Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

проблем с ниските обороти при загряла кола на газ

gin_ снимка gin_ 06 февруари 2008 - 19:58

Здравеите, значи проблема ми е такъв -когато колата е загряла до около 90 градуса при скорост 50км в час и нагоре при натискане на съединителя двигатела започва да се тресе и колата гасне в понеделник ходих на газаджия които ми след като погледна колата и газовата жакуума и сервото маркучите и др. без изпарителя ме изпрати да на елкон и да ми проверят работата на двигателя та значи отидох на въпросния маистор които провери работата на двигатела и се оказа че сместа ми е малко по богата от обикновенно и оборотите са високи даже доста та маистора от които съм доволен като цяло започна да търси причината като пробва с по бедна по богата смес регулиране на обороти не стигна до задоволителен резултат като цяло заключението беше че краде от някъде въздух но не се разбра от къде или проблем е изпарителя -това е от маисторите а аз уплътних мястото между плочката и карбуратора сложих нов въздушен филтър но ефекта е същия та молбата ми е ако има някои с подобен проблем и решение за него ако иска да го сподели ще бъда много благодарен
изпарителя е ловато вакуумен а на бензин колата върви без ниакакви забележки
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 февруари 2008 - 21:20

Провери си вакуумната мембрана на изпаритела и мембраната на втора редукционна степен.А преди тива виж там откъдето изпаритела взема вакуум дали всичко е наред.
Отговори

gin_ снимка gin_ 08 февруари 2008 - 19:32

 ivan_pop, на Feb 6 2008, 09:20 PM, каза:

Провери си вакуумната мембрана на изпаритела и мембраната на втора редукционна степен.А преди тива виж там откъдето изпаритела взема вакуум дали всичко е наред.

здрасти значи провериха ми днес работата на изпаритела работел добре имал съм добър вакуум и не можело да се касае за маркучи или изпарител и ми казаха че е нещо дребно ама щом компютъра не можел да го хване то как те:)
оправиха ми оборотите на празен ход и в момента колата върви точно така както и преди 2 дни гасне си и това е :bravoo:
ако някои знае кадърен маистор в стара загора нека да помогне а ако има впечатления от такъв проблем ако иска да сподели :drive:
Отговори

joe007 снимка joe007 09 февруари 2008 - 14:59

Ако на място са ти добре оборотите а в движение гасне значи ти влиза принудително въздух към възд.филтър.За да не се случва това трябва да сложиш маркуч или коляно което да не е насочено напред.
Отговори

gin_ снимка gin_ 10 февруари 2008 - 12:53

здравеите, на място ако съм пътувал 20-30 км пак започва да тресе но поне не гасне :sad-smiley-050: слагахме тръба пред въдушния филтър но пак същото положение сместа ми е пробвана на газанализатор в колюганчево в стара загора и сместа ми е малко по богата както вече писах но и с по бедна го прави същия номер шашка се на ниски обороти и това е вече не знам при кои да отида за този проблем и се питам като всичко като вакуум маркучи и изпарител е добре мойе ли карбуратора да ми пражи някакви мизерии .... просто само тои за проверка а на бензин пак казвам се държи добре
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 13 февруари 2008 - 21:06

Колега и аз отскоро имам подобен проблем.При загрял двигател започва да държи по ниски обороти и двигателя започва да работи някак по-твърдо.Сменях кабели и свещи затото си мислех,че може да е от тях защото бяха за смяна но проблема си остана.Не съм ходил по майстори и ще е добре някой ако сподели съвет за проблема.Възможно ли е да е от въздушния филтър,че моя е за смяна ?
Отговори

doolettle снимка doolettle 13 февруари 2008 - 21:25

 OPEL_KADETT, на Feb 13 2008, 09:06 PM, каза:

Колега и аз отскоро имам подобен проблем.При загрял двигател започва да държи по ниски обороти и двигателя започва да работи някак по-твърдо.Сменях кабели и свещи затото си мислех,че може да е от тях защото бяха за смяна но проблема си остана.Не съм ходил по майстори и ще е добре някой ако сподели съвет за проблема.Възможно ли е да е от въздушния филтър,че моя е за смяна ?

ако сместа ти е добре или поне е в някви нормални граници=> твърдата работа на мотора говори за повечко предварение. Ако газанализатора ти показва неточна смес=> смятам знаеш
:mhihi:
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 14 февруари 2008 - 19:20

Не сам ходил на газоанализатор скоро,но може и да ида тая седмица.Днес сутринта когато ходих на работа малко понастъпих колата с около 140 км и двато пъти като натиснах съединителя колата изгасна...после като намалух си тържеше перфектни обороти.
Отговори

plamen_spasov снимка plamen_spasov 14 февруари 2008 - 22:10

 joe007, на Feb 9 2008, 02:59 PM, каза:

Ако на място са ти добре оборотите а в движение гасне значи ти влиза принудително въздух към възд.филтър.За да не се случва това трябва да сложиш маркуч или коляно което да не е насочено напред.

Колега, послушай "joe007"
Лятото един колега с рено 19 имаше същия проблем. Отвора на въздушния филтър беше насочен напред, сложихме някакъв извит маркуч (не знам за какво беше, но си го купи извит), сложихме го с една скоба и 2 свински опашки и ... проблема се разреши. Опитай, мисля че това е проблема.
Между другото погледни маркуча между въздушния филтър и инжектора на вектра 1,6 моно инж., мисля че ще свърши работа, но незная как точно е при теб.
Отговори

gin_ снимка gin_ 17 февруари 2008 - 10:37

здравеите, колата продължава да си върви пак така лошо аз започвам да се чудя дали повечето маистори на газови имат основание да са там, но както и да е имам все още надежда че има някои читав такъв -все пак надеждата умирала последна.Вчера свърших газта и тъи като само тя и карбуратора останаха реших 1-во да видя дали като сменя газта няма да се оправи-досега зареждах на шел в стара загора а сега реших на омв да заредя да видя дали пук не е лоша газ -е да ама не сега колата не пали така както с шелската чуди се дали да потегли и е тромава ама колкото си иска така че лично мое мнение никакво омв там само кафето е добро.
сега пак да попитам от къде може да е проблема на място като е загряла пак си мени рязко оборотите но не гасне ако е изпарителя които газаджията каза че е перфектен мойе ли да не подава достатъчно количество газ а след последния реглаж се е вдигнал и разхода значително
ако някои има такъв проблем с кадет моля да го сподели и ако знае читав маистор на газ ще му бъда благодарен
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 28 февруари 2008 - 18:07

 gin_, на Feb 17 2008, 10:37 AM, каза:

здравеите, колата продължава да си върви пак така лошо аз започвам да се чудя дали повечето маистори на газови имат основание да са там, но както и да е имам все още надежда че има някои читав такъв -все пак надеждата умирала последна.Вчера свърших газта и тъи като само тя и карбуратора останаха реших 1-во да видя дали като сменя газта няма да се оправи-досега зареждах на шел в стара загора а сега реших на омв да заредя да видя дали пук не е лоша газ -е да ама не сега колата не пали така както с шелската чуди се дали да потегли и е тромава ама колкото си иска така че лично мое мнение никакво омв там само кафето е добро.
сега пак да попитам от къде може да е проблема на място като е загряла пак си мени рязко оборотите но не гасне ако е изпарителя които газаджията каза че е перфектен мойе ли да не подава достатъчно количество газ а след последния реглаж се е вдигнал и разхода значително
ако някои има такъв проблем с кадет моля да го сподели и ако знае читав маистор на газ ще му бъда благодарен

Колега,намерили решение на проблема, че и при мен се получава същото - при загрял двигател оборотите падат и двигателя тресе а при скорост над 100км направо гасне.
Отговори

Вожда снимка Вожда 29 февруари 2008 - 11:51

 OPEL_KADETT, на Feb 28 2008, 06:07 PM, каза:

Колега,намерили решение на проблема, че и при мен се получава същото - при загрял двигател оборотите падат и двигателя тресе а при скорост над 100км направо гасне.

Не знам дали проблема ти е същия, но при мен беше нещо подобно. Оказа се че е реле-регулатор на алтернатора. Като загрееше колата, алтернатора почваше да не зарежда и от липсата на достатъчно ток газовата полудяваше.
Отговори

mitko_kik снимка mitko_kik 03 март 2008 - 23:06

здр колега, аз имах същия проблем и бях побеснял, много въздух ти влиза и затова гасне или тресе, поне при мен беше това проблема, като намалих въздуха работата се оправи. Пожелавам ти успех <_<
Отговори

OPEL_KADETT снимка OPEL_KADETT 04 март 2008 - 19:00

Колеги и аз намерих решение на проблема.Оказа се, че влиза много възух и затова колата гасне и тресе.Ходих на майстор и ми ограничи въздушния поток,центрова я на ново и сега е супер.Разход 8/100 извънграда. <_<
Отговори

gin_ снимка gin_ 21 март 2008 - 20:31

здравейте :( значи не само не съм намерил решение на проблема си а става и още по лошо сега пали само на бензин а на газ не ще и да си помисли да тръгне ако работи то става само при загряла кола и с много по високи обороти а като спре на място след по малко от минута започва да си мени оборотите надолу и неравномерно то и преди го правеше ама само от време на време-та обиколих повечето маистори в стара загора които само ми бърникаха троиника и врътката на изпарителя та сега ми остава вече сам да се образовам че аман от" разбиращи хора " по колите та ако някои мойе да препоръча някаква литература ще съм му благодарен .газовата ми е ловато а опела ми е 1.2 с ohc двигател
Отговори

KPetkov снимка KPetkov 22 март 2008 - 01:18

Здравейте,колеги.Надявам се знаете че газта не се харесва много много с горещия въздух.Ако не сте си махнали тръбата която смуче горещ въздух от изпускателния колектор към кутията на въздушния филтър,няма какво да се чудите-от там е проблема.Това е задължително правило при АГУ. :dance:
Отговори

todor4o83 снимка todor4o83 24 март 2008 - 22:06

колега пробвай да почистиш стапковото моторче.при мен помогна(астра92)за 10 мин става.сваляш 2 болта и праскаш сас спрей за почистване на карборатори или нещо такова
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 25 март 2008 - 22:44

За съжаление в България са много автомонтъорите,а малко са хората ,които си разбират от работата,но за съжаление трудно се намират ,а повечето случай това им се явява като хоби.Значи щом не могат да ти открият проблема,то е ясно,че втори път няма смисъл да ходиш при тях!Другото е да си правиш колата опитно зайче няма смъсил от монтъор на монтъор.Прочети съветите на колегите и потърси помощ именно от тях.Цялата система е Ловато нали и наскоро ли е монтирана ?Значи ако е монтирана неправилно много често се получават грешки и проблеми при работата на двигателя.Отделно на колко километри е и от колко време е газовата система?Как са ти гумените съединения ?Отделно за да ти гасне всичко се свежда до изпарителя като губи работна температура и затова ти гасне.Щом ти си е качил разхода се свежда до филтъра и както ти каза колегата прекалено много въздух,повечко газ и големия разход следователно!Айде успех,защото гледам,че ти е нужен! :dance:
Отговори

gin_ снимка gin_ 31 март 2008 - 22:09

здравейте колега wrecked_pld нямаш си на идея колко си прав в становището си за така наречените майстори при който когато не могат да ми помогнат или просто ме отсвирват не отивам 2-ри път, а проблема ми се оказа не неправилен монтаж или гумено съединение а именно изпарителя на който преди 6 месеца му"смениха платната" защото старите бяха на 7 години и си мислех че им е време но тарикатите при които се въздъжам да отида по обясними причини за моя зъл нрав (побеснявам когато ме правят на глупак и последствията от това са опирали до доста неприятни за мен като парична стоиност неща) та въпросните тарикати ми казаха че са сменили платна на изпарителя почистили са газовия клапан и са ревизирали цялата газова да ама не клапана преди 3 дни беше оправен от приятел монтьор в автохит-а смених целия изпарител с друг ловато пак които е 120 лв а стария като го отворихме само са били почистени платната и се оказа че от уплътненията изтича газ та ремонта на стария беше на 80% от тази на новия ...
сега опелчето от което като цяло съм доволен и да си кажа честно ако има нов такъв в магазина пак кадет ще си взема но това е друга тема вчера е изминало 320км без заележки на газ та надявам се с това проблема ми наи после да е решен благодаря за съветите който като цяло много ми помогнаха да си реша проблема и без които още щях да се влача по знаини и незнаини сервизи
Мнението беше редактирано от gin_: 31 март 2008 - 22:12
Отговори

lazarov1979 снимка lazarov1979 14 април 2008 - 12:57

parvo probvai parvo si tegulirai izparitela kogato kolata e topla i ako na mqsto ne ti pravi nikakvi problemi to si vij vazduha koito ti vliza prez vazdu6niq filtardanebi da nabiva prekaleno mnogo vazduh i saotno6enieto da se 6a6ka
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg