Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

FOBOS недоволни ?

rapid07 снимка rapid07 13 февруари 2011 - 06:26

 barzia, на 12 Feb 2011, 22:30, каза:

Колега не е важно какъв е ГИ,важно е кой ще го монтира...
Аз съм с EasyGaz,проблеми не съм имал... :mhihi:

колега инжекциона е монтиран в Фобос София,но тука става въпрос и за отношението към клиента,а в моя случай не е това което очаквах .Например онзи ден чаках от 9 часа сутринта до 19 часа да проверят от къде идва проблема и да презахранят подгряването на изпарителя от парното/сега пак го има този проблем/
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 13 февруари 2011 - 20:18

Аз пък се занимавам с монтаж и ремонт на газови уредби.
Преди време съм работил във "Фобос",Фобос не монтирам а само ремонтирам.
Щом има и доволни и недоволни от фобоса проблема е най-вероятно в майсторите.
Пък и всеки сам си избира майстора и марката на уредбата.......................
Относно отношението към клиента то май и в София и в Плевен е едно и също.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 13 февруари 2011 - 20:23
Отговори

ivan76 снимка ivan76 14 февруари 2011 - 16:23

Здравейте колеги,аз преди да сложа моето газово доста обикалях и разпитвах.Трима мои познати имат Фобос и не са доволни от него-все по нещо се прецаквало,с две думи хубава работа ама българска :drinks: .Пък и цената му е по скъпа от ренцоланди например-фобоса е 1200 лева,а италианското1000лева,не си заслужава според мен.Успех.
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 22 февруари 2011 - 10:16

Аз съм изключително недоволен от Фобос.Две години нямах никакви проблеми,но 10 дни след като изтече гаранцията се започнаха мъките.Първо се започна с това,че някакъв кабел беше прекъснат и софтуера нямаше как да бъде достъпен,после се оказа ,че и други кабели не са наред,колата изобщо не можеше да се включи на газ.После излезнаха други неща,стигна се дотам,да се качва нов софт,да се преправят дюзи и така нататък.Датчика за налягането на газта също беше заминал.Дотук 5-6 пълни дни в сервиза и около 120 лв.Тъкмо си мислех,че колата вече ще е наред и вчера ново двайсет.Отново не ще да върви на газ.Оказа се нещо с +-са,там някакъв байпас направиха,центроваха я уж,след около час се започна пак,колата е като задавена,няма никава мощност,изобщо за каране на газ не може и да става дума,за малко да ме треснат на едно кръстовище при ляв завой.Проклинам деня в който се набутах 1300 лева за скапания Фобос!!! Никога не си слагайте такава уредба
Мнението беше редактирано от Muscarin: 22 февруари 2011 - 10:20
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 24 февруари 2011 - 21:05

В Пловдив няколко големи сервиза вече отказват да слагат Фобус.....Сташно много рекламаций ....

Примерно нямат достатъчната наличност на подържаните части и ако се развали някоя част примерно монтирана преди 2-3 години вече я нама на слкад не я пройзвеждат а пройзвеждат нов модел от тази част и ко става тогава вместо клиента да мине само с малък ремонт минава с смяна на цялата част защото тъпаците нямат в наличност резервна.......
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 26 февруари 2011 - 10:00

Вече четвърти ден колата е в "бокса" и не могат да намерят разрешение на проблема! Както се казва: Хубава работа,ама Българска.
Отговори

астра 1-6 16 снимка астра 1-6 16 27 февруари 2011 - 15:23

При мен е друг проблема с маисторите ми че от 4год. съм забравил как изглеждат визуално и само си карам ГИ и четеики за маркатъа Фобос просто се радвам че не съм се подвел да стгана собственик на тези турски ментета!
Отговори

rapid07 снимка rapid07 28 февруари 2011 - 18:05

 Muscarin, на 26 Feb 2011, 10:00, каза:

Вече четвърти ден колата е в "бокса" и не могат да намерят разрешение на проблема! Както се казва: Хубава работа,ама Българска.


Колега при тебе какъв е проблема,би ли споделил
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 28 февруари 2011 - 22:35

Стана вече седмица,още не съм си видял колата.

Ами колега,проблемът е ,че колата спря да върви на газ и майсторите не могат да разберат защо.Тъпото е,че това се случи (както вече споменах) 10 дни след изтичането на 2 годишната гаранция.Предполагам е случайност,но започвам да си мисля,че може и да не е! Та проблемът е такъв,колата върви на бензин,а на газ не,но защо не мога да ти кажа както и уж компетентните хора.Това е положението.Внимавайте със Фобос защото аз определено мога да кажа,че съм набутан и то сериозно.Ако се оправи колата,в което започнах сериозно да се съмнявам,ще споделя каква е била причината
Мнението беше редактирано от stepo3: 08 март 2011 - 17:34
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

astraaa снимка astraaa 01 март 2011 - 21:38

Имам проблем с прословутия Фобос и вече седмица се мъча да го отстраня....
Всъщност проблема е следния!!!
Бях с мотор X16XEL и си сложих C20NE и от там започна всичко когато ми пробиха колекторите и сложиха новия софтуер(ако изобщо са слагали нещо де)!!!
Колата на бенз никакви дертове не ми прави,но след превключването на газ и се почва "моленето"!!!
Филтри клапани и всичко което е като консуматив(без мембрани),съм прегледал и сменил!
1н пич ме закачи(има си кабел и програмата на Фобоса),и каза че дава грешка на датчик на налягането,ОБАЧЕ как така 1н път тоя ми ти датчик работи без проблем и колата си върви гладко,а друг път що мине не газ и веднага сама прехвърля на бензин?!
Прави ми впечатление че(може и така да ми се струва)най често се случва на загрял мотор,но и на студен става !!!
В общи линии прави го когато му кефне!!!
Ако някои знае как се отстранява този проблем нека сподели("купи си нов" го знам като решение на проблема)!!!
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 02 март 2011 - 09:42

 astraaa, на 01 Mar 2011, 21:38, каза:


Приател и на мене ми смениха софта,пробиваха колектори и така нататък,датчика също ми го смениха с нов-55 лв! Но нещата са си същите,вече 8-ми ден колата ми е в сервиза.Не искам да те плаша,но започнало ли е да става това което се случва и при мен нищо добро не те очаква,успех!

 EUROGAS, на 02 Mar 2011, 5:52, каза:



Смешни са напъните ти да хвалиш нещо което очевидно не е за хвалене.Преди да сложа въпросната уредба изчетох тонове информация по форумите и най-накрая отидох при Слави Шишков,за които прочетох,че е най-добрия в Пловдив.Можеш да провериш какво пишат хората за него.От човека нямам никакви оплаквания,изключително коректен е,как така 2 години колата ми вървеше перфектно,а след като изтече гаранцията изведнъж умря?! Това калпав майстор ли е? Не,това е калпава система! Човека вече се чуди какво да прави.Положителни мнения се четяха преди години,сега ако се поразровиш по форумите отрицателните преобладават,хората се опариха.Както казах и по горе,хубава работа ама Българска
Отговори

barezz снимка barezz 02 март 2011 - 13:28

Малко лирично отклонение, важи не само за Фобос....
Аз не мога да разбера, защо хората не гледат на газовата уредба като на система, която трябва да се обслужва, а само слагаш и тя е вечна. Съвсем естествено е да няма вечни неща, всичко което се ползва има полезен живот, по време на който се обслужва, рециклира или подменя с ново. Пример - за 3 години, 80к км дали ако не бях сменял филтри, чистил рейката няколко пъти, накрая я смених, щеше да съм минал тези километри или щеше да викам че ГИ е калпав и марката е боклук. Пак казвам, всичко си иска поддръжка. Моя ГИ, сигурен съм че ако продължавам да си го гледам, и 200к ще му навъртя, сменям каквото трябва и така, а софтуера не съм го пипал с години.
Та затова смятам, че мнението на бате Жоро и неговите момчета от Еврогаз е точно и коректно, и не е лошо да слушаме професионалистите като тях и Мишо 2.0 16v, на които искрено им благодаря, че са се грижили и продължават да се грижат за колите ми.

Поздрави
Мнението беше редактирано от barezz: 02 март 2011 - 13:29
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 02 март 2011 - 14:51

Колега,първата работа която направиха е интервенция на рейкате и почистване на изпарителя.Клапана е сменен.Дадох 120 лева за тези неща плюс 55 за нов датчик.Филтрите си ги сменям редовно,даже не чакам 10к километра,щото газта ни е калпава,сам знаеш.Ако си прочел внимателно какво съм написал в предните си постове ще видиш че всичко което трябва да се направи е направено! Не смятам да те убеждава в каквото и да било,факт е ,че колата ми е преебана! И как така изведнъж се оказва,че компонентите на прехваления Фобос имат живот 2 години? Извинявай,ама ако през две години ще се правят тия хватки,тая уредба има ли изобщо изплащане?
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 04 юни 2011 - 17:41
Причина за редактиране:: Цитат е излишен
Отговори

EUROGAS снимка EUROGAS 02 март 2011 - 16:43

За мен тези две години са съвсем условни, по важни са изминатите километри и редовното обслужване както казва колегата barezz, на когото съвсем точно помня колата и му благодаря за хубавите думи, иначе твоята кола е единствената която има някакъв проблем точно на втората година и това си е чисто съвпадение.

Много внимателно чета, но почистената рейка не винаги работи коректно, постоянно поправяме такива коли с почистени и неработещи рейки, обикновено събота и неделя пред блока се правят такива почиствания, и в понеделник идват при нас за помощ, нищо ново не ми казваш приятелю, свикнали сме, но затова повярвай ми Фобоса няма вина, пак ти казвам сгрешил си сервиза.

Колкото до изплащането на уредбата, в момента се постига за по-малко от 10 000км., или при нормалните 20 000км. на година среден пробег в ЕС, означава че за шест месеца си връщаш инвестицията, или за две години се е изплатила няколко пъти, почистваш и продължаваш да караш. :61:

Мнението беше редактирано от EUROGAS: 02 март 2011 - 16:47
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 02 март 2011 - 17:10

Сега остава и да кажеш къде ви е сервиза за да ви видя кви магьосници сте :) Шегувам се

Ами не знам,аз все още имам доверие на майстора си,досега лоша дума не съм прочел от никого за него,може пък просто да съм изтеглил късата клечка....както и с двигателя ми между другото :) И все пак за мен е ненормално 8-ми ден да не може да се оправи проблема,колкото и "калпав" майстор да си все щеше да се намери решение.Надявам се скоро колата да се оправи и ще споделя какво се е случило
Отговори

landi снимка landi 02 март 2011 - 18:20

Жоре като един Матросов си. :61: На много фронтове воюваш едновременно.Ивайло трябва да ти даде специален бонус. :mhihi: Признай си за проблемите бе човече не се пъни. :rofl: Ще ги защитаваш до последно както защитаваше Бардолини.ДО КОГА ЛИ?Повярвай ми ще ти писне. :icon_wink2:
Отговори

astraaa снимка astraaa 02 март 2011 - 19:10

Днес ходих до сервиза в които ми сложиха уредбата и ме за радваха с нов датчик за температурата и налягането,този който имам аз вече не бил се произвеждал и нямало от къде да си го купя,а за новия ми искат 90лв. и трябвало да се препрограмира софт защото нямало да го разпознае!Моя е от тези които са с филтърчето на дюзите на него....
От всичко казано до тук има ли според вас нещо вярно(на диагностиката показа датчика като грешка и ниско налягане на газта,но ме съмнява и изпарителя)?!
Каква е цената на нови платна и лесно ли се сменят,ако се наложи сам да си го направя?!
Отговори

Automatic снимка Automatic 02 март 2011 - 19:50

Здравейте, реших и аз да напиша моите впечатления за фобос-а. Имам го от няколко месеца и съм минал към 6000 км като карам предимно в града. В сравне с обикновеното газово разхода ми се промени много малко, но от към вървене е доста по-добре, а след като си сложих чип с малко повече аванс не намирам разлика във вървенето на газ и бензин. Като оплаквания имам само едно леко забиване когато подам газ когато колата работи на празен ход - получава се нещо като замисляне за момент. 4-5 пъти ми правиха настройки, като само последния път това се оправи, но след 2-3 седмици пак се появи. Другото оплакване е за хубавата газ, с която караме. Бях минал не повече от 1500 - 2000 км от монтирането, когато в един прекрасен момент колата си обърна на бензин и не искаше да върви на газ при пълна бутилка. В последствие се оказа, че се е запушила тръбичката и съответно и филтърчето беше яко наблъскано с графит.
Отговори

Muscarin снимка Muscarin 02 март 2011 - 20:45

 astraaa, на 02 Mar 2011, 19:10, каза:


90 лв много бе колега,на мене ми взеха 55!
Отговори

astraaa снимка astraaa 02 март 2011 - 21:12

90лв за другия които ми предложиха,а този с които съм аз ги нямало вече...
това ми предлагат
http://www.fobos-bg.com/index.php?option=c...&Itemid=189
Мнението беше редактирано от astraaa: 02 март 2011 - 21:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg