Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Z14XEP Twinport грешка 1113-04

MLL снимка MLL 15 октомври 2017 - 16:08

Здравейте колеги!
Извинявам се ако има подобна тема някъде, но не можах да открия такава.
Наскоро си купих Астра Н с мотор Z14XEP. При четене на грешките ми показа грешка 1113-04. Разбрах, че става въпрос за сензора на туинпорта. Изчетох каквото можах в нета за решаване на проблема, но има решения само за Z16XEP. (добавяне на резистор към сензора, и т.н.), Също така прочетох че за двигатели 1.0 и 1.4 след 2006г. не се слагали такива сензори за положението на клапите?!? Интересно ми е след като нямам такъв сензор защо излиза такава грешка. Вече три дена гледам двигателя, но не мога да го намеря тоя сензор! Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем с туинпорта. Да допълня: струва ми се, че разхода на гориво е увеличен, при ускорение има моменти когато колата придръпва и искам ако мога бда оправя проблема, без да сменям целия колектор, който е много скъп!
Отговори

MLL снимка MLL 05 ноември 2017 - 14:12

Здравейте отново. Докато се чудех, изчетох сума ти теми по въпроса. Грешката се появява в движение на автомобила. Реших да меря с мултицет напрежения, съпротивления на "Туинпорт деактиватион соленоид валве" - вакумния регулатор на туинпорта. Според сайта "вауксхол уъркшоп" трябва да имам напрежение на този соленоид повече от 11 волта. При мен са 8,85 волта. Докато измервах, ми направи впачатление, че когато са слагали газовия инжекцион, са прекъснали с реле единия от двата кабела управляващ вакуумния регулатор и когато колата превключи на газ, вакуумния регулатор се изключва. Та въпросът ми е към газаджиите, нормално ли е да се изключва този вакуумен регулатор или някой си е правил своеволия при монтажа? Питам, понеже открих и други преправки по газовото, като например, бяха добавяли съпротивления към температурния датчик на изпарителя и ми превключваше от бензин на газ на 87-89'С! Изгорих сума бензин докато разбера какво са направили. Проблема отново е в разхода на гориво, знам че при неработещи клапи на туинпорта, разхода на гориво скача драстично, а и изразходваното гориво до момента възлиза на 11-12 литра/100км!
Мнението беше редактирано от MLL: 05 ноември 2017 - 14:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg