Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Странен проблем с радиото

ekolev снимка ekolev 17 октомври 2006 - 18:40

Здравейте!
Проблемът е следния:
Включвам радиото при работеща кола, но не в движение. Усилвам го до определена стойност. При тръгване и увеличаване на скоростта, радиото се усилва само. И колкото повече натискам педала, толкова повече се увеличава.
Някой има ли идея от какво може да е проблема. Колата е Астра 1.7ТД 94 г.
Отговори

sevdi_s снимка sevdi_s 17 октомври 2006 - 19:19

опитаи докато си на едно място със запален двигател да подаваш гас и виж дали се увеличава:) ако се увеличава си провери алтернатора
пс: иначе причините мойе да са две алтернатор или касетофон
успеш :knee:
Отговори

Vassil снимка Vassil 17 октомври 2006 - 19:21

..........или Екстра на самото Радио :knee:
Отговори

ekolev снимка ekolev 17 октомври 2006 - 19:50

Когато колата е на място, тази "екстра" на радиото я няма. Т.е получава се само, когато се движи и не винаги.
Отговори

borro снимка borro 17 октомври 2006 - 20:18

Като офнеш екстрата би трябвало да си решил проблема. Стига обаче тази екстра да съществува.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 октомври 2006 - 08:51

потърси в кар аудио - това е екстра на самия касетофон взима сигнал от дачика на скоростомера (или от еку-то ) мисля че беше оранжева жицата
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 18 октомври 2006 - 10:17

Виж си настройките на радиото ... има да не се усилва при повишаване на скороста .. както и няколко степени на усилване.
Отговори

Jony снимка Jony 18 октомври 2006 - 15:41

Профилактично може да си мернеш и напрежението на заряд с и без консуматори. Километража е механичен а оборотомера ти е електронен, т.е. интересно е и поведението на оборотомера!
Отговори

Иво снимка Иво 18 октомври 2006 - 15:48

Кажи поне модел на радиото да видим има ли такава екстра
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 октомври 2006 - 20:49

а ето я и темата : ЦЪК
Отговори

ekolev снимка ekolev 23 октомври 2006 - 21:03

Цитат

Кажи поне модел на радиото да видим има ли такава екстра


Рaдиото ми е някакво оригинално на VW/стар модел/. Така си дойде от Германия, което за мен е странно.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 октомври 2006 - 21:35

ekolev, на Oct 23 2006, 09:03 PM, каза:

Цитат

Кажи поне модел на радиото да видим има ли такава екстра


Рaдиото ми е някакво оригинално на VW/стар модел/. Така си дойде от Германия, което за мен е странно.
 


прочете ли темата дето ти дадох по-горе ?
със емблемата на фолксваген се произвеждат единственно BLAUPUNKT
така че ивади го за да му видиш точния модел и да видиш жицата ако толкова те дразни екстрата а ако искаш да я програмираш пак ще ти трябва модела за да намериш инструкции
за разлика от филипс е по-лесно да намериш на блаупункт
Отговори

ekolev снимка ekolev 23 октомври 2006 - 21:57

Duke_BG, на Oct 23 2006, 09:35 PM, каза:

ekolev, на Oct 23 2006, 09:03 PM, каза:

Цитат

Кажи поне модел на радиото да видим има ли такава екстра


Рaдиото ми е някакво оригинално на VW/стар модел/. Така си дойде от Германия, което за мен е странно.
 


прочете ли темата дето ти дадох по-горе ?
със емблемата на фолксваген се произвеждат единственно BLAUPUNKT
така че ивади го за да му видиш точния модел и да видиш жицата ако толкова те дразни екстрата а ако искаш да я програмираш пак ще ти трябва модела за да намериш инструкции
за разлика от филипс е по-лесно да намериш на блаупункт
 


Прочетох я.
Аз обаче през цялото време си мислех, че "екстрата", за която се пише е някакъв майтап.
Не ме дразни, че се усилва. Притесняваше ме единствено да не би да имам някакъв проблем с електриката на колата и затова попитах.
10х на всички.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 23 октомври 2006 - 22:01

ekolev, на Oct 23 2006, 09:57 PM, каза:

Duke_BG, на Oct 23 2006, 09:35 PM, каза:

ekolev, на Oct 23 2006, 09:03 PM, каза:

Цитат

Кажи поне модел на радиото да видим има ли такава екстра


Рaдиото ми е някакво оригинално на VW/стар модел/. Така си дойде от Германия, което за мен е странно.
 


прочете ли темата дето ти дадох по-горе ?
със емблемата на фолксваген се произвеждат единственно BLAUPUNKT
така че ивади го за да му видиш точния модел и да видиш жицата ако толкова те дразни екстрата а ако искаш да я програмираш пак ще ти трябва модела за да намериш инструкции
за разлика от филипс е по-лесно да намериш на блаупункт
 


Прочетох я.
Аз обаче през цялото време си мислех, че "екстрата", за която се пише е някакъв майтап.
Не ме дразни, че се усилва. Притесняваше ме единствено да не би да имам някакъв проблем с електриката на колата и затова попитах.
10х на всички.
 


не се коси щом има емблема на VW значи е блаупункт - аз поне други не съм виждал въпреки че оригиналните ми говорители на голфа бяха филипс
не е възможно да се усилва от повишен волтаж на алтернатора или поне ти нямя да можеш да го усетиш а и щеше да има други поражения
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg