Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Автоматици

Гостbobiboys_* 06 ноември 2013 - 19:13

Пак със зов за помощ проблема не е бил в селектора, а в клапъна между втора и трета скорост, някой на ясно ли е от каде мога да си взема такъв клапън или трябва да търся и четирите клапана които са в скоростната кутия.Благодаря Ви за помоща предварително
Отговори

xbmx снимка xbmx 10 декември 2013 - 11:07

Здравейте колеги. Много хубава тема ! Браво!

Аз карам Омега Б 2.0 136 коня , а автоматична кутия AR-25 (4L-30E) четирискоростна, цялостно побира 8,6 литра .Доволен съм , но пристигна и този момент,че ме чака и смяна на масло(Dexron IIE) и филтър (GM 96015432) и гарнитура ( GM 96014234) .При самата смяна има два варианта :
- първият машина в сервиз
- втория в гаража самостоятелно
Всеки от тях с пинизите си ,но и при двата от кутията може да се източи само 4,4 литра(наведнъж) , цялото източване на веднъж става по-сложно и не влиза в операцията "Plug and play".

Та въпроса ми е : Знаете ли магазин из София ,който да продава въпросния филтър и гарнитура ?
Четох ,че доста колеги са сменяли масло , кажете с какво масло сте го смени ,мнения , доволни ли сте (надявам се да не се приеме като реклама) ?

Весели празници , много настроение и бензин в кръвта.
Поздрави Георгиев.
Отговори

maniaka снимка maniaka 05 февруари 2014 - 13:37

Здравейте колеги имам Опел Вектра Ц (Y22 DTR)с автоматична скоростна кутия AF33.Бихте ли ми казали коя от двете марки (оригинално GM 19 40 771 или заместител Mobil 3309) да сменя маслото на скоростната кутия.Предварително благодаря на отзовалите се.
Отговори

opel4o снимка opel4o 06 февруари 2014 - 10:25

 Automatic, на 06 ноември 2011 - 22:05, каза:

Ако не бъркам има разлика и в ЕКУ-то на мотора при автоматиците, но не съм на ясно точно каква.

Колега, няма разлика, довери ми се, сменях ЕКУ-то, няма разлика с това за автомобил с ръчни скорости.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 06 февруари 2014 - 19:53

 maniaka, на 05 февруари 2014 - 13:37, каза:

Здравейте колеги имам Опел Вектра Ц (Y22 DTR)с автоматична скоростна кутия AF33.Бихте ли ми казали коя от двете марки (оригинално GM 19 40 771 или заместител Mobil 3309) да сменя маслото на скоростната кутия.Предварително благодаря на отзовалите се.

Mobil е по добро масло но това е мое мнение,нека и колегите да кажат
Отговори

cabrio gsi снимка cabrio gsi 21 февруари 2014 - 09:45

Здравейте колеги темата е доста хубава.Имам и аз един въпрос от 1 месец карам Опел Астра Г автомат AF20,предстои ми смяна на масло на скоростите, доста четох в нета и навсякъде различна информация с какво масло да сменя, намерих си Valvoline ATF Dextron2D маслото пише че е за автоматични скоростни кутии. Въпроса ми е дали това масло е добро за скоростната кутия?
Мнението беше редактирано от cabrio gsi: 21 февруари 2014 - 10:01
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 03 март 2014 - 04:12

 maniaka, на 05 февруари 2014 - 13:37, каза:

Здравейте колеги имам Опел Вектра Ц (Y22 DTR)с автоматична скоростна кутия AF33.Бихте ли ми казали коя от двете марки (оригинално GM 19 40 771 или заместител Mobil 3309) да сменя маслото на скоростната кутия.Предварително благодаря на отзовалите се.

колега аз като търсех масло за ск. кутия проверих в няколко сервиза (това в германия) и всичките ме изпратиха да си закупя маслото от ОПЕЛ! не ми предложиха никакъв заместител!
Отговори

maniaka снимка maniaka 04 март 2014 - 21:06

колега благодаря за отговора,но във един сайт прочетох, че GM-то масло за автоматици всъщност било Mobil 3309,като същото се препоръчва за японските Aisin.
Отговори

Гостjudasa_* 19 април 2014 - 19:26

Здравейте. Насочил съм се към Opel Meriva, и искам да е автомат. Изчетох темата но не видях някой с Мерива да изказва впечатления. Ако някой има такъв автомобил, ще съм благодарен да сподели мнения. Интересува ме колко степенен е автомата, разход на гориво, надеждност (до колкото разбрах от темата, проблемите са малко и не са фатални). Става въпрос за модела 2004-2006-та. Гледам че основно се продава 1600 кубика, но има и 1800.
Ще съм благодарен на всякакви мнения и насоки. Благодаря.
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 27 април 2014 - 19:19

 judasa, на 19 април 2014 - 19:26, каза:

Здравейте. Насочил съм се към Opel Meriva, и искам да е автомат. Изчетох темата но не видях някой с Мерива да изказва впечатления. Ако някой има такъв автомобил, ще съм благодарен да сподели мнения. Интересува ме колко степенен е автомата, разход на гориво, надеждност (до колкото разбрах от темата, проблемите са малко и не са фатални). Става въпрос за модела 2004-2006-та. Гледам че основно се продава 1600 кубика, но има и 1800.
Ще съм благодарен на всякакви мнения и насоки. Благодаря.

Ами има различни видове скоростни кутии на меривата каква е и идея си нямам! Първо си харесай някоя и виж какъв тип скоростна кутия има! Те проблемите не са сериозни докато им обръщаш внимание и си потдържаш колата! И за начало като си купиш колата смени маслото на скоростната кутия!
Отговори

acorangel снимка acorangel 01 юни 2014 - 19:48

Колеги,проблем с Кадета 1.6 87г.автомат.Двигателят е ок,на Д тръгва нормално,ускорява се,но не превключва на 2ра.Единственото което забелязах е че маслото е на долния край на щеката,долях 1л. ефект никакъв,течове не виждам,незнам да наливам ли още.Ако някой се сеща нещо предварително благодаря.
Отговори

TOLIO снимка TOLIO 19 ноември 2014 - 01:40

здравейте момчета от Опел Клуб :) Имам едно запитване и ако не е въпроса на правилно място моля да ме извините: та от няколко месеца т.е. от април месец съм собственик на воуксхол-опел Омега 2.2 16V 2001г. автоматик мисля че скоростната кутия трябва да е AR25 и забелязах че светлините ми на задна скорост не светят. От какво може да е това, дали е възможно да е от датчика за задна скорост или при автоматиците е нещо друго? а ако е от датчика как мога да го открия? Търсих доста време информация за това как да го намеря но това ме накара да пиша директно във форума и с някакви съвети как да проверя от какво се е появил тоизи проблем? преди няколко седмици забелязах че не свети на заден ход и се побърках да търся начини за да отстраня проблема, но тук съм в Англия и малко ми е трудно да отида в някой сервиз и да ги питам за това че взимат пари и за въпроси даже ;) проверил съм бушона не е изгорял видях крушките също са си здрави та се опасявам че е от датчика но като не мога да го намеря не знам как да разбера от къде идва този проблем! Благодаря Предварително за всеки един отговор и мнение! Благодаря за вниманието!
Поздрави!
Отговори

TOLIO снимка TOLIO 23 ноември 2014 - 01:39

Здравейте отново момчета, няма ли някой който да иска да ми помогне че съм в много неудобна позиция! Намирам се в Англия и тук майсторите са добри но много пари взимат пък става и със записване, не е като в БГ да отидеш и да му кажеш утре идвам или в края н седмицата тук става с месеци напред. Моля ви ако имате каквата и да е информация ще ви бъда МНОГО БЛАГОДАРЕН!
Благодаря предварително!
Отговори

CH_M снимка CH_M 23 ноември 2014 - 11:13

 TOLIO, на 23 ноември 2014 - 01:39, каза:

Намирам се в Англия

Градски здравей! Ако си в Лондон ще ти дам на Л.С. телефона на мой приятел, смятам ще ти свърши работа, ако не ти помогне той, поне ще те насочи към сервиз или работилница на българи жевеещи и работещи там .....
Все пак за един включвател за задни светлини, едва ли ще "дерат кожи" в сравнение с тамошните майстори.
Отговори

TOLIO снимка TOLIO 23 ноември 2014 - 20:24

 CH_M, на 23 ноември 2014 - 11:13, каза:

Градски здравей! Ако си в Лондон ще ти дам на Л.С. телефона на мой приятел, смятам ще ти свърши работа, ако не ти помогне той, поне ще те насочи към сервиз или работилница на българи жевеещи и работещи там .....
Все пак за един включвател за задни светлини, едва ли ще "дерат кожи" в сравнение с тамошните майстори.

Благодаря Колега! Аз обаче съм в Нотингам или Лестър помежду им съм и малко ще ми е далчко до Лондон да ида всепак благодаря че има някакъв коментар по отношение на проблема ми! Благодаря!
Отговори

TOLIO снимка TOLIO 30 ноември 2014 - 02:03

съжалявам ако досаждам но просто не мога да повярвам че никой не е наясно с моя проблем! Може би не питам в точната тем ако е така опътете ме къде да питам и кого да питам за поне някакъв отговор да ме насочи на къде да гледам! МОЛЯ....!!!!
Отговори

CH_M снимка CH_M 30 ноември 2014 - 09:46

Кликни на снимката от линк и ще се уголеми, има един сив куплунг и така като го гледам е с 2 извода, предполагам това е включвателя за задни светлини, другия куплунг е с повече кабели и доста дебел - червен на цвят и едва ли е за това.

http://www.ebay.co.u...=item54082d66c2

С Гугъла толкова, друго не мога да помогна, за проба вадиш буксата на тоя сивия, правиш мост с кабелче между 2-та пина и ако светнат - това е датчика за смяна.
Отговори

Persizi снимка Persizi 11 октомври 2015 - 22:38

Здравейте, от скоро имам Вектра Б X18XE с автоматична кутия AF20. На студена кола маслото е до чертичката на минимума на щеката, но на нея също така пише +80 градуса. Въпросът ми е на топла или на студена кола трявба да се проверява и ако е на студена какво значат тези градуси на щеката? Другият ми въпрос и от къде се долива масло?
Отговори

didoyordanov снимка didoyordanov 08 декември 2015 - 10:38

Здравейте!
От 3 седмици съм собственик на Вектра Ц 2.2 GTS с автоматична скоростна кутия тип AF33-5 (AW55-50SN). Понеже все още се ослушвам за някакви нередности по колата и нямам все още впечатления. Има нещо по превключването на скоростите което ме притеснява засега. Когато искам да изляза от задна предавка има едно леко прелашкване на колата. Смених маслото с оригинално Опелско но в сервиза ми казаха, че повече от 3.5 литра няма как да се сменят. Иначе скоростите се превключват перфектно в движение и не се усеща когато го прави.
Мнението беше редактирано от didoyordanov: 08 декември 2015 - 12:02
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 08 декември 2015 - 21:44

 didoyordanov, на 08 декември 2015 - 10:38, каза:

Здравейте!
От 3 седмици съм собственик на Вектра Ц 2.2 GTS с автоматична скоростна кутия тип AF33-5 (AW55-50SN). Понеже все още се ослушвам за някакви нередности по колата и нямам все още впечатления. Има нещо по превключването на скоростите което ме притеснява засега. Когато искам да изляза от задна предавка има едно леко прелашкване на колата. Смених маслото с оригинално Опелско но в сервиза ми казаха, че повече от 3.5 литра няма как да се сменят. Иначе скоростите се превключват перфектно в движение и не се усеща когато го прави.



Според мен е нормално да има леко "опъване" когато превключваш от паркинг или неутрал към R и D
Карай и си свиркай нищо и няма.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg