Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Светна лампата на еърбега!

SunMaster снимка SunMaster 28 май 2006 - 11:00

вчера правих опит да оправя борд компютъра на вектрата б.както и да е но след качване на таблото Светна лампата на еърбега и не иска да изгасне.дайте идеи какво да направя.Мерси
Отговори

ГостКаме _* 28 май 2006 - 13:22

Провери си клемите, които са под двете предни седалки.. По принцип те правят проблем защото не са много добре изпълнени и дефектират или правят лош контакт, в най-лошия случай ще трябва да се изчисти грешка от бордовия комп. и лампичката трябва да изгасне ;) Последния път когато ми светна индикацията за еърбеговете, проблема е бил в единия страничен... С две думи на тези Вектри това им е слабо място и трябва да имаш в предвид че ако ти свети лампичката при евентуален удар възглавниците няма да се отворят :helpsmilie:
Отговори

astrolog снимка astrolog 28 май 2006 - 17:56

Изчиствне на грешката в компютъра, ако можеш сам - добре, иначе с/у 20-30 лв. в сервиза зависи къде.
Всъщност, ако можеш сам, сподели. Щото вече не смея да си бутам седалката напред-назад.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 28 май 2006 - 19:15

astrolog, на May 28 2006, 05:56 PM, каза:

Всъщност, ако можеш сам, сподели. Щото вече не смея да си бутам седалката напред-назад.
 


Ами айде де, и аз чакам :helpsmilie:
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 29 май 2006 - 06:10

адаптера го имам,но софтуера хваща опелите след 2000г.та проблема е да намеря подходящ софтуер.гледам че TIS има опция за диагностика.Някой да го е пробвал?
Отговори

Оги снимка Оги 29 май 2006 - 09:06

Тва май е грижа на всички Опели, не само на Вектрите. Както и да е, изчистването на грешката в Каргоекспрес е 14,40 лв с ДДС. За друг вариант не се сещам. Пък и май там са хванали няква цака (не ми я издадоха) ама ми обещаха, че повече тоя (точно за тея букси под седалката стаа въпрос) проблем няма да ми се появи ... дано са прави : :helpsmilie:
Отговори

kemaloff снимка kemaloff 29 май 2006 - 09:38

И при Вектрата на бащата стана така след сваляне на таблото точно за да оправя тоя проблем с ТИД-а и хем бях разкачил акумулатора. Ако не можеш да си изчистиш грешката сам отиваш в специализиран сервиз за да ти я изчистят. На мен по спомени тогава ми взеха 16 левчета.
Отговори

kokondzer снимка kokondzer 29 май 2006 - 09:53

И при мен се получи същия проблем...след кратка компютърна манипулация в гаражен сервиз лампата вече не светеше, но няколко месеца по-късно пак светна, тогава отидох в София Ауто, там ми казаха че са ми почистили клемите и вече всичко ще е наред, но явно не е така...лампата отново светна...изглежда специализирания сервиз не е гаранция за отстраняването на проблема
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 май 2006 - 11:35

Дано не се лъжа но в Булвария в Люлин ми взеха около 10лв. за чистене на грешка!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg