Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Astra G - Демонтаж на централна конзола

geniy снимка geniy 11 ноември 2006 - 23:56

Здравейте! Как се сваля централната конзола на Astra G?
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 13 ноември 2006 - 15:22

Разгледай тук!
Отговори

geniy снимка geniy 13 ноември 2006 - 19:29

Това го гледах, но не ми върши работа. Мен ме интересува как да бръкна отзад до часовника, защото е откачен и дрънка. Не става през дупката за касетофона, защото ми е дебела ръчичката .Все пак благодаря!
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 17 ноември 2006 - 23:12

Има няколко болтчета отдолу до пепелника - той се вади, след което се вади и едно панелче точно до запалката. Има и две болтчета там, където е касетофона, а отгоре до самия часовник панела се държи на щипки, които се издърпват. Успех!
Отговори

geniy снимка geniy 01 декември 2006 - 21:28

Вчера го мъчих,но не можах да извадя касетофона :c010: А иначе под пепелника има 4 винтчета / свалих ги но... / .Та явно има зъбчета,които го държат / касетофона / ,но ще трябва с фенерче да огледам каквото се вижда.
Отговори

borro снимка borro 01 декември 2006 - 22:03

Снимка дай за да видим за ко става дума.
Отговори

redbull снимка redbull 20 май 2007 - 07:34

Здравейте,

Astra G 2001 - става дума за централната онзола на таблото, която е правена от доста евтина пластмаса. Доста потраква, когато карам по павета и издава доста гаден високочестотен шум като влезе в резонанс с двигателя.
Въпросът е някой знае ли как да я оправя и най-вече как да я свяля?
Ако някой има идея къде са скрити болтчетата моля да ме светне.
Таксиджиите съм забелязал, че просто мушкат някоя стара дебитна карта между пластмасовата конзола и по-мекия материал на таблото и решават проблема - върши работа, но е цигания.
Отговори

imoo снимка imoo 20 май 2007 - 17:51

Колега първо си стегни винтчетата, а след това завирай дебитни карти. Иначе има няколко винтчета зад капака на пепелника, още две зад касетофона и най-важното виж зад касетофона има една пластама (която дефакто го държи) вероятно тя се е разхлабила и ти трака. Не съм много сигурен дали ще спре, но поне опитай.
Успех!
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 21 май 2007 - 20:23

Та като стана въпрос за тракане...в купето :sad-smiley-050: на мен ми трака един детайл който се намира в предия край на таблото където като се запоти например стъклото и го обдухва. Този детайл ми трака когато карам по нашите прекрасни пътища :beer:

Ако съм обяснил добре за кой детайл става въпрос :flag: , че не знам как се нарича някой знае ли как да го оправя. :25:
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 26 май 2007 - 01:44

Лечебната сила на двойнолепящото тиксо /от дебелото/ :)
п.п. разбера се говоря наизуст, защото незнам луфта, къде се намира и т.н. но от завода не ги изкарват тракащи, което може да те наведе на мисълта, че е пипано по таблото....
Отговори

redbull снимка redbull 28 май 2007 - 00:22

:20ashley_results: За съжалиние винтчетата дето са над пепелника и под касетофона са натегнати, но ми се струва, че трака отгоре частта над дисплея, а там нямам идея дали има винтове. Пластмасата зад касетофона отпада, понеже съм с друго cd и то си седи на шеина и е хванато отзад с болт.
Това дето трака отгоре на таблото е решетката която насочва въздуха за обдухване на предното стъкло и поне за сега не съм измислил как да я пристегна, но мина ли по павета или релси имам чувство, че ще изпадне. :ph34r:
Отговори

Гено снимка Гено 28 май 2007 - 08:14

 redbull, на May 28 2007, 01:22 AM, каза:

:20ashley_results: За съжалиние винтчетата дето са над пепелника и под касетофона са натегнати, но ми се струва, че трака отгоре частта над дисплея, а там нямам идея дали има винтове. Пластмасата зад касетофона отпада, понеже съм с друго cd и то си седи на шеина и е хванато отзад с болт.
Това дето трака отгоре на таблото е решетката която насочва въздуха за обдухване на предното стъкло и поне за сега не съм измислил как да я пристегна, но мина ли по павета или релси имам чувство, че ще изпадне. :ph34r:

аз бих взел от прозрачния силикон за прозорци и ще напълня където може, като изсъхне, няма начин да не уплътни, а и няма да личи
Отговори

ASTRED снимка ASTRED 28 май 2007 - 17:21

За съжаление оправия няма. Просто са си така направени кенефите. Аз преди тази астра съм имал 2 мазди и една тойота и такова тракане на пластмаси не бях виждал. Тя 19-ката ми вървеше по-тихо по паветата. Но пък всичките компромиси си струват заради добрия и икономичен двигател въпреки че е X16XEL, така че усилвай музиката и педала до дупка.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 28 май 2007 - 20:19

искаш ли менкаме за astra f със скърцащо и тракащо навсякъде :), а при по-силен бас... и вибрира, ама се свиква.
Отговори

redbull снимка redbull 17 юни 2007 - 11:49

:wall: Оправия поне за тракането на централнато конзола намерих. Тракаше, понеже както я взех и махнах фабричния Блаупункт касетофон и си слижих друг. Грешката беше, че махнах и оригиналната шейна, която е доста големичка и стига до пластмасата за болтчето, против кражба. Та преди седмица си поиграх малко с малкия флекс и нагласих отворите на оригиналната шейна за мойто Сони. Даже сега болта отзад не съм го навил във СДто а само в шейната и спря да трака (поне от там) :opel_forever:

С две думи като не е оригиналната шейна касетофона от вибрациите явно мърда доста и предава вибрациите на конзолата, която може да те побърка от тракане :2angry1:
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 17 юни 2007 - 15:55

Колеги Чел съм разни статии в мобилето"Автомобилът на старо ASTRA G + и -" Та като основен недостатък се посочваше че таблото с годинките се разкърцвало и разтраквало. Е това да им е косура :opel_forever:
Отговори

Оги снимка Оги 17 юни 2007 - 16:07

Мда ... както всички се досещате всички такива Астри го имат тоя проблем. Аз лично го реших супер лесно ... натисках тая пластмаска, през която се обдухва предното стъкло, и на всички места, където имаше луфт подпъхнах по една хартийка :wall: ... и всичко се оправи :wall: Другия кофти момент е централната конзола или по-точно там, където е шейната на плеъра. Аз също го бях хванал с болт (уж против кражба) и единсвеното което получих беше резка по таблото от малоумния мангал шибаняк дето ми беше откраднал Алпинчето ... та сега е без тоя болт. Обаче сега няма дрънчене, наистина по пътя на логоката ако е хванат плеъра с болта би трябвало да няма, но ефекта е обратен :opel_forever: . Третото място където дрънка (по-скоро скърца) е най-горната част на централната конзола ... тая заоблената част, точно над часовника ... е там също парченце хартийка прави чудеса :25:
Отговори

liubak снимка liubak 15 януари 2008 - 19:51

Здравейте колеги!От една седмица съм горд собственик на Астра Г,но не ми светят лампичките на ключа за парното и въздуха на централната конзола.Ако някой е сменял моля за помощ.

P.S
Преди нея имах Астра Ф и съм сменял,доколкото се сещам махах касетофона начина същия ли е.

Благодаря предварително!
Отговори

ivan11113 снимка ivan11113 16 януари 2008 - 10:31

Аз имам същия проблем само че мойте от време на време пресветват :sad-smiley-046: . Много бих се радвал да разбера как може да се справя и аз с тоя проблем
Отговори

Оги снимка Оги 16 януари 2008 - 10:37

Долу до пепелника има два болта, горе (като свалиш музиката) има още два болта .. като ги махнеш цялата конзола излиза (горе до досплея е на щипка). Така ще стигнеш до панела с въртоците. то е една цяла кутия, която се захваща с щипки за конзолата. Самата тя как се разглабя незнам.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg