Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Завъртям ключа но нищо не става

CH_M снимка CH_M 19 януари 2017 - 14:02

Митко, ако ще я гледаш тая Зафира виж силовия кабел от генератора ходи ли директно на аку-то, или както на по-стари модели, да обикаля през стартера и от там с друг кабел до акумулатора.
Ако е с два силови през шпилката на стартера смятай колко каб. обувки с кербовки има и да се огледат ...да не трепе залудо майстора човека :mhihi:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 19 януари 2017 - 14:20

 CH_M, на 19 януари 2017 - 14:02, каза:

Митко, ако ще я гледаш тая Зафира виж силовия кабел от генератора ходи ли директно на аку-то, или както на по-стари модели, да обикаля през стартера и от там с друг кабел до акумулатора.
Ако е с два силови през шпилката на стартера смятай колко каб. обувки с кербовки има и да се огледат ...да не трепе залудо майстора човека :mhihi:


Не знам какво точно ще успеем да видим на тия полеви условия, но ще я видя ако трябва. Предполагам майстора ще си поеме гаранцията. Аз пък до скоро имах съмнение във вектрата, докато не се усетих че за 3 месеца е минала 57 км и разбрах от къде идва проблема :doh:
Отговори

Djodji снимка Djodji 19 януари 2017 - 16:10

Колеги, днес се зарових да търся мнения за този сервиз и попадам на доста добри коментари и доволни клиенти, мн ги препоръчват, та знам л ги :)
днес отивам за да провери алтернатора и ще пиша довечера отзивите, пак после ако трябва ще се разберем с Митко, само че това време вън...е само за пред камина :)с чашката в ръцете
Отговори

Djodji снимка Djodji 19 януари 2017 - 19:38

Колеги, тества напрежението на алтернатора:
При запален двигател, с къси светлини, радио и парно на 3-4 степен показваше 13.8-13.9, на борд около 13.6-13.7
При всички консумаори, на алтернатора 13.6 (и включени предни задни чистачки) а на борда под 13, около 12.8 а като дам малко газ на алтернатора се качва на 13.9 докато на борд показва около 13-13.1
Майстора беше категорично че няма проблем при алтернатора и предположи за проблем в някоя мека връзка както и че от акумулатора за да стигне до алтернатора минава през няколко неща (схемата на колегата http://www.opelclub....showtopic=67724 )
Това което ми предложи е да се пусне кабел от акумулатора към алтернатора, плюсов а ако се наложи и минусов, който още не знаел от къде ще минава но обеща че ще е добре прикачен за да не се разкача.
Колеги, тези стойсноти който показа алтернатора добри ли са и дали наистина няма проблем при алтернатора?
Мнението беше редактирано от Djodji: 19 януари 2017 - 19:39
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 януари 2017 - 19:52

Може да се каже че става, но при толкова каране 12км. на ден с 4 - 5 паления както беше споменал по-горе в темата този заряд му е недостатъчен и ще трябва да го дозареждаш със зарядно, иначе темата ти ще е безкрайна.
ПП - оправи си заглавието на темата че с това завъртЯм направо се развъртЯм.
Мнението беше редактирано от Коцето: 19 януари 2017 - 19:57
Отговори

Djodji снимка Djodji 19 януари 2017 - 20:41

 Коцето, на 19 януари 2017 - 19:52, каза:

Може да се каже че става, но при толкова каране 12км. на ден с 4 - 5 паления както беше споменал по-горе в темата този заряд му е недостатъчен и ще трябва да го дозареждаш със зарядно, иначе темата ти ще е безкрайна.
ПП - оправи си заглавието на темата че с това завъртЯм направо се развъртЯм.


Другата събота планирам да е покарам до Боровец и обратно и се надявам да се позареди акумулатора
Заглавието на темата ще го коригирам стига да намеря от къде, но аз да питам след като алтернатора е добре а при каране ми показва 13.7-13.8 (къси, радио, парно) дали има смисъл да правя това с пускането на кабел от акумулатоа до алтернатора?
Отговори

Коцето снимка Коцето 19 януари 2017 - 21:08

Ми той ако е истински майстор трябваше да измери какъв е пада на напрежение между динамото и акумулатора (дори може да се измери във всяка една точка), и ако е по-голям от 0,4-5 волта задължително трябва да се пусне проводник или поне да се ревизира стария с връзките ако не го мързи. Обаче като му гледам разценките за това ще те събори още 50 - 60лв. без материалите.
Мнението беше редактирано от Коцето: 19 януари 2017 - 21:15
Отговори

Djodji снимка Djodji 20 януари 2017 - 08:36

пп. Може ли и другите колеги да си кажат мнението по въпроса и да дадат някакъв съвет?
Отговори

Dimov снимка Dimov 20 януари 2017 - 09:46

Пробвай също с включен климатик, понеже ел. магнитния съединител на компресора е голям консуматор. При мен лятото в жегите на пуснат климатик, напрежението пада до 13.5-6 при празен ход, иначе си държи над 14 без климатика, както съм споменал по-горе. Четох някъде, че като позагрее релето лятото и пада волтажа. Другия голям консуматор е ел. усилвателя волана, особено като го въртиш на място. Комбинацията от двете ще доведе до още по-голям пад.
Отговори

Djodji снимка Djodji 20 януари 2017 - 19:18

 Dimov, на 20 януари 2017 - 09:46, каза:

Пробвай също с включен климатик, понеже ел. магнитния съединител на компресора е голям консуматор. При мен лятото в жегите на пуснат климатик, напрежението пада до 13.5-6 при празен ход, иначе си държи над 14 без климатика, както съм споменал по-горе. Четох някъде, че като позагрее релето лятото и пада волтажа. Другия голям консуматор е ел. усилвателя волана, особено като го въртиш на място. Комбинацията от двете ще доведе до още по-голям пад.


Колега прав беше, при пуснат климатик ми показваше 13.5 на празен ход, но при рязко завъртане само на волана, падаше за момент до 12.9-13.00 от 13.8 и на ел. Таблото се получаваше за миг примигване на осветлението съвсемнмалка разлика (ПП. Тук могат да споделат и други колеги, които са пробвали или им е любопитно да пробват)
Решил съм, щом ми показва 13.7-13.9 по време на каране и то за тези малко км на ден да не правя нищо, но бих помолил колегата Митко ако иска и може, да е погледне
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 20 януари 2017 - 20:41

Колега би ли написал от кой вид ти е алтернатора, защото например моята е 120 А на Делко Реми, а има коли като моята със алтернатор 100 А?
Другото което искам да те попитам правил ли си проучване каква е цената на рециклиран алтернатор за твоя двигател, защото по мое проучване новите вървят между 300 и 400 лева?

Пожелавам ти да се пребориш по - бързо със проблема.
Отговори

Djodji снимка Djodji 20 януари 2017 - 21:23

 Kovardeil, на 20 януари 2017 - 20:41, каза:

Колега би ли написал от кой вид ти е алтернатора, защото например моята е 120 А на Делко Реми, а има коли като моята със алтернатор 100 А?
Другото което искам да те попитам правил ли си проучване каква е цената на рециклиран алтернатор за твоя двигател, защото по мое проучване новите вървят между 300 и 400 лева?

Пожелавам ти да се пребориш по - бързо със проблема.


Не знам от колко А е а и не знан къде да проверя(не съм питал и майстора но ще го питам какъв ми е сложил)
Проверих за нови алтернатори и вървят от 200 лв(но нзн какво точно е включено в него)нагоре, не съм проверявал за рециклиран а и тогава бях пред свършвн факт почти и нямаше кога да търся втора употреба.
Отговори

Kovardeil снимка Kovardeil 20 януари 2017 - 21:34

 Djodji, на 20 януари 2017 - 21:23, каза:

Не знам от колко А е а и не знан къде да проверя(не съм питал и майстора но ще го питам какъв ми е сложил)
Проверих за нови алтернатори и вървят от 200 лв(но нзн какво точно е включено в него)нагоре, не съм проверявал за рециклиран а и тогава бях пред свършвн факт почти и нямаше кога да търся втора употреба.

Провери с номера на шасито тук.
http://opel-parts.org/VIN/
Ще излезе и инфо за алтернатора ти.
Отговори

Djodji снимка Djodji 20 януари 2017 - 22:03

 Kovardeil, на 20 януари 2017 - 21:34, каза:

Провери с номера на шасито тук.
http://opel-parts.org/VIN/
Ще излезе и инфо за алтернатора ти.


Благодаря за линка! Показва 100 А
Генератор: 100 Ампер
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 януари 2017 - 20:36

 Djodji, на 20 януари 2017 - 08:36, каза:

пп. Може ли и другите колеги да си кажат мнението по въпроса и да дадат някакъв съвет?

Съвета ми е:
Ампер клещи за постоянен ток, и волт метър.
Мериш тока при включени консуматори и мериш напрежението при генератора и акумулатора.
Мери и на + на генератора с + на акумулатора и на - на генератора с - на акумулатора.
Това при включени консуматори. Така ще хванеш големи падове на напрежение-респективно повишено съпротивление във връзките.
Ако по табелка генератора ти е 100А, и с напрежение 14,4V /примерно/...при 2000 оборота примерно трябва генератора да постига 14,4V при товар 100А ток. Ако ли не причината, е в генератора... викай комшиите :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg