Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел корса 1.0 12в

sherko снимка sherko 16 януари 2013 - 16:20

Здравйте, мойта корса е 1.0 12v 2000 г. проблема ми е че при движвние като натисна до край газта по едно време колата неще да поема газта и на таблото свети чек лампата и колата почва да губи скорост. Ако може да споделите нещичко по въпроса ще сам много благодарен! Благодаря Ви предварително..!
Отговори

sathv снимка sathv 18 януари 2013 - 14:18

Е кажи каква грешка е записало ЕКУ-то. При такива симптоми прилича на дебитомер.
Отговори

sherko снимка sherko 18 януари 2013 - 17:51

Открива грешка в Ламда Сондата
Отговори

Гостtoliooo1_* 21 март 2013 - 12:53

 sherko, на 18 януари 2013 - 17:51, каза:

Открива грешка в Ламда Сондата



Откачи дебитомера и пробвай как върви днеска го пробвах и аз сам за дебитомер ми се струва.Като го откачих колата си вървеше перфектно.
Отговори

Гостtoliooo1_* 21 март 2013 - 13:00

Аз имам друг въпрос. Имали някакъв начин да работи без този дебитомер корсата и да си гори колкото с работещ дебитомер защото сам питал и ми казаха че ако не ми работи дебитомера ми вдига разхода? Чисто нов дебитомер струвал 500лв. И много често им горял. Някой ако може да ми помогне и то няма да е само на мене съм сигурен ще съм му много благодарен.
Отговори

jojo33 снимка jojo33 22 август 2017 - 12:06

Здравейта, темата е малко стара..ама актуална..
Имам (по точно жената) същото 1.0 58 кс опелче. Преди няколко месеца..година го обслужих доста добре, преди 2 месеца се сложи газ и сега имам странния проблем.
Колата работи ту на 2 цилиндира, ту на 3, ту на 1.
Миналата година смених и бобина и свещи, филтри и колата си работеше нормално....(както си тресе принципно). Сега сложих друга бобина, други свещи..работи, ама пак не е постоянно.
На диагностика изкарва грешка за неработещ цилиндър, компресия обаче има доста добра, над 14 атм.
Прави го и на бензин и на газ. Дебитометъра работи, дросела е чистен, няма проблем с вакумите.
Работи добре до някое време..ама после лек баир и на 2-ра с мъка , едвам двига 40 км/ч. Почна да губи и антифриз след газовото..ама това че маркучите не се бяха натегнали добре и се съмнявам дали перката включва.

Дайте някоя идея какво да търся/сменям, че така много зле. И на два сервиза я гледаха, доста се чудиха и там, правиха същите неща дето и аз..и вдигнаха ръце. Сменяй бобина, свещи, после дебитометър...Но както споменах тези неща са сменени и сега през една част от времето си бачкат.

Мерси!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg