Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Opel Corsa D 1.2 2009 г.

Galq снимка Galq 13 декември 2013 - 16:09

Здравейте, някой може ли да ми каже къде се намира горивния филтър на тази кола? Никъде не го намирам!
Отговори

Vladko снимка Vladko 13 декември 2013 - 16:17

Здравейте, колежке, поълнете си кода на двигателя. Ако е Z12XEP, няма горивен филтър.
Мнението беше редактирано от Vladko: 13 декември 2013 - 16:18
Отговори

Galq снимка Galq 13 декември 2013 - 16:24

 Vladko, на 13 декември 2013 - 16:17, каза:

Здравейте, колежке, поълнете си кода на двигателя. Ако е Z12XEP, няма горивен филтър.

Да такъв е, в талона Номера започва с Х12ХЕР, защо няма филтър? Как така няма?
Отговори

Vladko снимка Vladko 13 декември 2013 - 16:32

Ами така няма. Спестили са си го от Опел. Евтина кола, евтина подръжка. И аз се изненадах първия път, но това не е проблем уверявам те. Разчита се на цедката в резервоара. Сипвай хубаво гориво и си карай. Успех!
Отговори

Galq снимка Galq 13 декември 2013 - 16:42

 Vladko, на 13 декември 2013 - 16:32, каза:

Ами така няма. Спестили са си го от Опел. Евтина кола, евтина подръжка. И аз се изненадах първия път, но това не е проблем уверявам те. Разчита се на цедката в резервоара. Сипвай хубаво гориво и си карай. Успех!

Не е от най-евтините, тъй като я купих нова от магазина :) ! Благодаря ти много!
Отговори

1203 снимка 1203 28 декември 2013 - 15:10

и аз ще имам корса Д 2014 :)

Има доста за писане, как реших това

Минах през хюнай, дачия ,шкода, шевролет, тойота. Заради мн лош опит с опел сервиз в София (Corsa B) и 'странни дистрибутори' почти се отказах от колата. Предполагам, че ще мога и да публикувам отговора на GM.

Ще опиша подробно след като получа колата.

Все още мисля, че направих добър избор, независимо от високата цена. Надявам се свободното си време да не прекарвам, както под френските си коли в момента :)

Весели празници на всички!
Отговори

notna снимка notna 26 април 2016 - 20:04

Моята е Z12XEP Декември 2009г.
Скоро е при мен и се започна масло, въздушен, маслен и на купето филтри, свещи. Накладки за сега ще почакат.
Зададох въпроса за горивния филтър в сервиза и ми отговориха "сменя се при смяна на помпата" ?
Кимнах... и дим да ме няма.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg