а сега може и на -30 да замръьне от разреждане след смяна на водната помпа и след това гарнитура на главата.
Лошото е че все повече се убеждавам че е :flag: ната водна помпа превърта в оста и още малко ще я потрая и ще я сваля да я видя.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 26 май 2007 - 18:20

Темата е доста старичка ама има малко развитие по въпроса, значи смених водната помпа наскоро найстина беше превъртяла ама не турбината а ремъчната шайба, добре че съм я видял можеше да нашрави голяма мизерия. Обаче колата си загрявааа, и термостата е сменян не е в него проблема, течност не се губи и не надува, значи не е и гарнитура, то ако беше гарнитура отдавана да е заминала, явно радиатора ми се запушва, щото си циркулира водата и перката включва ама без перка не се охлажда.
Давайте идеи как да го отпуша има ли хубав препарат за целта, пробвах с някакъв на liqui Moli, мисле че така се пишеше, ама няма резултат, чакам вашите мнения по въпроса.
Отговори

borro снимка borro 26 май 2007 - 19:50

Отиди в някоя фирма за химични продукти и питай - според мен оцетната киселина, разредена, ще ти свърши работа.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 26 май 2007 - 20:12

 Shmortz, на May 26 2007, 07:20 PM, каза:

Темата е доста старичка ама има малко развитие по въпроса, значи смених водната помпа наскоро найстина беше превъртяла ама не турбината а ремъчната шайба, добре че съм я видял можеше да нашрави голяма мизерия. Обаче колата си загрявааа, и термостата е сменян не е в него проблема, течност не се губи и не надува, значи не е и гарнитура, то ако беше гарнитура отдавана да е заминала, явно радиатора ми се запушва, щото си циркулира водата и перката включва ама без перка не се охлажда.
Давайте идеи как да го отпуша има ли хубав препарат за целта, пробвах с някакъв на liqui Moli, мисле че така се пишеше, ама няма резултат, чакам вашите мнения по въпроса.

Колега не си барай колата, абсолютно нормална си е. Ако те притеснява как ти загрява сложи си стария термостат, но неговите показания не са нормални. Нормалната температура на нашите коли е 100гр. За успокоение ще ти кажа че моята кола работи точно по начина който описваш. След като си сменил термостат не видя ли какво пише на него? Той е напъно отворен чак на 107гр. А за сверка, питай в някой магазин за градусите на датчика на вентилатора на радиатора. Моя го смених преди месец но не се сещам точно за градусите, но бяха над 90. Не си барай излишно колата.
Отговори

Skip снимка Skip 26 май 2007 - 22:16

 Ник.опел, на May 26 2007, 09:12 PM, каза:

Колега не си барай колата, абсолютно нормална си е. Ако те притеснява как ти загрява сложи си стария термостат, но неговите показания не са нормални. Нормалната температура на нашите коли е 100гр. За успокоение ще ти кажа че моята кола работи точно по начина който описваш. След като си сменил термостат не видя ли какво пише на него? Той е напъно отворен чак на 107гр. А за сверка, питай в някой магазин за градусите на датчика на вентилатора на радиатора. Моя го смених преди месец но не се сещам точно за градусите, но бяха над 90. Не си барай излишно колата.

Според мен не е много нормално. Независино от натоварването и околната температура, темературата на двигателя трябва почти да не се променя ...

1. Първо провери дали реалната температура и тази на таблото са верни. Или свали термодатчика за таблото и му снеми характеристиката. Това го можеш.
2. С термосонда на уреда виж какво е разпределението на темературите по площа на радиатора. Ако има затлачени канали ще го разбереш.
3. Радиатора го почиствам със сваляне и напълване със Eraser Liquid (има и дриги подобни препарти от други фирми). Купуваш разфасовка от поне 3 литра. Има инструкция, вкл. и за разреждането. Пълни се радиатора и го оставям за няколко часа. После имаме една помпа за химически материали и тя върти тая химия до сутринта на следващия ден.
4. След почистването на радиатора по същия начин въртим и през двигателя (сваля се термостата).
Това е направено за наши си нужди. Помпата ни е за химически активни материали, но и обикновнна помпа като за локално парно би свършила работа, стига да има по-голям дебит и да дава все пак някакво налягане. Съда който е във веригата е добре да има да има филтър и някакъв утайник.
5. Неколкократно измиване с вода.
Това е ... Охлажда вече знаително по-добре двигателя, а и парното почва да духа жешко ...

Препарата го има в повечето специализирани магазини за професионални хим. препоарати ... напр. за почистване на на проф. кафе машини от котлен камък ...

ПП/
http://www.relina.com/relina.swf

ПП2/
А налягане трява да държи. Щом не губиш антифриз, провери дали капачката/клапана на разширителния съд е ОК. За най-лесно пробвай с друга капачка.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 май 2007 - 22:51

И аз съм в същия филм, само че при мене и налягане държи :20ashley_results:

Значи първо проверявай уреда и датчика на таблото че при мене едното от двете съм сигурен че не е изправно :naughtynono:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 27 май 2007 - 22:37

Абе хора да не мислите че не съм проверил всичко, не трябва така да загрява колата нали гледам на баща ми вектрата и на други френдове колите, загряват до към 85 градуса и няма мърдане нагоре освен ако не е адска жега и не си на голям байр, и моята беше така ама почна да грее все повече, единия ото термостатите го дадох едно приятелче, аз го бях карал 2-3 месеца на неговата вектра работи съвсем различно а е същия двигател, така че не ми говорете за термостати и капачки, кажете как да си промия радиатора без да се налага да купувам химии и особено помпи дето ще ми струват колкото нов радиатор, ако ще давам много пари по-добре да е за радиатор.

А какво може да се случи ако сложа тази Eraser Liquid във водната система и покарам с нея, няма ли да има същия ефект, може ли тя да навреди на неещо по водната система???
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 май 2007 - 23:56

А какво може да се случи ако сложа тази Eraser Liquid във водната система и покарам с нея, няма ли да има същия ефект, може ли тя да навреди на неещо по водната система???
[/quote]
:20ashley_results: аз бях пуснал един пост в една от важните теми в който имаше подробна информация за тая процедура но модераторите сигурно са я сметнали за смешна или първобитна и нещо поста липсва. несмятам да се повтарям, че е тъпо но колегата borro ти го е казал мн. точно и мисля че е около 3-4лв. След 2 -3 часа занимавка сам ще :naughtynono: и ще се чудиш що си се тормозил толкова време. Аз лично съм го правил няколко пъти и ефекта е неотразим. :icon_wink: и правилно си се насочил към чистене. Успех :excl:
Отговори

John снимка John 28 май 2007 - 07:40

На практика дали ти е запушен радиатора се проверява като е загряла добре колата, по термометър към 100 градуса ако радиатора е хладен или поне не е много горещ. Периодично в охладителната система се натрупва котлен камък, който затруднява охлаждането. Ако те съмнява може да го свалиш радиатора, да го напълниш с вода, смесена с половин бутилка оцет, да постои 20 минути и после го промиваш с чиста вода и го монтираш.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 28 май 2007 - 10:25

Проблем с датчика или уреда на таблото въобще не е невъзможен но като си толкова навит да промиваш слагай HOLTS за 8 лева и карай 80 км, промивай с маркуча и айде :20ashley_results: Тази добавчица е силна.
Отговори

TOXICz снимка TOXICz 28 май 2007 - 11:34

аз имах подобен проблем и смених датчика които ми пуска перката на радиатора с по ниска темп. да ми вкл. на 95 и искл. на 92 :) и проблема ми се разреши.
Отговори

деян василев снимка деян василев 29 май 2007 - 12:11

Колеги,не си разваляйте колите.Опела работи в тем.диапазон 90-100гр.Нормалния термостат започва да отваря на 92 гр. и е отворен напълно на 107гр.Датчика на перката включва на 100гр. и изключва на 95.ВСИЧКИ НОРМАЛНИ И ИЗПРАВНИ ОПЕЛИ РАБОТЯТ ТАКА.Ако искаш да ти е по-студена колата махай термостата или слагай с ниски градуси.Това ти го казвам абсолютно професионално,без да гледам на комшиите колите.
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 29 май 2007 - 21:11

 деян василев, на May 29 2007, 01:11 PM, каза:

Колеги,не си разваляйте колите.Опела работи в тем.диапазон 90-100гр.Нормалния термостат започва да отваря на 92 гр. и е отворен напълно на 107гр.Датчика на перката включва на 100гр. и изключва на 95.ВСИЧКИ НОРМАЛНИ И ИЗПРАВНИ ОПЕЛИ РАБОТЯТ ТАКА.Ако искаш да ти е по-студена колата махай термостата или слагай с ниски градуси.Това ти го казвам абсолютно професионално,без да гледам на комшиите колите.

Браво колега :20ashley_results: Точно това се мъчих да обясна и аз. Прекалено дълго време хората карат с неизправни термостати и накрая когато всичко е наред идват притесненията.
Отговори

Skip снимка Skip 29 май 2007 - 22:17

 Shmortz, на May 27 2007, 11:37 PM, каза:

Абе хора да не мислите че не съм проверил всичко, не трябва така да загрява колата нали гледам на баща ми вектрата и на други френдове колите, загряват до към 85 градуса и няма мърдане нагоре освен ако не е адска жега и не си на голям байр, и моята беше така ама почна да грее все повече, единия ото термостатите го дадох едно приятелче, аз го бях карал 2-3 месеца на неговата вектра работи съвсем различно а е същия двигател, така че не ми говорете за термостати и капачки, кажете как да си промия радиатора без да се налага да купувам химии и особено помпи дето ще ми струват колкото нов радиатор, ако ще давам много пари по-добре да е за радиатор.

А какво може да се случи ако сложа тази Eraser Liquid във водната система и покарам с нея, няма ли да има същия ефект, може ли тя да навреди на неещо по водната система???

1. Загряването:
Както при двигателя, така и при кафе-машините има гумени уплътнения, а химията с която промиваш не трябва да ги уврежда.
Тръбите в радиатора вървят успоредно/паралелно. И ако някоя от тях е запушена, много трудно ще се отпуши. Просто течността ще минава през паралелните клонове. Трябва повече време и въртене. Досадно е.
Нов радиатор ще подобри нещата, но нали тоя котлен камък е и в двигателя и в радиатора за парното.

2. Не държи налягане
Щом не губиш антифириз, коя е според теб причината да не държи налягане. Тоя проблем няма нищо общо с котления камък и няма да се оправи след почистване на охл. система.
И освен клапана на лапачката да не държи, не се сещам за друга причима.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 04 юни 2007 - 16:06

Май не четете какво съм писал и продължавате да мелите едно и също, което ми е пределно ясно, казвам че колата загрява повече от другите Опели с този двигател, и единственото което не е сменено още е радиатора, За това моля всеки който има опит или информация за отпушване на радиатора нека споделя,
Знам много добре как трябва да загрява двигателя, това което виждам никак не ми харесва искам да направя нещо по въпроса, не искам да слагам термостат за по-ниска температура, тогава няма да имам толкова хубаво парно зимата.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 05 юни 2007 - 12:46

 Shmortz, на Jun 4 2007, 05:06 PM, каза:




Колега гледам че си от Кърджали, ако го знаеш Слави ходи при него...ако незнаеш кой е и каде се намира ще ти дам координати на Л.С поне ще си решиш проблемите <_<
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg