Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем- подгрев на седалка

Garibaldi снимка Garibaldi 03 февруари 2012 - 23:31

Здравейте,
имам Зафира Б 2006 , с опция "подгрев на предни седалки". Доскоро работеше като екстра, но напоследък подгрява само седалката до шофьора. Гледах ръководството, но не намерих отделен бушон/и за само за този подгрев, а и може и двете седалки да са на един бушон??
Не ми вдига грешка. На какво може да се дължи?
Иначе, като натисна копчето си има светлинна индикация за включено.

Благодаря предварително.
Отговори

fitnesman снимка fitnesman 03 февруари 2012 - 23:53

Прекъснат реотан колега...
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 04 февруари 2012 - 00:49

 fitnesman, на 03 февруари 2012 - 23:53, каза:

Прекъснат реотан колега...


Предполагам, че ще е нещо такова, тъй като си знам късмета:)
А евентуално как се от-ремонтира, или се заменя нацяло..
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 04 февруари 2012 - 11:00

Има по два нагревателя за всяка седалка на Zafira B /да кажем хоризонтален и за облегалката/. Има също разновидности за спорти и не спортни седалки ,които и на мен не са ми ясни. Както и да е , нищо ли не работи , този на облегалката ? Не мога да намеря схема за сега , иначе от там би трябвало да се поизясни ситуацията /може и да са навързани последователно и тогава нищо няма да работи, при прекъсване/. При мен облегалките малко по-бавно сякаш загряват, което им го отчитам като дребен недостатък. Поздрави и успех . Сподели после какво се е оказало.
P.S . Преди малко ги погледнах в Haynes Manual - a. Предпазителите са 2 за лява и дясна седалка. Намират се в REC , съответно F39 и F40 .
Мнението беше редактирано от c20neCaravan: 04 февруари 2012 - 16:11
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 04 февруари 2012 - 17:24

 c20neCaravan, на 04 февруари 2012 - 11:00, каза:

Има по два нагревателя за всяка седалка на Zafira B /да кажем хоризонтален и за облегалката/. Има също разновидности за спорти и не спортни седалки ,които и на мен не са ми ясни. Както и да е , нищо ли не работи , този на облегалката ? Не мога да намеря схема за сега , иначе от там би трябвало да се поизясни ситуацията /може и да са навързани последователно и тогава нищо няма да работи, при прекъсване/. При мен облегалките малко по-бавно сякаш загряват, което им го отчитам като дребен недостатък. Поздрави и успех . Сподели после какво се е оказало.
P.S . Преди малко ги погледнах в Haynes Manual - a. Предпазителите са 2 за лява и дясна седалка. Намират се в REC , съответно F39 и F40 .


Аз гледах в EPC-то и наистина има много разновидности. Зафирата е със спортни седалки.
Днес, сутринта си направих експеримент: паля колата, без да сядам на седалката, включих подгрева и на двете седалки. След 1-2мин, тази до шофьора стопли, я моята нито на седалката, нито на облегалката. Гледах около седалката- няма разкачен кабел.
В големият студ, имах малко сняг върху кутията с предпазители, в двигателният отсек. Не вярвам нещо да се е намокрило.
Мнението беше редактирано от Garibaldi: 04 февруари 2012 - 17:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg