Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Облепяне на колата с фолио

Jelev снимка Jelev 02 октомври 2010 - 15:48

Искам да попитам за това вместо пребоядисване на колата, облепяне с фолио ?? Понеже често попадам на коли правени с фолио ми е интересно. До колкото знам има хора в бг които се занимават с това Миро-фолио

за това става въпрос Албум по-скъпо ли излиза с фолио отколкото пребоядисването ?
Качествено ли става и дали след време няма да се прецака от слънце-дъжд-студ ? и най ми е интересно от автомивките няма ли да се прецака от високото налягане на водата.
Другото което е, има ли ограничение в цветовата гама ?
Мнението беше редактирано от Jelev: 02 октомври 2010 - 16:00
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 октомври 2010 - 19:55

Около 14 евро е квадрат автомобилно фолио и 5 евро на квадрат е монтажа. Това са цени без печат говорим за рязане само и монтаж...Издържа доста време, но не може да замести боята....
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 02 октомври 2010 - 19:58

Виждал съм много бусове облепени с фолио и на повечето места фолиото се е разлепило или изгоряло от слънцето :rulez:
Така че не виждам смисъл от такава интервенция , още повече на такива цени :smile3560:
Отговори

Jelev снимка Jelev 02 октомври 2010 - 20:23

 fanatic, на 02 Oct 2010, 20:55, каза:

Това са цени без печат


Какво значи без печат ?
Отговори

CuMo снимка CuMo 02 октомври 2010 - 20:38

Еми колега, поне аз си го обяснявам така - щом е фолио, т.е. трябва да ти го направят по твои вкус, не е боя - да ти го смесят, фолио е - печатат ти го. Иначе аз за пръв път виждам нещо такова, обаче не ми вдъхва много доверие честно казано. От боята по-хубаво си няма, че даже както е на Инсигнията бяло, ама по-точно Candy White се води цвета - това е уникално (поне за мен де, защото белия цвят ми е слабост)
Отговори

Jelev снимка Jelev 02 октомври 2010 - 20:47

Според мен или трябва да е по-добро от боята или трябва да е по-евтино, защото иначе каде е смисала от фолиото ако е по-скъпо и същевременно некачествено ?
Отговори

fanatic снимка fanatic 02 октомври 2010 - 20:50

Отсега ти казвам, че няма да стане, което си намислил... фолиото си е фолио и е само за рекламна цел. Виждал съм немски таксита МБ 124 направени с фолио от завода и там е ок било 10 години, но на стара кола просто няма да стане...вярвай ми направил съм доста коли...
Отговори

Jelev снимка Jelev 02 октомври 2010 - 20:56

не съм намислял нищо, просто ми е интересно с каква цел го правят
Отговори

немо снимка немо 02 октомври 2010 - 23:13

 Jelev, на 02 Oct 2010, 21:47, каза:

Според мен или трябва да е по-добро от боята или трябва да е по-евтино, защото иначе каде е смисала от фолиото ако е по-скъпо и същевременно некачествено ?

Не е по-добро от боята и логично е по-евтино :rulez: Смисълът от фолирането(като изключим бакшишките коли) е,че можеш със сравнително малко пари(спрямо качественно цялостно боядисване) да си смениш фейса на МПС-то и да си фешън....а когато в един момент решиш,че достатъчно си бил фешън....си връщаш ориг. вид на колата,т.е. спестяваш още едно пребоядисване и си запазваш ориг.боя...освен ако фолиото и лака не се "влюбят", и не решат,че са неразделни :smile3560:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 02 октомври 2010 - 23:24

Пичове много зависи от фолиото:)Зависи в каква среда се кара автомобила и кой го кара.Факторите са много,така че..... :)
Отговори

mg_product снимка mg_product 24 февруари 2011 - 11:16

Здравейте! Виждам,че има голям интерес към облепянето на автомобили с фолио.Издръжливостта на фолиото зависи от много неща: дали е използвана точната серия за тази цел (3М произведоха и пуснаха на пазара мин. година специална серия за "опаковане" на автомобили). Температурата и помещението, в което се лепи също е от огромно значение.Предварителната подготовка на автомобила - почистване и т.н.,Боята на автомобила - да не пада лака , да не се люспи ..., този който извършва самия монтаж, също е от значение :) Има цветове от тези фолиа, които са ограничени ( и пак говоря за специална серия за тази цел, а не масовите фолиа) Вече се предлагат и 4-5 цвята металик. Можете да направите един шедьовър от вашия автомобил като съчетаете по вече от един цвят... и мисля че ще се убедите и ще остане приятно изненадани. Цената разбира се е по-ниска от пребоядисването, а сравнено с боята фолиото ( което е за тази цел) е пълен CAST, трислойно, което не се дере, и камъчетата които са такъв голям проблем за боята - тук изобщо няма такива грижи. Не се влияе от температурните амплитуди!!!

Колкото до "фирмените бусове, които се облепят и там падало фолиото"...Ами винаги когато се прави оферта се гони и цена, ползва се и фолио, което не е подходящо така,че не мисля че трябва да се прави някакво сравнение.

Надявам се да съм бил изчерпателен и съм насреща за въпроси!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 24 февруари 2011 - 11:33

 Jelev, на 02 Oct 2010, 20:47, каза:

Според мен или трябва да е по-добро от боята или трябва да е по-евтино, защото иначе каде е смисала от фолиото ако е по-скъпо и същевременно некачествено ?



Не е задължително. Представи си следното - Nivea искат да брандират автобус за един месец. Дали да пребоядисат целия автобус и да се мъчат с аерограф да докарат желаната картинка или да отпечатат визията на фолио и да го залепят? При това след един месец фолиото може да се премахне без щети по боята, а в първия случай ще се налага още едно пребоядисване... А като си платил наем на рекламна площ за един месец, след това не трябва да си там.
Отговори

Жоро снимка Жоро 24 февруари 2011 - 11:38

Да де ама Jelev, не пита за рекламно фолио. Дал е за пример Миро-фолио, в неговатя галерия има направени много цивилни коли. За бранд, реклама и т.н.т. е ясно, че е по функционално.

P.S. Аз до колкото съм питал за мойта, цената за облепяне с черен мат да речем е 1000лв
Мнението беше редактирано от Жоро: 24 февруари 2011 - 12:17
Отговори

erhity снимка erhity 24 февруари 2011 - 12:22

здравейте, колеги . Миро-фолиото дава 5 години гаранция . Няма зна4ение дали ще ви направи прозорците,предния капак,цялата кола ,стопоже, фарове или джанти !!! Момчетп работи със наи доброто фолио и цифрата си заслужава. преден капак даго направи като карбон 220 лв. а за цялата кола зависи от цвета и големината на колата , но цената си струва поне 5 години няма мърдане :) :dummy: :mhihi:
Отговори

zorkovp снимка zorkovp 24 февруари 2011 - 21:15

Но колата трябва и да е подготвена много добре преди това ...че примерно с черно фолио си личи и най малката прешинка...Аз моя таван хем го минах с 800 водно целия и малко ме домързя на няколко места та си личи адски много ......
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 25 февруари 2011 - 19:40

Гледам,че си от София.В Дианабад има един сервиз БГ Моторспорт се казва,до басейна Диана е близко.Там съм виждал S класа (W221) цялата направена с фолио мат.По нищо не си личеше,че това е фолио.Като изпълнение - много добро.Бех ги питал,информативно само,като пари как е и ми беха казали нещо от сорта на 3000 лева май.Вече за гаранции и "трайност" немам представа.
Отговори

Valx снимка Valx 25 февруари 2011 - 23:21

За трайност 7 години,материалът въобще не е евтин
Аз преди половин година изкарах курс в Ängelholm,на сметката на фирмата в която работя казва се Wrapping,преподаваше ми Brian Fredin,преподавател за цяла Скандинавия и Германия
Райпингът е колкото едноставен,толкова и сложен за поставяне
http://www.youtube.c...h?v=ZUunZs5J764
Отговори

немо снимка немо 25 февруари 2011 - 23:25

 Flash Ray, на 25 Feb 2011, 19:40, каза:

Бех ги питал,информативно само,като пари как е и ми беха казали нещо от сорта на 3000 лева май.

Че то по-скъпо от боядосване бре ... :dummy:
И ми е интересно кво става при щети?Разлепяш,оправяш,боядисваш и пак облепяш??
А на клипа като ги гледам как лепят без всякакъв демонтаж на квото и да е.....нещо съм скептичен....не казвам,че не може да стане,ама......
Мнението беше редактирано от немо: 25 февруари 2011 - 23:41
Отговори

mg_product снимка mg_product 26 февруари 2011 - 11:07

Цената се определя на база м2, квадрата варира около 70-100лв. зависи вече какво фолио ще се използва средно една кола излиза около 1300лв.
Това са актуални цени!!! от 2011 :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg