Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

psg16 за ремонт - клапан/авансатор задира/ моля за линк!

bobob снимка bobob 09 май 2016 - 16:05

Здравейте,

Използвам за втори път и не успях да се ориентирам във форума. За което ме извинете...

Та на темата...
При диагностика излиза грешка за клапан за първоначално впръскване. И втория път същото. Колата гасне отвреме-навреме присецва и т.н, но за късмет засега се придвижвам. И като светне чека излизат гореописаните грешки.

Колата е Зафирка от 2000г. 2,0 дизелче, 16 v, 101 к.с. Мисля, че ви е до болка познато-непознато?!

Има ли някакъв шанс да си ремонтирам колата в София? И къде? И най-важния въпрес е за колко пари?
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 май 2016 - 16:18

Грешката 1220 ли е? Суперскан www.decbg.com или Супердизел www.sofia-diesel-center.com

Напиши на долната търсачка (Гугълската) Грешка 1220 и прочети многото теми.
Мнението беше редактирано от k opel e: 09 май 2016 - 16:20
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 09 май 2016 - 16:20

Пробвай с ударна доза двутактово масло сипи и 2 литра на половин резервоар някоя добавка за вдигане на цетановото число и се надявяй да разкара буталото другия вариант е друга помпа тази не се ремонтира сполучливо не си заслужава.
Отговори

bobob снимка bobob 09 май 2016 - 16:28

 k opel e, на 09 май 2016 - 16:18, каза:

Грешката 1220 ли е? Суперскан www.decbg.com или Супердизел www.sofia-diesel-center.com

Напиши на долната търсачка (Гугълската) Грешка 1220 и прочети многото теми.


И двата сервиза не работят с този вид помпа. Разговарях с тях.

Грешката я изписва както съм подал в описанието. Не е с цифри.
Благодаря за вничанието!

Ако се сетиш още някой сервиз...
Мнението беше редактирано от bobob: 09 май 2016 - 16:30
Отговори

bobob снимка bobob 09 май 2016 - 16:45

 mrsch66, на 09 май 2016 - 16:20, каза:

Пробвай с ударна доза двутактово масло сипи и 2 литра на половин резервоар някоя добавка за вдигане на цетановото число и се надявяй да разкара буталото другия вариант е друга помпа тази не се ремонтира сполучливо не си заслужава.


Ще пробвам задължително!
Това е варианта засега...
Цифрите, които научавам са стряскащи!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 май 2016 - 19:04

Прочете ли останалото за 1220? Цедка в резервоара например, горивен филтър...
А това с гасненето ми намирисва на въздух, не ми се вярва да е от авансовия клапан.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 май 2016 - 19:05
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 май 2016 - 19:58

Авансаторното бутало ако не греша, то е в корпуса на ГНП-то и ако е задрало.. наистина освен 2Т-масло и добавки на всеки резервоар - друго и не остава (освен ако не ти се сваля ГНП-то, шлайф.. други ремонти, качване на стенд и т.н.).

НО!!! Но.. ако е клапана за количествата/началното количество (както казваш) - тоя клапан принципно се намира отстрани на ГНП-то, и може да се подмени без да се сваля помпата. Оригинален въпросният клапан струва към 80 лв. (по спомен).

И отново едно НО!!! Проверете много, ама много внимателно да ли не дърпа въздух от някъде, преди да влезете в големите филми!
Отговори

bobob снимка bobob 11 май 2016 - 15:11

Пичове,

Не вярвах, че ще ми обърнете внимание...
Горивен филтър е сменен.
Остава за проверка....

1. Добавка
2. Цедка в резервоара
3. Ако наистина е клапан за предварително впръскване, дали на моя вид помпа може да се смени без да се сваля?

Между другото, вчера няколко пъти гасна, поне 7-8, но после си запалваше веднага. Най-гадно беше гаснене на кръстовище в пиков час...
Колко молби изказах и силни емоции/почти тинейджърски/ изживях... но не съм псувал Зафирката.

Сутрин на студен двигател не съм имал проблеми. Минавам около 10 км. до работата. Явно проблемите се появяват като позагрее.
Ще трябва консултация при друг специалист.


Много ви благодаря драги съфорумци!
Нека карате безаварийно идните 10 години!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 май 2016 - 15:36

Колега, ти имаш ли оп-ком? В кой квартал живееш? Цялата тая работе ми е съмнителна. Ако е авансатора, ще ти прави проблеми докато е студена. Мяза ми на проблем с въздух някъде. С една диагностика на студена кола може да се видят много неща. Другото което ми хрумва, играе ли ти оборотомера? Мойте хипотези са за въздух и може би дори още от резервоара да идва проблема или датчик колянов вал.
Отговори

bobob снимка bobob 11 май 2016 - 15:57

 Ne6to Smisleno, на 11 май 2016 - 15:36, каза:

Колега, ти имаш ли оп-ком? В кой квартал живееш? Цялата тая работе ми е съмнителна. Ако е авансатора, ще ти прави проблеми докато е студена. Мяза ми на проблем с въздух някъде. С една диагностика на студена кола може да се видят много неща. Другото което ми хрумва, играе ли ти оборотомера? Мойте хипотези са за въздух и може би дори още от резервоара да идва проблема или датчик колянов вал.


Живея в Люлин 10.
Нямам оп-ком. Сега ще проверя какво означава това.
Оборотите са стабилни като бетон. Чукам на дърво!
Неотдавна имах Опелче Корса, на което се набожи да се сменя датчика на колянов вал.
Като загаснеше трябваше да изчакаме да изстине и тогава позапалваше.
Толкова знам за този датчик.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 май 2016 - 16:06

http://olx.bg/ad/pro...html#8bfc6bce00

Това е оп-ком. Ако имаш лаптоп това нещо може да ти спести доста разправии и неприятности, да не говорим за пари. Хубавао е да се прегледа студена колата, защото като стопли авансатора се намества.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 11 май 2016 - 17:16

Сетих се и за нещо друго, но чак сега имам възможност да пиша.. Значи.. ако буксата на електрониката на ГНП-то е двойна (смисъл тази, която е свръзката между електронния блок и корпуса на помпата) - много често изолацията на кабелите с годините дава фира, възможно е моментно окъсяване между самите кабели. А едната двойка от кабели са именно за клапана за количествата..
Отговори

bobob снимка bobob 13 май 2016 - 22:12

Вчера гасна поне 20-тина пъти... За мой късмет после палеше и ме прибра у дома. Днес ме закара на работа и ме върна без проблем.
Започвам да си мисля, че вярата помага :icon_razz2:

Но съм много доволен от возията... Чувствам се едно ниво над сругите участници в движението...
Не знаят какво изпускат. И винаги имам респект към колегите със Зафирка.
Мнението беше редактирано от bobob: 13 май 2016 - 22:14
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 май 2016 - 09:17

Не мъчи колата, че вярно ще стигнеш до помпа. Залагам, че е перфектна. Не вярвай на градските легенди "помпа та помпа". Помоли в темата някой с опком да види номер на грешки и за какво става дума. Ако няма кой ще хвана синът ми, но е далече чак на 7 км. след разклона за летището. Ако не отчете грешка е въздух. Имаш ли някаква интервенция около нафтовия филтър? Китайски скоби, възвратни клапани, рязани и наставяни маркучи и т.н. Щуцерите за филтъра 10 или 12 мм. са? Имам филтърно тяло перфектно с големите щуцери пълен комплект, заедно с металния държач и ако е въздух мога да ти услужа за проба.
Нищо не казваш за чека.
Мнението беше редактирано от k opel e: 14 май 2016 - 09:22
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 май 2016 - 18:59

Е аз за това го питах къде живее, но лошото е, че колата е хубаво да се види студена. Даже лятото може нищо да не се свърши. При мен правеше проблеми само зимата преди да почна да я смазвам.
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 май 2016 - 19:02

Ама, грешка си седи и е хубаво да се прочете.
Отговори

bobob снимка bobob 16 май 2016 - 12:47

Пичове здравейте,

Да доразкажа...
Вчера Зафирката ме остави на Тодор Александров, малко след Константин Величков... Загасна и не иска да пали.
Наложи се да викам Патна помощ...
Направи ми впечатление, че проблемите се появяват като покачи температурата.
Днес сутринта рано я пробвах и запали от раз. Но не посмях да я подкарам.
Чека в момента не свети, но вчера присветна поне 20 пъти.

Говорих днес с един много любезен колега от форума, който ще се опита да ми помогне. Да прочетем натрупаните грешки.

Благодаря на всички колеги за вниманието! Отново ще споделя съм много приятно изненадан от вниманието във форума.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 май 2016 - 13:01

А сега като писа, че е премигнал 20 пъти, имаш ли друг ключ? Чека мига така когато не познава чипа на имобилайзера също.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 май 2016 - 13:02
Отговори

bobob снимка bobob 17 май 2016 - 11:59

 Ne6to Smisleno, на 16 май 2016 - 13:01, каза:

А сега като писа, че е премигнал 20 пъти, имаш ли друг ключ? Чека мига така когато не познава чипа на имобилайзера също.



Все едно, че нямам. Толкова е зле втория.
Снощи на студено и днес сутринта пак запали от раз. но не смея да я подкарам.
Чека не свети, всичко изглежда наред... Ще чакам колега от форума да се освободи и да погледне за грешки.
Това май ще е първата стъпка.
Мнението беше редактирано от bobob: 17 май 2016 - 12:10
Отговори

bobob снимка bobob 18 май 2016 - 21:33

Здравейте скъпи колеги,

Специални благодарности на колегата Neshto smisleno за помоща!
Преди малко приключихме с диагностиката на Зафирката

Без да я палим, студена, излезе записана грешка
P1220
P1345
P1345 - SGC (Cam Position) Sensor Circuit Malfunction/Crankshaft Position-Camshaft Position Correletion

Колегата изчисти грешките и решихме да я запалим и загреем до 90 градуса.
Колата запали веднага. Лекото присецване се усети на 2-3 пъти още преди да загрее.
Като загря угасна. И изписа пак горните грешки.
Чека присветва и после гасне. Не свети постоянно.

Поздрави!
Мнението беше редактирано от bobob: 18 май 2016 - 21:50
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg