Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Проблем с Газова уредба на опел Астра ф

деян василев снимка деян василев 07 ноември 2006 - 08:51

suicidal, на Nov 3 2006, 06:51 PM, каза:

Детонации при гасене има, защото изпарителя пуска много газ за празният ход. Трябва да се регулира.
 

На теория е така,но на практика пак детонира.Ако някой е имал този проблем и го е решил-нека сподели.
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 07 ноември 2006 - 16:48

При мен не е така Ц14СЕ . Ама няма ли да се реши проблема с детонациите ако преди да угасиш минаваш на бензин?
Отговори

suicidal снимка suicidal 08 ноември 2006 - 15:11

деян василев, на Nov 7 2006, 08:51 AM, каза:

suicidal, на Nov 3 2006, 06:51 PM, каза:

Детонации при гасене има, защото изпарителя пуска много газ за празният ход. Трябва да се регулира.
 

На теория е така,но на практика пак детонира.Ако някой е имал този проблем и го е решил-нека сподели.
 

Е аз за да пиша, значи съм имал такъв проблем и съм го решил. Ако се мине да бензин няма да има детонации. Пробвай така да регулираш (поне аз така направих), оставяш колата на тихи обороти и започваш да въртиш болчето за празен ход докато почне да тресе, после една идея назад и си ок.
Отговори

Гено снимка Гено 08 ноември 2006 - 15:15

suicidal, на Nov 8 2006, 03:11 PM, каза:

деян василев, на Nov 7 2006, 08:51 AM, каза:

suicidal, на Nov 3 2006, 06:51 PM, каза:

Детонации при гасене има, защото изпарителя пуска много газ за празният ход. Трябва да се регулира.
 

На теория е така,но на практика пак детонира.Ако някой е имал този проблем и го е решил-нека сподели.
 

Е аз за да пиша, значи съм имал такъв проблем и съм го решил. Ако се мине да бензин няма да има детонации. Пробвай така да регулираш (поне аз така направих), оставяш колата на тихи обороти и започваш да въртиш болчето за празен ход докато почне да тресе, после една идея назад и си ок.
 

колегата е прав, регулиране на празния ход, т.е. болта който е на самия изпарител, не където излиза маркуча, а на самия изпарител трябва да има друг, понеже не знам какъв ти е изпарителя
Отговори

деян василев снимка деян василев 09 ноември 2006 - 15:18

gspg, на Nov 8 2006, 03:15 PM, каза:

suicidal, на Nov 8 2006, 03:11 PM, каза:

деян василев, на Nov 7 2006, 08:51 AM, каза:

suicidal, на Nov 3 2006, 06:51 PM, каза:

Детонации при гасене има, защото изпарителя пуска много газ за празният ход. Трябва да се регулира.
 

На теория е така,но на практика пак детонира.Ако някой е имал този проблем и го е решил-нека сподели.
 

Е аз за да пиша, значи съм имал такъв проблем и съм го решил. Ако се мине да бензин няма да има детонации. Пробвай така да регулираш (поне аз така направих), оставяш колата на тихи обороти и започваш да въртиш болчето за празен ход докато почне да тресе, после една идея назад и си ок.
 

колегата е прав, регулиране на празния ход, т.е. болта който е на самия изпарител, не където излиза маркуча, а на самия изпарител трябва да има друг, понеже не знам какъв ти е изпарителя
 

Изпарителя ми е ловато и е електрически.На него има един голям винт,който мисля че е за високите обороти и един малък,който мисля че е за малките обороти.Предполагам че говорите за малкия винт.
Отговори

деян василев снимка деян василев 09 ноември 2006 - 15:27

деян василев, на Nov 9 2006, 03:18 PM, каза:

gspg, на Nov 8 2006, 03:15 PM, каза:

suicidal, на Nov 8 2006, 03:11 PM, каза:

деян василев, на Nov 7 2006, 08:51 AM, каза:

suicidal, на Nov 3 2006, 06:51 PM, каза:

Детонации при гасене има, защото изпарителя пуска много газ за празният ход. Трябва да се регулира.
 

На теория е така,но на практика пак детонира.Ако някой е имал този проблем и го е решил-нека сподели.
 

Е аз за да пиша, значи съм имал такъв проблем и съм го решил. Ако се мине да бензин няма да има детонации. Пробвай така да регулираш (поне аз така направих), оставяш колата на тихи обороти и започваш да въртиш болчето за празен ход докато почне да тресе, после една идея назад и си ок.
 

колегата е прав, регулиране на празния ход, т.е. болта който е на самия изпарител, не където излиза маркуча, а на самия изпарител трябва да има друг, понеже не знам какъв ти е изпарителя
 

Изпарителя ми е ловато и е електрически.На него има един голям винт,който мисля че е за високите обороти и един малък,който мисля че е за малките обороти.Предполагам че говорите за малкия винт.Колега suicidal твоята астра 16V ли е?
 
Отговори

Гено снимка Гено 09 ноември 2006 - 15:37

и аз бях с Ловато и ако е същия, няма да го сбъркаш/болта/, той си е направен за въртене на ръка и има пружина против самопроизволно въртене
не го бъркай с пробката отдолу, от нея се източват всякакви утайки от време на време
също се сещам за възможнапричина за детонации и от настройките на делкото, ако е пипано, но тогава трябва и на бензин да имаш детонации
Отговори

деян василев снимка деян василев 09 ноември 2006 - 15:40

gspg, на Nov 9 2006, 03:37 PM, каза:

и аз бях с Ловато и ако е същия, няма да го сбъркаш/болта/, той си е направен за въртене на ръка и има пружина против самопроизволно въртене
не го бъркай с пробката отдолу, от нея се източват всякакви утайки от време на време
също се сещам за възможнапричина за детонации и от настройките на делкото, ако е пипано, но тогава трябва и на бензин да имаш детонации
 

Също има и едно малко болтче-то не е ли за малките обороти?
Отговори

Гено снимка Гено 09 ноември 2006 - 15:48

деян василев, на Nov 9 2006, 03:40 PM, каза:

gspg, на Nov 9 2006, 03:37 PM, каза:

и аз бях с Ловато и ако е същия, няма да го сбъркаш/болта/, той си е направен за въртене на ръка и има пружина против самопроизволно въртене
не го бъркай с пробката отдолу, от нея се източват всякакви утайки от време на време
също се сещам за възможнапричина за детонации и от настройките на делкото, ако е пипано, но тогава трябва и на бензин да имаш детонации
 

Също има и едно малко болтче-то не е ли за малките обороти?
 

абе пробвай при запален двигател, то ще си проличи, само запомни положението в което е бил винта, ако се наложи да го върнеш
не съм на 100% сигурен какви болтове имаше точно, щото колата я продадох преди месеци
всеки случай за високите обороти както казваш, ако има болт на изпарителя, а не на маркучите, той най вероятно се законтря с гайка и не се върти на ръка
ако пък имаш възможност, качи снимка
Отговори

suicidal снимка suicidal 09 ноември 2006 - 19:21

Мисля, че при ловатото по-големият винт е за празният ход.
Отговори

деян василев снимка деян василев 11 ноември 2006 - 09:08

suicidal, на Nov 9 2006, 07:21 PM, каза:

Мисля, че при ловатото по-големият винт е за празният ход.
 

Колега,не разбрах твоята астра 16V ли е?
Отговори

suicidal снимка suicidal 11 ноември 2006 - 18:29

деян василев, на Nov 11 2006, 09:08 AM, каза:

suicidal, на Nov 9 2006, 07:21 PM, каза:

Мисля, че при ловатото по-големият винт е за празният ход.
 

Колега,не разбрах твоята астра 16V ли е?
 

Колега, това няма нищо общо по темата , аз вече не карам на газ, точно че колата ми е аста Г с 1,6 16в мотор. Говоря ти от опит, защо се получават детонации, защото карах старата си кола (опел вектра 1,6 моно) изключително и само на газ.
Отговори

деян василев снимка деян василев 13 ноември 2006 - 13:45

suicidal, на Nov 11 2006, 06:29 PM, каза:

деян василев, на Nov 11 2006, 09:08 AM, каза:

suicidal, на Nov 9 2006, 07:21 PM, каза:

Мисля, че при ловатото по-големият винт е за празният ход.
 

Колега,не разбрах твоята астра 16V ли е?
 

Колега, това няма нищо общо по темата , аз вече не карам на газ, точно че колата ми е аста Г с 1,6 16в мотор. Говоря ти от опит, защо се получават детонации, защото карах старата си кола (опел вектра 1,6 моно) изключително и само на газ.
 

Не се обиждайте от въпроса,но питам,защото 10 пъти е карах на газаджия и газанализатор.Та те твърдят че това се получава изключително при 16V моторите.По-дълъг бил пътя на газта и затова се получавала детонация от остатачната газ.Затова питам някой решил ли е проблема точно при този мотор
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 13 ноември 2006 - 13:50

деян василев, на Nov 13 2006, 01:45 PM, каза:

suicidal, на Nov 11 2006, 06:29 PM, каза:

деян василев, на Nov 11 2006, 09:08 AM, каза:

suicidal, на Nov 9 2006, 07:21 PM, каза:

Мисля, че при ловатото по-големият винт е за празният ход.
 

Колега,не разбрах твоята астра 16V ли е?
 

Колега, това няма нищо общо по темата , аз вече не карам на газ, точно че колата ми е аста Г с 1,6 16в мотор. Говоря ти от опит, защо се получават детонации, защото карах старата си кола (опел вектра 1,6 моно) изключително и само на газ.
 

Не се обиждайте от въпроса,но питам,защото 10 пъти е карах на газаджия и газанализатор.Та те твърдят че това се получава изключително при 16V моторите.По-дълъг бил пътя на газта и затова се получавала детонация от остатачната газ.Затова питам някой решил ли е проблема точно при този мотор
 


Ами колега от мойте наблюдения проблема се решава с чисто нови кабели, свещи и читава настройка на газта или в най-добрия случай аванспроцесор или там както му казват за ел. регулиране на сместта.
Отговори

rdenchev снимка rdenchev 24 ноември 2006 - 19:07

Колеги, аз също карам ASTRA 1.6 пълна инжекция. От август тази година й сложих газова и съм много доволен. Когато уцеля хубава газ, колата не се удържа и върви както на бензин.
По въпроса за гасненето на празен ход, проблема е точно силната струя въздух към филтъра. Моят майстор ме предупреди за това. Той не запуши отвора, а направи нещо много по-просто - извади го от към решетката и и го остави така леко наклонен надолу. По този начин струята въздух не влиза директно в него.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg