Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Astra G - няма мощност в ниските?

Георги Йотов снимка Георги Йотов 09 януари 2013 - 19:35

Здравейте! От няколко дни насам усещам една липса на тяга при обороти от към 1000 до 2000 и после сякаш се отпушва и се стрелка.
В оборотите от този диапазон обаче, колата е тромава и набира бавно колко то и да съм натиснал педала.
Някой дали има предположение какво може да е, то е ясно ще се ходи на диагностика(ще съм благодарен ако ми препоръчате във Варна някъде), но да знам
горе-долу накъде отиват нещата?
Чек лампи и такива глупости не светят, колата си работи добре, загрява си нормално, само ми се струва, че харчи малко повече..
Много благодаря на отзовалите се. :)
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 09 януари 2013 - 20:18

Щом чека не светва, никаква грешка няма да излезе на диагностиката, освен ако нямаш записана някоя.
Емулирал ли си ЕГР-а? Аз след като го емулирах, имам подобрение в ниските. Погледни си вакумите, може да имаш масло по системата. Ако е така можеш и тука да направиш една модификация, като вземеш вакум от сервото.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 09 януари 2013 - 20:27

Ми не съм пипал нищо, но ако всичко мине добре с тоя проблем, мисля да "хакна" ЕГРа, въпреки, че незнам дали ще се справя...
Колата си вървеше доволно като за тоя мотор, ама тука от няколко дни взе да прави така.. дано не са ГНП-та и тем подобни глупости и електроники, че незнам..
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 09 януари 2013 - 20:39

То и моята в тези студени дни, гълта малко повече докато загрее. Относно ЕГР мисля, че ще се справиш. Не ти трябва кои знае какви познания. Всичко е обяснено, ако се затрудниш с емулирането, мога да помагам. Понеже аз видях доста зор, и смених няколко вида релета и диоди.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 09 януари 2013 - 21:01

Благодарско! :) А възможно ли е той да прави мизерий?!
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 09 януари 2013 - 21:30

Аз го емулирах, поради факта, че той ми правеше мизерии. Колата ми влизаше в авариен режим. След емулацията, колата стана по - пъргава в ниските. Ако е той, би трябва да светне чека, но нищо не ти пречи да го емулираш. Нека и другите колеги да изкажат мнение. Аз ти казах проблемите с които съм се сблъскал, вероятно има и други. Дано е нещо дребно.
Мнението беше редактирано от s.karpachev: 09 януари 2013 - 21:31
Отговори

asensio снимка asensio 09 януари 2013 - 23:42

Ако не си чистил смукателния колектор, може и там е препълнено със сажди и масло и да има много малко място да минава въздуха.
Отговори

Dimas снимка Dimas 10 януари 2013 - 08:41

Съгласен съм с колегите. Най-добре почни с мармалада от колектора, защото липсата на грешка говори за "по-механичен" проблем. Има тема за почисване, която е доста полезна. Гаранция ти давам, че ще останеш изненадан от от това, което ще намериш вътре. ЕГР-а не вярвам да е, защото симтомите са други. Погледни си и вакуумните маркучи. Може да имаш дупка/цепнатина някъде.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 11 януари 2013 - 17:58

Така. Проверих вакумите, не е от тях.
Забелязах обаче друг симптом. Като я усетя, че не иска да набира(някак си вдига оборотите, но не набира?!), връщам педала на газта, натискам го рязко и тогава набира като "изруд" :)
Какво може да значи това? Да ида на диагностика едва ли ще ми кажат нещо смислено..Ако все пак някой знае майстор на тия мотори във Варна, нека го сподели. ;)
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 12 януари 2013 - 09:07

 asensio, на 09 януари 2013 - 23:42, каза:

Ако не си чистил смукателния колектор, може и там е препълнено със сажди и масло и да има много малко място да минава въздуха.

+1
В допълнение ,проблем с клапите и ЕГР.Да сваля колегата и да чисти и раздвижва.Емулирането на ЕГР-а ще доведе само към добро.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 12 януари 2013 - 09:18

 Пресиян Василев, на 12 януари 2013 - 09:07, каза:

+1
В допълнение ,проблем с клапите и ЕГР.Да сваля колегата и да чисти и раздвижва.Емулирането на ЕГР-а ще доведе само към добро.


Благодаря колега! Като се поосвободя се захващам да чета и да го емулирам.
А я кажи кои са тия клапи за които споменаваше? ЕГР ако е задръстен или неработи нещо по него, емулацията ще действа ли?
Отговори

Dimas снимка Dimas 12 януари 2013 - 10:32

Колегата има в предвид вихровите клапи. Като свалиш смукателния колектор ще ги видиш. По тях също се трупа гняс. Иначе ако ЕГР се е скапал с шунтирането ти свършват ядовете с него. Има тема, която ще ти покаже, кое как се прави ако си решил да се заемеш сам.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 януари 2013 - 09:23

Възможно ли е да е соленоида на турбото?
Отговори

Dimas снимка Dimas 13 януари 2013 - 12:42

Той си работи нормално, доколкото разбирам. Изчисти си колектора и сподели мнение.
Отговори

bbratcheda снимка bbratcheda 13 януари 2013 - 13:31

 Георги Йотов, на 12 януари 2013 - 09:18, каза:

Благодаря колега! Като се поосвободя се захващам да чета и да го емулирам.
А я кажи кои са тия клапи за които споменаваше? ЕГР ако е задръстен или неработи нещо по него, емулацията ще действа ли?

http://www.opelclub....showtopic=77055
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 13 януари 2013 - 15:13

 bbratcheda, на 13 януари 2013 - 13:31, каза:



Мерси все пак колега, ама нямам инструменти нямам нищо.Ще ходя май в сервиз да ми го свалят да си го чистя.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 14 януари 2013 - 18:22

Колеги, още не съм чистил колектора и клапите, но забелязах друг симптом.
Тия мизерии НЕ ги прави в първите 1-2км след като е запалена колата. Като набере може би 30-40 градуса температура и се получава така.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 14 януари 2013 - 20:09

 Георги Йотов, на 13 януари 2013 - 15:13, каза:

Мерси все пак колега, ама нямам инструменти нямам нищо.Ще ходя май в сервиз да ми го свалят да си го чистя.

Преди да решиш да чистиш колекторите, свали ЕГР клапана и с фенерче погледни колекторите. Може и да са чисти!
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 15 януари 2013 - 09:19

А, колеги, може би малко смешно звучи, но как трябва да изглежда чек-лампата? Защото при подаване на контакт си мисля, че трябва да свети и след запалването да угасне? Обаче обичайната за опел лампичка я няма. Имам само една с радиатор и една перка в него, лампата за беговете също не светва. Да не би да са барали нещо от тъпите автокъщи и да са ги загасили?
Отговори

stra6imir снимка stra6imir 15 януари 2013 - 09:31

задължително при всяко даване на контакт трябва да светват и ако всичко по системата е както трябва изгасват най вероятно някои е пипал и са ги отстранили за твоя и на двигателя безопасност си ги провери
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg