Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Мощност на Опел Тигра

ГостSoni_* 18 януари 2011 - 17:23

zdraveite :) imam edin vupros kum vas :) kolata mi e Opel Tigra 95ta, 1.4, 90k.s.....oba4e mi se struva 4e nqma mo6tnost..osobeno na leki bair4eta po4ti s gas do lamarina i ne poema...smenqh vuzdu6en filtur ne e tova...gledaha sve6tite...i tova ne e...dali nqkoi moje da dade predlojenie kakvi mogat da sa pri4inite
Drugiq mi problem e svirene dokato zagree kolata...kazaha mi 4e moje da e razhlaben remuk...i pak kakvi drugi pri4ini moje da ima
i tretiq...tipi4no za kola vtora ruka :D....skorostnata kutiq...bihte li mi preporu4ali nqkakva marka....sreden klas...
Blagodarq vi :)

MOD:

Цитат

здравеите :) имам един вупрос кум вас :) колата ми е Опел Тигра 95та, 1.4, 90к.с.....оба4е ми се струва 4е нqма мо6тност..особено на леки баир4ета по4ти с гас до ламарина и не поема...сменqх вузду6ен филтур не е това...гледаха све6тите...и това не е...дали нqкои мойе да даде предлойение какви могат да са при4ините
Другиq ми проблем е свирене докато загрее колата...казаха ми 4е мойе да е ражлабен ремук...и пак какви други при4ини мойе да има
и третиq...типи4но за кола втора рука :Д....скоростната кутиq...бихте ли ми препору4али нqкаква марка....среден клас...
Благодарq ви :)

Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 18 януари 2011 - 18:42
Причина за редактиране:: Писането на кирилица е задължително!
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 януари 2011 - 17:29

Здравей, колега!
Първо, добре дошла сред нас и дано имаш много приятни моменти с твоето опелче.
Ще те помоля да се запознаеш с правилата за писане и в бъдеще да използваш
само кирилица, както и да си допълниш профила с код на двигателя.
Относно проблема ти - добре е да се направи диагностика на автомобила, да се
провери и горивната смес дали е коректна, ако е много бедна или богата, може да
спъва ускорението.
За скоростната кутия първо провери нивото на маслото вътре, после също дали
съединителят функционира нормално.
Поздрави!
Отговори

ГостSoni_* 18 януари 2011 - 18:12

Благодаря за информацията :) Ще поправя пропуските си и по правилата :)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 18 януари 2011 - 18:34

Кодът на двигателя ти е Х14ХЕ
Отговори

ГостSoni_* 18 януари 2011 - 20:05

Хей, много благодаря!!!!! :) Надявам се наистина скоро да науча кое какво е...че дозасрамвам женското съсловие :)
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 18 януари 2011 - 20:21

Този проблем изведнъж ли се появи? Да не би мотора да е поиздухан или само да ти се струва че не върви, все пак мотора ти не е 200 коня за да литне нагоре по баира :newsm05_41:
Като даваш газ вдигат ли се оборотите, защото ако се вдигат и не набира може да боксува съединителя.
Мнението беше редактирано от Stenli_: 18 януари 2011 - 20:23
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 18 януари 2011 - 20:21

Колежке, имаш лично съобщение :newsm05_41:
Отговори

ГостSoni_* 18 януари 2011 - 22:01

 Stenli_, на 18 Jan 2011, 20:21, каза:

Този проблем изведнъж ли се появи? Да не би мотора да е поиздухан или само да ти се струва че не върви, все пак мотора ти не е 200 коня за да литне нагоре по баира :newsm05_41:
Като даваш газ вдигат ли се оборотите, защото ако се вдигат и не набира може да боксува съединителя.



не е изведнъж...но си беше така като я взех...тогава като я пробвахме не си пролича този проблем. Карали са я и момчета...защото и аз си мислех че като млад шофьор, пък и момиче...няма да преценя, но наистина няма мояност в наклон...и оборотите не се качват дори...иначе ми е ясно че няма да лети но пък и е малка за този двигател и би трябвало да е по пургавка
Отговори

DiGital снимка DiGital 19 януари 2011 - 19:55

Да не караш на грешна предавка? Не очаквай на баира на пета с 2000 оборота да набира, ама никак.
Отговори

ГостSoni_* 19 януари 2011 - 22:28

 DiGital, на 19 Jan 2011, 19:55, каза:

Да не караш на грешна предавка? Не очаквай на баира на пета с 2000 оборота да набира, ама никак.


Ееее неее тва не го правя :) на 2ра се затруднява ...дори не мога да си помисля да стигна до 5та :)
Отговори

Stenli_ снимка Stenli_ 20 януари 2011 - 18:18

Гори ли много масло?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 януари 2011 - 19:30

Мисля, че колежката вече не ни е колежка и тази тема ще иде в историята..............
Отговори

Soni снимка Soni 04 февруари 2011 - 17:16

 IvailoM, на 20 Jan 2011, 19:30, каза:

Мисля, че колежката вече не ни е колежка и тази тема ще иде в историята..............



нее няма да остане в историята...явно поради нередовното ми влизане във форума акаунта ми е бил изтрит...колата не харчи масло...даже и го смених сега. Карах я на сервиз...уж има малко подобрение за сега..но за съжаление почва да гасне от нищото...маи оборотите са й ниски...доста под 1000 оборота е май...ще трябва пак да търся някой да го оправи това.. :(
Отговори

Димитър Тонев снимка Димитър Тонев 04 февруари 2011 - 17:31

закараи колатана канал или подемник виж катализатора сменян ли е някакви заварки имали по него най-вероятно тои е запушен може да разбереш когато отвиеш 2-та болта на трабата ако на място се форсира хубаво значи е от катализатора и няма смисал от компютри и маистори. Аз имах същия проблем като я купих :) и извадих вътрешноста на катализатора и го затворих и така си карам !!!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 февруари 2011 - 17:32

Запалването наред ли е ?Свещи,кабели и т.н. ?Моторчето за празния ход също може да прави магарии.Ако не свети чек-а провери тези неща.

Пп видях,че са ти "гледали" свещите.Ако не са сменяни е добре да сложиш нови...Първо я обслужи и после търсете по-сериозни проблеми.
Мнението беше редактирано от DanZKi: 04 февруари 2011 - 17:33
Отговори

Soni снимка Soni 04 февруари 2011 - 18:11

 DanZKi, на 04 Feb 2011, 17:32, каза:

Запалването наред ли е ?Свещи,кабели и т.н. ?Моторчето за празния ход също може да прави магарии.Ако не свети чек-а провери тези неща.

Пп видях,че са ти "гледали" свещите.Ако не са сменяни е добре да сложиш нови...Първо я обслужи и после търсете по-сериозни проблеми.



Тези неща принципно трябва да са добре...няма проблем при запалване...принципно повечето такива неща би трябвало да са ги сменили...като свещи и разни такива

 Димитър Тонев, на 04 Feb 2011, 17:31, каза:

закараи колатана канал или подемник виж катализатора сменян ли е някакви заварки имали по него най-вероятно тои е запушен може да разбереш когато отвиеш 2-та болта на трабата ако на място се форсира хубаво значи е от катализатора и няма смисал от компютри и маистори. Аз имах същия проблем като я купих :) и извадих вътрешноста на катализатора и го затворих и така си карам !!!



последния път като я закарах на сервиз (мин седмица) гледаха точно катализатора и до колкото разбрах са оправили каквото има по него...а самите обороти как се дигат? че май заради тях ми гасне
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 04 февруари 2011 - 18:21

 Soni, на 04 Feb 2011, 18:11, каза:

Тези неща принципно трябва да са добре...няма проблем при запалване...принципно повечето такива неща би трябвало да са ги сменили...като свещи и разни такива


Те кабелите и свещите не играят само при паленето,а през цялото време докато двигателя работи.Би трябвало да са ги сменили,но рядко го правят...И мен ме убеждаваха,че свещите ми могат да изкарат още поне 20 000 км,но ги смених за да си спестя бъдещи проблеми.
Отговори

Soni снимка Soni 04 февруари 2011 - 18:42

 DanZKi, на 04 Feb 2011, 18:21, каза:

Те кабелите и свещите не играят само при паленето,а през цялото време докато двигателя работи.Би трябвало да са ги сменили,но рядко го правят...И мен ме убеждаваха,че свещите ми могат да изкарат още поне 20 000 км,но ги смених за да си спестя бъдещи проблеми.



е да ама аз и да ги гледам като не разбирам... и за това се доверявам..те уж мой приятели я гледат...и на това разчитам че няма да ми спестят нещо... но ти благодаря :) всякакво инфо е полезно...пък и е крайно време да понауча това и онова :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 февруари 2011 - 18:43

Колежке, защо не отиде там, където те изпратих? Досега да си беше решила проблемите и да си се возите с Тиграта :helpsmilie:
Отговори

Soni снимка Soni 04 февруари 2011 - 19:35

 IvailoM, на 04 Feb 2011, 18:43, каза:

Колежке, защо не отиде там, където те изпратих? Досега да си беше решила проблемите и да си се возите с Тиграта :helpsmilie:



Колега...за съжаление на старата кола като се оправи един проблем се появява втори..и уви и мен ме споходи това..ина4е там момчетата пооправиха мощността :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg