Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Opel Astra 2.0 DTI Палене под наклон

ai07o снимка ai07o 07 октомври 2016 - 14:54

Здравейте колеги,

На кратко колата пали трудно на равно или нагоре.Когато е с по пълен резервоар е по добре, обаче се влошава напоследък.Трима майстори ми казват че е от 3 различни неща.Гумичките на клапаните,сондата на багажника,Нафтовата помпа...
Не капе от никъде нафта,ако беше помпата, на стръмно на на долно, пали от пръв път ?
Случва се все по често извън градско да гасне когато изключа от скорост на 5-та да губи обороти и понякога да изгасне
Моля колегите сблъсквали се с този проблем да споделят от какво е проблема и как са го отстранили колко пари?
Сменял съм свещи

Препоръчайте майстор в София
Мнението беше редактирано от ai07o: 07 октомври 2016 - 15:00
Отговори

bojo06 снимка bojo06 07 октомври 2016 - 15:41

 ai07o, на 07 октомври 2016 - 14:54, каза:

...На кратко колата пали трудно на равно или нагоре...

Толкова много има изписано, че чак не ми се пише, но... Като начало си купи 1м маркуч на Gates(или GM) 3.5мм на цена около 4лв/м и си ги смени сам маркучетата на обратната нафта....За предпочитане е да се сменят и тройниците, чрез които се свързват тези маркучета.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 октомври 2016 - 19:32

,,,
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 16:49
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 октомври 2016 - 20:24

 bojo06, на 07 октомври 2016 - 15:41, каза:





 kalin09, на 07 октомври 2016 - 19:32, каза:




-Още като започнах да чета заглавието на темата (в главната страница на "новините" на форума) - бях решил да пиша.. но виждам будни съфорумци, преди мен са казали каквото трябва.. :)

Публикувано изображение
Отговори

ai07o снимка ai07o 08 октомври 2016 - 20:48

Здравейте колеги!
Благодаря за изчерпателните и насочващи отговори но днес забелязахме теч около нафтовата помпа а тези тройници с маркучета ги прегледах и ми изглеждат в доста добро състояние.
Освен това си смених частичния механизъм заради счупено рамо,но пак гори бушона,Наистина да препоръчате жичкаджия в София? колкото по близко до Овча Купел толкова По-Добре.
Майстора промърмори някакви гумички на нафтовата помпа но хич не му вярвам ще се прибера понеделник и ще я карам на друг майстор
Лека вечер
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg