Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Колата няма мощност Вектра Б

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 16 октомври 2016 - 12:05

 k opel e, на 14 октомври 2016 - 23:51, каза:

От Сливен има регистриран само един колега със Вектра като твоята, но той не е активен. Остава да помолиш на лични Иван Динев от Ямбол (bat van) за съвет на място и сравнение. Той ти даде линк за вакум помпата в тази тема.


Не знам дали ще мога да се видя с колегата от ямбол , нямам винетка да отида до там . Утре ще отида при познат на сервиз да я мислим там колата .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 октомври 2016 - 14:04

 MaCtEeeR, на 16 октомври 2016 - 12:05, каза:

Не знам дали ще мога да се видя с колегата от ямбол , нямам винетка да отида до там . Утре ще отида при познат на сервиз да я мислим там колата .

Колега позакъснях, ама а ако още не е късно: мойта е в оригиналното състояние по отношение на вакуумите. Дай ми и-мейл на лично и ще ти пратя снимки на вакуумите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 17 октомври 2016 - 14:21

Колега tisho.74, може да публикуваш снимка и в тази тема. Има и други, които са свързвали грешно вакумите. Имам предвид мен.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 октомври 2016 - 19:51

 k opel e, на 17 октомври 2016 - 14:21, каза:

Колега tisho.74, може да публикуваш снимка и в тази тема. Има и други, които са свързвали грешно вакумите. Имам предвид мен.

Много ми се иска, ама ако знаеш каква мъка ми е със снимка.бг или някоя друга подобна дивотия... И не ми се занимава. Пък ако щете ме наречете старомоден. :surrender:
Та, на въпроса: Който иска дава ми мейл на ЛС, снимам, пращам снимките и публикува. Поне наистина да има полза от това за всички.
П.С. Обещавам да не си търся авторските права върху снимките :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 октомври 2016 - 19:56
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 17 октомври 2016 - 23:58

 tisho.74, на 17 октомври 2016 - 19:51, каза:

Много ми се иска, ама ако знаеш каква мъка ми е със снимка.бг или някоя друга подобна дивотия... И не ми се занимава. Пък ако щете ме наречете старомоден. :surrender:
Та, на въпроса: Който иска дава ми мейл на ЛС, снимам, пращам снимките и публикува. Поне наистина да има полза от това за всички.
П.С. Обещавам да не си търся авторските права върху снимките :icon_wink2:


Колега очаквам снимките на мейла писал съм ти лс . ОТтносно колата сряда ще ходя на сервиз за тогава имам час ако дотогава не оправя проблема , ще кача и днимките които колегата tisho ще ми прати
Отговори

bojo06 снимка bojo06 18 октомври 2016 - 07:59

Като напишеш в Google:
vectra b y20dth vacuum
ще излезнат снимки схеми и други подробности за вакуум системата.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 октомври 2016 - 09:18

Снимките са изпратени, остава колегата да ги качи.
Само да напиша няколко неща по тях:
1. На всички щуцери с надпис VAC се закача тръбичката от извода на помпата, или това е входа на клапанчето;
2. На всички щуцери с надпис OUT се закача тръбичката към изпълнителния механизъм, или това е изхода на клапанчето.
3. На снимката с двете клапанчета бялата тръбичка отива към вихровите клапи, а черната отива към EGR-а;
4. На мойта вектра (а най- вероятно на всички други) дължините на кабелите на двете клапанчета са такива, че показват ясно кой куплунг за кое клапанче е.
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 18 октомври 2016 - 14:00

 tisho.74, на 18 октомври 2016 - 09:18, каза:

Снимките са изпратени, остава колегата да ги качи.
Само да напиша няколко неща по тях:
1. На всички щуцери с надпис VAC се закача тръбичката от извода на помпата, или това е входа на клапанчето;
2. На всички щуцери с надпис OUT се закача тръбичката към изпълнителния механизъм, или това е изхода на клапанчето.
3. На снимката с двете клапанчета бялата тръбичка отива към вихровите клапи, а черната отива към EGR-а;
4. На мойта вектра (а най- вероятно на всички други) дължините на кабелите на двете клапанчета са такива, че показват ясно кой куплунг за кое клапанче е.

Свързах ги както показа колегата на снимките но при мен няма ефект , явно проблема е може би в дебитометъра но утре ще разбера като закачиме колата на диагностика .
Ето снимките
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

k opel e снимка k opel e 18 октомври 2016 - 19:02

Виж и цветовете на куплунгите на двата съседни клапана. Бял маркуч към клапан със сив куплунг, черен маркуч към клапан с черен куплунг.
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 19 октомври 2016 - 09:46

 k opel e, на 18 октомври 2016 - 19:02, каза:

Виж и цветовете на куплунгите на двата съседни клапана. Бял маркуч към клапан със сив куплунг, черен маркуч към клапан с черен куплунг.

То хубу ама единия клапан се счупи този със белия маркуч и за момента е неизползваем .
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 октомври 2016 - 10:00

Бе ти беше писал. Затапи маркуча на вихровите с една рапидка или съчма и пробвай. Ако от там губи вакуум ще тръгне колата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 19 октомври 2016 - 10:00
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 19 октомври 2016 - 15:30

Проблемът е решен !
Оказа се дебитометъра , закачихме я на комп и техника каза дебитометъра не работи .
Първо сменян е от предния собственик с китайски ! Второ изобщо не е реагирал . Смених го с друг за 50 лева от моргата оригинален на BOSH , колата сега си ускорява без проблеми АБС заработи всичко е нормално . Благодаря на колегите които дадаха някой друг акъл в коментарите .
Мнението беше редактирано от MaCtEeeR: 19 октомври 2016 - 15:33
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 19 октомври 2016 - 17:16

 MaCtEeeR, на 19 октомври 2016 - 15:30, каза:

Проблемът е решен !
Оказа се дебитометъра , закачихме я на комп и техника каза дебитометъра не работи .
Първо сменян е от предния собственик с китайски ! Второ изобщо не е реагирал . Смених го с друг за 50 лева от моргата оригинален на BOSH , колата сега си ускорява без проблеми АБС заработи всичко е нормално . Благодаря на колегите които дадаха някой друг акъл в коментарите .

Екстра! Само не разбрах какво стана със счупения клапан на вихровите? Запуши ли тръбичката при него?
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 19 октомври 2016 - 19:06

 tisho.74, на 19 октомври 2016 - 17:16, каза:

Екстра! Само не разбрах какво стана със счупения клапан на вихровите? Запуши ли тръбичката при него?

От соленоида тръбичките са оставени да си работят техника така каза да стоят а клапанчето на вихровите не сътм го запушил то дори не мислч , че прави нещо най много да прави "сссссс" иначе мога да го запуша по всяко време .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 21 октомври 2016 - 07:49

 MaCtEeeR, на 19 октомври 2016 - 19:06, каза:

От соленоида тръбичките са оставени да си работят техника така каза да стоят а клапанчето на вихровите не сътм го запушил то дори не мислч , че прави нещо най много да прави "сссссс" иначе мога да го запуша по всяко време .

Ако правилно съм разбрал извода към вихровите е оставен отворен. Обаче вземи и го затапи хубаво, защото от него ще губи вакуум най- малкото когато компа задейства вихровите клапи. А ако соленоида не е съвсем наред ще губи и в други ситуации. А цялата вакуум система няма нужда от това.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 21 октомври 2016 - 07:49
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 22 октомври 2016 - 00:12

 tisho.74, на 21 октомври 2016 - 07:49, каза:

Ако правилно съм разбрал извода към вихровите е оставен отворен. Обаче вземи и го затапи хубаво, защото от него ще губи вакуум най- малкото когато компа задейства вихровите клапи. А ако соленоида не е съвсем наред ще губи и в други ситуации. А цялата вакуум система няма нужда от това.

Тоя клапан се побутва от едно лостче , изобщо ще играе ли няква роля като е оставено да съска ако изобщо съска .
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 октомври 2016 - 13:52

 MaCtEeeR, на 22 октомври 2016 - 00:12, каза:

Тоя клапан се побутва от едно лостче , изобщо ще играе ли няква роля като е оставено да съска ако изобщо съска .

Самия клапан побутва лостчето, което завърта вихровите клапи. Тая цялата работа вече не те интересува. Интересува те да запушиш, ако вече не е паправено, извода от соленоида към тоя с лостчето, за да не губиш вакуум.
Отговори

MaCtEeeR снимка MaCtEeeR 26 октомври 2016 - 17:32

 tisho.74, на 23 октомври 2016 - 13:52, каза:

Самия клапан побутва лостчето, което завърта вихровите клапи. Тая цялата работа вече не те интересува. Интересува те да запушиш, ако вече не е паправено, извода от соленоида към тоя с лостчето, за да не губиш вакуум.

Значи всичко е нормално тогава :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg