Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с astra g 1.7xdtl

Gmilev снимка Gmilev 01 октомври 2016 - 08:32

Привет докато си карах колата загасна...
седмицата преди това ми направи впечатление че Чек енджина не загасваше палеше малко странно поработи и след 5сек изчезваше и колата и това го правеше само на 1во палене през деня си беше ок след това но до вчера...

Отвих едната гайка която стяга едната траба за нафтата и по-принцип при опит за палене пръска нафта понеже помислих че може да е глътнала въздух имаше малко гориво, но никакво гориво не излезна ...

И така и се чудих от какво може да е понеже от майстори съм се напатил но ако не успея ще я заведа някъде.
Мерси
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 октомври 2016 - 21:30

Щом не пръска нафта, значи не стига до там. Причини за това колкото искаш. Закачи я на диагностика и напиши грешките, тогава ще има и съвет :)
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 02 октомври 2016 - 16:56

 dimitarmark, на 01 октомври 2016 - 21:30, каза:

Щом не пръска нафта, значи не стига до там. Причини за това колкото искаш. Закачи я на диагностика и напиши грешките, тогава ще има и съвет :)



ок
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 03 октомври 2016 - 19:15

привет ето това излезна

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 октомври 2016 - 07:40

Първата не те интересува, засега;

1630 e сериозна. На един колега от форума (Ne6to Smisleno) съвсем наскоро вектрата беше с тази и последва ремонт на помпата. Руснаците пишат това за нея: P1630 - Высокий входной сигнал количества впрыска топлива
В большинстве случаев это означает неисправность электронной части ТНВД (топливный насос высокого давления).
В раздел дизелови двигатели, темата е ремонт на VP44 и нещо си има писано по неговата история в последните две или три страници.

Последната е за свещите, има изгоряла или нещо по инсталацията или релето.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 октомври 2016 - 07:41
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 04 октомври 2016 - 08:12

 tisho.74, на 04 октомври 2016 - 07:40, каза:

Първата не те интересува, засега;

1630 e сериозна. На един колега от форума (Ne6to Smisleno) съвсем наскоро вектрата беше с тази и последва ремонт на помпата. Руснаците пишат това за нея: P1630 - Высокий входной сигнал количества впрыска топлива
В большинстве случаев это означает неисправность электронной части ТНВД (топливный насос высокого давления).
В раздел дизелови двигатели, темата е ремонт на VP44 и нещо си има писано по неговата история в последните две или три страници.

Последната е за свещите, има изгоряла или нещо по инсталацията или релето.



някой да има инфо за някой сервиз за помпи да им я карам ?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 октомври 2016 - 09:57

Тишо, то аз вчера ходих при колегата да му закачим колата, че живее край нас. Казах му мойте патила, но до колкото знам помпата на неговия мотор не е VP44 (А може и да е, защото е бош, но изглежда различно), а и аутодатата ми не ми дава въобще енджин грешки за тоя мотор и ми се щеше някой да каже ако знае повече. 90% си е за ремонт на електрониката и като гледам неговата се сваля.

Някой може ли да каже по номера на помптата точно какъв модел е?

Като цяло точно първата грешка в комбинация с 1630 май навсякъде дето съм я срещал е за ремонт на електрониката. Аз толкова време не се решавах да свалям точно защото на мен не ми я даваше, но при мен транзистора е бил частично отлепен и частично е работел, което е бъркало работата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 октомври 2016 - 10:04
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 октомври 2016 - 18:15

Другият вариант на Бош е ВП-30.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 октомври 2016 - 18:56

 mrsch66, на 04 октомври 2016 - 18:15, каза:

Другият вариант на Бош е ВП-30.

Преди време при русите мернах, че грешките са същите като на 44. Поправете ме ако греша.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 октомври 2016 - 19:15

ВП-29,30,44 са с една и съща платформа за управления.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 октомври 2016 - 19:29

Управлението изглежда абсолютно същото.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 октомври 2016 - 07:59

Ако стигнеш до ремонт на помпата, моя съвет е да си намериш една от Ф-ка и да си пуснеш жило за газта. Решаваш си страшно много проблеми и няма разлика във мощността. Скоро купих една такава за 80 лв, със жилото и педала да ти излезе 100-120.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg