Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Прехвърляне на окачване от Астра на Кадет

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 13 декември 2011 - 02:17

Привет, значи имам едно приятелче което си удари бегачковата Астра "F", и сега разпродава всичко по нея, и съм мерак да взема какво мога от нея да подобря стария Кадет... Заръчал съм му задния мост с дисковите спирачки, предни супорти с дискове, пружините(червени), но ме съмнява дали предните пружини ще станат на кадета :confused: Както и ще има ли проблем при сменяне на спирачките от баратанни с дискови? Смисал до колкото съм се заглеждал отдоло кантар нямам и да не стане така че отзад да спира по силно отколкото отпред и да тръгва задницата :whistle:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 13 декември 2011 - 02:27

Взимай смело,а за спирачките щом нямаш кантар,значи си със съпротивления на изхода на помпата.Ако и астрата е с такива ги вземи и тях.Че с твоите най-вероятно ще имаш проблеми с прекомерно спирачно усилие на задните колела.
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 13 декември 2011 - 08:15

предните прожини са съштите даже целия макфирсон става на кадетта
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 13 декември 2011 - 10:37

Задното окачване направо целият мост става.
Предните носачи не стават.
Макферсоните стават обаче е от значение с какви полуоски си. 99% че тези на ГСИ-то са от големите за твоите теябва да провериш Съответно каретата. Иначе е възножно на твоите шенкели на прехвърлиш пружини амортисьори дискове апарати и си с ГСИ пакета от пред.
За спирачките комбитата са с кантар отзад за седанеите не знам, а хечбека е с регулатор непосредствено след помпата представляват два шестостенни блокчета закачени на две от излизащите тръбички.
Това е накратко а интервенцията и си заслужава главоболията ако се откажеш свиркай.
П.П. вземи и спирачната помпа със сервото.
П.П.2 Ако направиш интервенцията забравяш за джанти с размер 13 цола. Заради по големите спирачки минаваш на 14 и нагоре цола
Мнението беше редактирано от miro_skoda: 13 декември 2011 - 10:45
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 13 декември 2011 - 22:46

То е ABS и други простотий, стават сложни работите ако взема всичко...
Отговори

iwanov снимка iwanov 17 декември 2011 - 02:40

ABS-a не е задължителен аз като сменях имаше датчици ама не съм ги вързал и нито помпа съм сменял нито нищо просто си смених моста закачих апаратите обезвъздуших и нямам никакви проблеми.
Мисля че жилата за ръчната бяха по друг начин закачени ама нови са 20лв така че ако ги сменяш и тях най добре си вземи нови.
Мнението беше редактирано от iwanov: 17 декември 2011 - 02:42
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 17 декември 2011 - 12:11

За задницата мисля, че няма да имаш проблем. Отпред се сменява целия макферсон иначе не става - амортисьорите и тампоните отгоре са различни при астра и кадет и не можеш да ги комбинираш без преправяне. Ако сменяваш само пружините отпред няма да има проблем.
Мнението беше редактирано от tonkata92: 17 декември 2011 - 12:11
Отговори

espero2000 снимка espero2000 17 декември 2011 - 16:03

Малферсона става но полуоските са по големи. Тампоните са различни на макферсоните - но стават тези от астра на кадет ако се смени всичко над пружината. Спирачки стават апаратитете предните - остави си помпата тя е 20 мм ще ти свърши работа сервото виж ако е по голямо него го смени само. Задните спирачки ги слагай комплект както е с моста - жилото за ръчната го вземи и него от астрата защото твоето няма да стане по дълго е. Твоята помпа си я остави с закъснителите за задните колела (и бз това тази от АБС няма да стане защото е с 2 извода само). Ще трябва да преправиш тръбичките за апаратите отзад дано не ти дойдат къси, но ако трябва си направи 2 те са по няма 1 м от маркучите до апарата. В общи линии това е друго няма какво да ползваш от тази астра.
Мнението беше редактирано от espero2000: 17 декември 2011 - 16:03
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 29 декември 2011 - 16:32

Мерси много за отговорите, искам да попитам и нещо друго отсносно моста, взех моста мерих го на кръст и ми излиза 128мм на 128мм, това уж значи че е прав, но толкова трябва да е или?
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 07 януари 2012 - 16:55

Така какво стана свъщност... Днес цял ден бачкахме, смених моста окачване и други работи и се стигна до предните супорти те са мисля най-голямите 256... Сложихме ги, тръгнахме да обезвъздушаваме, и се почна... първа проба, втора трета, от супорти от маркучета, смяна на помпа, трета помпа 3 яки шишета със спирачна течност... Нищо... Помпата изобщо не може да създаде никакво налягане на тези супорти не мога да си обясня къде е проблема като буталцето на другите помпи за вектра и т.н г/д са със същото буталце и следователно дебита на самата помпа трябва да е същия.. Накрая сложих старите супорти и дискове и работата от раз заспа, даже не се наложи толкова мъчително обезвъздушаване..
Някой да си има на идея какъв е проблема и как да го оправиме нещата? :n055: :unsure:

П.С всъщност какво се получава... помпане яко... отвиване на пробките, течноста едвам едвам се лее без налягане... така докато минеме всички супорти, накрая пак помпаш яко.. втърдява се едвам едвам педала ниско... пускаш педала и пак няма никой...
Мнението беше редактирано от Й.Атанасов: 07 януари 2012 - 16:56
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 07 януари 2012 - 21:46

Цитат

Някой да си има на идея какъв е проблема и как да го оправиме нещата?

Колега аз съм със апарати от астра ГСИ и най-малката помка на кадет (18мм бутало)- колата си спира перфектно ако набия по рязко кучките мога де те изкарам през прозореца :devil-smiley-019:
проблема ти е най-вероятно в апаратите да са запушени или запекли направи им една ревизия смяна на о-рингчетата и маншончетата комплектите за двата апарата няма да са повече от 20-30 кинта, а спокоиствието че имаш надежни спирачки е безценно.
Мнението беше редактирано от miro_skoda: 07 януари 2012 - 21:47
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 08 януари 2012 - 00:21

Добре тези рингчета ако са повредени не би ли трябвало да изпуска спирачна течност от цилиндърчетата и да пълни маншоните, при мен нищо не потече, а сме обезвъздушавали около 2 часа, толко много помпане и да не избие от никъде... Аз не мога да си обясня как се губи това налягане..
Отговори

miro_skoda снимка miro_skoda 08 януари 2012 - 10:05

Цитат

Добре тези рингчета ако са повредени не би ли трябвало да изпуска спирачна течност от цилиндърчетата и да пълни маншоните, при мен нищо не потече, а сме обезвъздушавали около 2 часа, толко много помпане и да не избие от никъде... Аз не мога да си обясня как се губи това налягане..

Принципно си прав остава някъде по тръбните пътища да имаш тапа запушено, ама щом казваш че като върнеш старите апарати всичо е ОК би трябвало проблема да е в апаратите.
п.с. може да са запекли, клеасали или трябва да се раздвижат, пробваи ги на ръка като ги натиснеш по здраво трябва да вървят.
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 09 януари 2012 - 09:57

Вървят без проблем, и като ги надуя с въздух си движат без проблем, иначе апаратите са си свалени до последно работещи от астра която впоследствие се преобърна по таван...
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 29 януари 2012 - 23:50

Само да спомена нещо на колегите които евентуално ще се захващат с такава трансплантация, да внимават зимно време с тези спирачки на задния мост особенно ако са без АБС защото при мен се получава на лед при рязко натискане на спирачките едно "дрифтиране" или по скоро задните блокират преди предните и колата тръгна със задницата и докато се свикне е малко кофти. Иначе спирачките са доста силни в момента. В ТАЗИ Тема има и снимков материал. Поздрави!
Отговори

sechko снимка sechko 30 януари 2012 - 00:22

 Й.Атанасов, на 29 януари 2012 - 23:50, каза:

Само да спомена нещо на колегите които евентуално ще се захващат с такава трансплантация, да внимават зимно време с тези спирачки на задния мост особенно ако са без АБС защото при мен се получава на лед при рязко натискане на спирачките едно "дрифтиране" или по скоро задните блокират преди предните и колата тръгна със задницата и докато се свикне е малко кофти. Иначе спирачките са доста силни в момента. В ТАЗИ Тема има и снимков материал. Поздрави!

Това се получава при не регулиран "кантар"на задния мост.Ако имаш такъв,трябва да се разхлаби пружината.Ако нямаш трябва да си сложиш,иначе и на мокро и сухо на завой ще ти тръгва задницата.
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 30 януари 2012 - 14:04

Добре тези дългите работи на помпата (не знам как се казват) които са преди тръбичките за задните спирачки не вършат ли същата работа като кантара или са за друго?
Мнението беше редактирано от Й.Атанасов: 30 януари 2012 - 14:07
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 30 януари 2012 - 15:40

Абе и ти место по-добри спирачки сега си си със същите отпред и едни безсмислено, че даже и опасно ковящи отзад. Аз на кадета мисля да монтирам само по-големите дискове отпред и повече да не се занимавам с глупости.То на капката с тая лека задница се чудя изобщо за кво са и дискове отзад.
Отговори

Й.Атанасов снимка Й.Атанасов 31 януари 2012 - 02:56

Разликата в спирачния път е голяма с новия мост! Въпроса вече как ще сложа предните е под въпрос но това е друга тема и най-вероятно ще отида някой да ми ги монтира които си разбира от работата... Ако някой от форума се навие и ми даде гаранция че ще ги монтира мога да ида и при него, за мен няма разлика къде ще си дам парите...
Мнението беше редактирано от Й.Атанасов: 31 януари 2012 - 02:57
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 31 януари 2012 - 09:30

Тези неща върху спирачната помпа са съпротивления.В някоя друга тема бяха обсъждани и един колега извади каталожни данни и се оказа,че тези съпротивления са различни при дискове и барабани отзад.При барабани пропускаха по-голямо усилие.За предните там работата е много по-лесна-в направи си сам във важни теми имам тема със снимки как се преминава от 236мм към 256мм.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 31 януари 2012 - 09:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg