Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Датчик колянов вал.

ГостOpel Astra F комби_* 04 юни 2016 - 12:58

Здравейте колеги,

Търсих доста из нета, но не намерих къде се намира датчика на коляновия вал при Опел Астра Ф, 96 г., комби, 1.4, 82 к.с. Намерих един кабел, който излиза точно от мястото, където би трябвало да е коляновия вал, като нагоре стига до капака на двигателя и е прихванато с една скобичка за капака на двигателя. И ми изглежда точно на 3 пиновия кабел, но като се опитах не можах да го откача дори?


п.с. И за смяна ми е моторчето за празен ход, което се държи за колектора. Но някой преди мен е загладил шестограма и сега не мога да отвия болчетата. Дайте идея с какво да ги развия?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 юни 2016 - 14:17

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 17:17
Отговори

ГостOpel Astra F комби_* 04 юни 2016 - 15:57

Болтовете на моторчето ги оправих - набих по-голям ТОРКС и 2 удара с чука оправиха нещата. :)

Колега,
Може ли да ми кажеш, щом правилно съм се ориентирал за буксата на коляновия вал, как мога да я разкача от това място (капака на двигателя).

Благодаря ти предварително,
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 юни 2016 - 21:16

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 30 юли 2017 - 17:17
Отговори

ГостOpel Astra F комби_* 04 юни 2016 - 21:30

При мен положението е следното:
Има ламаринка, която е хваната за капака на двигателя. От ляво влиза буксата в пластматаса (така поне изглежда), ламаринката, а от дясно има нещо гумирано. Проблемът ми е, че не мога да разкача двете части, а не се вижда да има пластмасов захват, но е като заварено. (има някакъв трик, който ми убягва) :confused:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg