Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизела "чука" много ?

Dundi снимка Dundi 12 септември 2012 - 19:41

Здравейте здобих се с корса б 1.5тд исузу мотора,колата е перфектна откъм разход,вървеж,динамика и т.н. ,Обаче имам проблем още като купувах колата чух ,че трака"Чука" постоянно.Смених всички консумативи по мотора, налях масло 15w40,обаче пак си остана чукането.Мисля ,че са повдигачите.Въпросът ми е скъпи ли са повдигачите,трудна ли е смяната им, и има ли начин да се оправят без отваряне ?
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 12 септември 2012 - 19:58

 Dundi, на 12 септември 2012 - 19:41, каза:

Здравейте здобих се с корса б 1.5тд исузу мотора,колата е перфектна откъм разход,вървеж,динамика и т.н. ,Обаче имам проблем още като купувах колата чух ,че трака"Чука" постоянно.Смених всички консумативи по мотора, налях масло 15w40,обаче пак си остана чукането.Мисля ,че са повдигачите.Въпросът ми е скъпи ли са повдигачите,трудна ли е смяната им, и има ли начин да се оправят без отваряне ?


Този мотор не е с хидравлични повдигачи а с пулове.
Трябва да се коригират хлабините на клапаните чрез подмяна на пуловете
Отговори

Dundi снимка Dundi 12 септември 2012 - 20:01

а тези пулове скъпи ли са и,голям ли филма им със сменянето им ?
Отговори

Dundi снимка Dundi 02 октомври 2014 - 00:39

Здравейте карам корсата от профила от 2 години и повече ,от както съм я купил мотора чука,карам го със 10в-40 масло,отварях го от горе сменени и регулирани са пуловете,вала няма износване никъде,почистени са дюзите и са сложени нови дифтунки на тях,но мотора продължава да чука.След ходене насам-натам по майстори се установи,че от 2-ри цилиндър идва чукането и по-точно от буталния болт.Въпросът ми е,при отварянето какво точно трябва да се смени освен буталният болт и гарнитурите по двигателя?
Отговори

sathv снимка sathv 02 октомври 2014 - 01:55

Първо отворяте двигателя и следва прецизно мерене на елементите от буталната група и газоразпределителния механизъм. След това се решава какво ще се прави. Другото е празни приказки. Бутален болт, гарнитури дрън, дрън.
Отговори

детеборе снимка детеборе 02 октомври 2014 - 17:40

Малко ме съмнява да караш 2 години с чукащ бутален болт и все още да си я караш.
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 октомври 2014 - 18:05

На Корсата от профила ми чукаше яко от всмукателен клапан с лошо легло. При махнат въздушен филтър се разбира веднага. Пуловете по "трънската" система, ли ги сменявахте или с вадене на главата и проверка на леглата? Луфта е 0,15-0,25.
За луфт на бутален болт при събран двигател майстора трябва да е супер бог, за да го установи. Болта е от твърда стомана и обикновенно заминава биелната втулка. А кой пази биелния лагер в този случай?
Според мен главата навън и тогава ще се открият неизвестните.
Отговори

Dundi снимка Dundi 04 октомври 2014 - 12:06

Ами при развиване на дюзата на 2-ри цилиндър чукането спира и мотора спира да тресе,мислим си че е от бутален болт ,но не е сигурно както казват колегите, първо като се отвори ще се установи,но искам да разбера какви пари да си приготвя и от какво може да е това чукане.Ето за какво иде реч: http://vbox7.com/play:57a4358459 http://vbox7.com/play:0397eb02b6 .А пуловете са сменяни без махане на главата и човека каза ,че е направил нужните хлабини.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg