Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

EGR Клапан

topliq снимка topliq 16 март 2013 - 18:48

 Атанасов, на 16 март 2013 - 17:05, каза:




ей тез егр-ри недейте ги затапва щото ще се затапите :)
както искате така го приемайте
Мнението беше редактирано от topliq: 16 март 2013 - 18:49
Отговори

pebals снимка pebals 19 юни 2013 - 15:47

свалих егр клапана да го почиста, беше си чист :), има три каналчета в него, едно за антифриза и две за изгорелите газове. Буталцето което е в едното каналче мисля че е на затворено положение, защото не пропуска вода от единия канал в другия, мисълта ми е трябва ли да може това буталце да се движи аз като го натискам или не.... x10xe opel corsa, за да разбера дали има вероятност да е запекъл нещо или е нормално да не се движи под мой натиск
благодаря
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 19 юни 2013 - 16:20

Задължително трябва да се движи буталцето свободно без усилие...
Отговори

pebals снимка pebals 19 юни 2013 - 23:01

Мерси много колега, започна да се движи като го поръчках :)
Отговори

stoenjoo снимка stoenjoo 21 юни 2013 - 00:22

Колеги здравейте. На астра Г 1.6 х16хел егр-а го запушихме с пластинка, а самия егр е електронен. Ефект имаше само положителен след затапването. Колата се кара вече 5000км и не светва чек, освен над 100км при пълно пускане на педала на газта. въпроса ми е емулатор ли трябва да се направи и ако по-коя схема. Благодаря предварително за инфото :)
Отговори

coolboyyy снимка coolboyyy 23 юни 2013 - 14:41

Колеги някои може ли да ми изпрати схемата за залъгалката на колегата.
Отговори

azimuth снимка azimuth 12 юли 2013 - 08:50

Здравейте колеги,

Карам Corsa B, C14NZ, 96год. на газ. Вчера реших да пробвам на бензин как върви и установих че колата забива муцуната и все едно е задавена, започва да се тресе и това докато стигне обороти над 3000, проблема го установих при 1-ва и 2-ра предавка само, от 3-та нагоре всичко е окей. След като покарах 4-5км на бензин проблем при 1-ва и 2-ра изчезна колата потегляше плавно. Пробвах самодиагностиката и ми показа грешка 1405.

Въпросите ми са:

1. Колата има ли egr клапан?
2. Ако няма защо ми дава тази грешка?
3. От какво може да е това задъхване в началото?

Прилагам малко снимки на един елемент който мисля че може би е egr клапана
1. http://i44.tinypic.com/2s7jptd.jpg
2. http://i41.tinypic.com/2qip8nq.jpg Това е кутията под която намерих елемента от снимка горната снимка.
Мнението беше редактирано от azimuth: 12 юли 2013 - 09:02
Отговори

becinko снимка becinko 13 юли 2013 - 18:45

Точно това ти е ЕГР клапана колега. Грешката може да ти задава защото примерно: 1. не работи въобще (заседнал отворен или затворен) 2. Работи, но поради количеството сажди и сгурия вътре в един момент забива в отворено или затворено положение. А чек-а не ти ли светва?
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 16 юли 2013 - 10:22

Да се разпиша и аз в темата :)
От доста време ми беше влезла мухата да го игнорирам тоя ЕГР клапан и миналата събота се навих да се справя с него. А го бях набелязал като виновник за замислянето при определени обороти.
Обаче какво беше учудването ми, като открих, че някой ме е изпреварил - под клапана имаше една ламаринка, с пробити отвори за винтовете. И аз реших, че щом досега съм карал със затапен ЕГР, сега е време да тествам с уж работещ такъв. Радвижих му буталцето, почистих нагара и го монтирах. Засега не забелязвам някаква особена промяна, но аз не съм и много карал. Като понатрупам впечатления, ще споделям :)
Отговори

azimuth снимка azimuth 17 юли 2013 - 21:59

becinko - Много рядко светва и ако светне след като изключва двигателя и пак го включва изчезва. Ако го извадя и почистя дали ще има ефект или най-много да го скапам?
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 17 юли 2013 - 22:17

azimuth Моя ЕГР прави същите магарии.. егр-а забива и светва чека когато давам много газ в градски условия или карам извънградско независимо как... Вадих го, чистих го, потопих го в корселин, изчистих го до блясък, но същата работа... Все пак пробвай да го извадиш и изчистиш, може и да има ефект.
Отговори

becinko снимка becinko 20 юли 2013 - 17:51

Колеги, искам да попитам някой правил ли си е 100% работещ EGR Cheater за х14хе?
Отговори

snizz снимка snizz 24 юли 2013 - 20:35

Искам да споделя с вас как аз реших този проблем на https://www.youtube....h?v=QN8lXzhH7nU У22ДТР с електронния клапън.Та проблема беше в този датчик http://s017.radikal....abddd8c94et.jpg Отваря се по този начин http://forum.vectrak...51872775__3.jpg буквално му изрязвате капачето щото е капсулован,и преработвате спойките.И това е... Нов струва над 400 лв а втора употреба наполовина.
Отговори

Гостtnt3_* 21 октомври 2013 - 12:38

Здравейте колеги,

Моя Орел е Астра G, мотора е 2.0 ДИ 82кс. /X20DTL мисля се води мотора/.
В движение, при ниски обороти ( примерно около 1500-1600 на 5-та с 80км./ч. ) ми светва лампичката на чека и грешката според софтуера Делфи и разчитането и многократно от съответния кабел е "Поток на рециркулация на изгорелите газове - неправилно функциониране." Както си на ниски обороти, като дадеш газ и започне да ускорява, лампата изгасва и светва само като пак "закрепиш" ниски обороти на определена скорост. Освен това ми се струва, че ускорението от 1500-2200 оборота хич го няма, после "литва".

След като изчетох не малко материали тук, стигнах до извода, че ЕГР-клапана е запушен и/или избушен по една или друга причина.
Въпросът ми е да се опитвам ли да го чистя, как /или по-скоро при кого да отида да свърши тази процедура/ или да търся втора ръка. Варианта с това да го изолирам, премахна или симулирам, след прочитането на мнения, надблюдения и опит на колеги, не ми допада. Като инфо, някой знае ли дали и при мен клапана е под кората, на която пише Екотек и до разширителното казанче?

Чудя се и защо ми свети лампата за еърбега постоянно и след като я чистихме веднъж се появи пак и не се маха, а дава съобщение: 44 - Проверочна лампа; грешка на веригата, заедно с -31 - задействаща верига шофьор; високо съпротивление; Този въпрос не кореспондира с тематиката на тази тема, но не искам да фрагментирам питанията ми в разични теми.

Благодаря за вниманието!
Отговори

mnenkov снимка mnenkov 23 октомври 2013 - 09:53

Здравейте,

искам да споделя опита си относно ЕГР и соленоид на моята кола Astra G X17DTL 68 К.С.

Реших да го затапя като запуша маркучето, което отива от соленоида към егр клапана. Завих му една видийка и оставих клапана на мястото си. Просто до него не достига вече вакуум и той в момента не функционира. Нищо друго не съм правил.

И... О чудо.... чека не свети и колата не минава в авариен режим. Стана доста по-пъргава, сякаш събудих още 5-10 коня.

За сега съм изминал само около 70 км извънградско, но на обичайните места и в обичайни ситуации, където преди съм имал проблем (на равно с постоянна скорост и на баир), сега такъв нямаше.

Не знам дали това е най-правилният начин и не знам колко време ще издържи така, но за сега действа. Ще се радвам ако някой вещ сподели мнение и препоръки.

Ако има промяна ще споделя.

Ето и снимки -
http://nenkow.snimka...601893.31829825

http://nenkow.snimka...601893.31829826

процедурата е повече от елементарна и само ако ми беше хрумнало по-рано...
Мнението беше редактирано от mnenkov: 23 октомври 2013 - 10:15
Отговори

dsterev снимка dsterev 11 ноември 2013 - 16:46

Здравейте,

При мен проблема е следният - преди около 10000 км. смених ЕГР клапана на X16XEL с чисто нов, тъй като колата придърпваше доста сериозно и светеше чека. От някоко дни чека започна отново да просветва, но колата се държи добре и го няма това придърпване както предния път. Та въпросът ми е, дали да го сваля и да го чистя, или проблема може да е от някъде другаде, тъй като съм го сменял сравнително скоро. При едно просветване на чека изключих кабела на ЕГР и го включих пак - чека загасна, при следващият път си загасна сам след като загасих колата и я запалих отново, тъй че не съм сигурен дали проблем е в него.

Мерси.
Отговори

stoian_4onov снимка stoian_4onov 21 ноември 2013 - 22:18

ето демонстрация как се затапва ЕГР-а

Отговори

Ti6o снимка Ti6o 28 май 2014 - 23:39

в крайна сметка да се затапва, чисти или да не го пипам, че не ми се четат 30 страници или пък кажете на коя страница да погледна?
Питането ми е конкретно за X20XEV.
Отговори

veden снимка veden 04 юли 2014 - 01:27

Колеги , нов съм тук и искам да попитам - възможно ли е с този ЕГР клапан да е свързан следния проблем при моята Астра Г (екотек 1,6 /16V ) - на студено като запали студена вдига малко над 1000 об.и след 10 сек.ги сваля на около 800 , а на топло като запали студена вдига към 1400 об. и ги държи 2 мин. и чак тогава сваля.
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 22 октомври 2014 - 21:10

Някой ако е ползвал емулатор полския за електрически ЕГР на Y20DTH дизелака да сподели как е ,има ли негативи,позитиви,стрували си интервенцията. Също така някой пробвал ли е с прекъсване на единия проводник към ЕГР какъв е резултата ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg