Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Астра Ф "Х17ДТЛ"

niki993 снимка niki993 11 декември 2010 - 23:32

:clapping: Колеги, моля помагайте
Имам много странен проблем.
Изчетох почти целия форум и такъв проблем не срещнах(само подобни).

Автомобила е Астра Ф, с мотор Х17ДТЛ - 68к.с. на 2450000км..Мотора при сегашните температури. си пали супер, върви и не харчи много. Просто има едно много здраво придърпване(лашкане) в диапазона от 1900-2300оборота на всяка предавка(най-силно се изразява на 3-та, 4-та и 5та)и се чудя какво да правя.

Вече смених съединителя комплект (закс) преди 2000км, амортисьора на Г.Н.П., Почистване на АГР, Филтрите се сменят редовно с маслото и каво ли още не. Остана да сменя скоростите само.

Моля някой ако знае нещо да помага.
Благодаря Ви предварително
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 11 декември 2010 - 23:44

Хахахаха с тоя проблем се мъча 3 години и първо този амортесьор на гнп то те съветвам да го разкараш,2ро ЕГР-а го изключи и го затапи маркучето на някой винт,3то след реглажа на дюзите придръпването намаля но го има още, майстори ми казаха че това е от съединител и когато го сменя 1 ден ще пиша дали се е оправил проблема
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 12 декември 2010 - 23:41

Дай боже да го намериш този гад :love_opel: . Аз от една година го търся и не съм го намерил. Смених дюзи, свещи и тампони на носачите и двигателя. Открих че единият ми цилиндър е с 3 атмосфери по-малко. Провери и ти твоите каква компресия дават и ще го мислим.Не съм сменял съединител, но не мисля че е от него. Чакам развитие и успех в търсенето. А помпата проверявал ли си я на стенд?
Отговори

w0r7h снимка w0r7h 13 декември 2010 - 20:25

Мене компресията ми е 26 и на 4-те цилиндъра ,а това за съединителя е мн вероятно ,защото като почне дами придръпрва само като го докосна съвсем леко и спира и си ускорява без никакви проблеми...
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 декември 2010 - 21:02

Ами човека си е сменил неговия с нов и то хубава марка според мен и пак го има проблема :love_opel: . Така че трябва да измислим нещо друго, а между другото съм профи шофъор от 16 години и съм завършил такова училище и никой не може да ме убеди че това моето е съединител.
Отговори

niki993 снимка niki993 16 декември 2010 - 23:27

помпата все още не съм качвал на стенд.
но ще пробвам и този варянт. Дори обмислям и дюзите да проверя.
ще пиша скоро дали има промяна :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg