Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем със механизъм скоростен лост

ivo_ivo7676 снимка ivo_ivo7676 30 юли 2012 - 06:19

Здравейте колеги.Проблема ми е следния,имам много голям луфт в скоростния лост напред-назад,опитах да го регулирам от болта в двигателния отсег обаче не стана,някой ако знае откъде се регулира или дали трябва да се сменят лостчетата да пише.Колата е Астра F C18XEL
Мнението беше редактирано от ivo_ivo7676: 30 юли 2012 - 06:20
Отговори

Стекер снимка Стекер 04 август 2012 - 21:18

 ivo_ivo7676, на 30 юли 2012 - 06:19, каза:

Здравейте колеги.Проблема ми е следния,имам много голям луфт в скоростния лост напред-назад,опитах да го регулирам от болта в двигателния отсег обаче не стана,някой ако знае откъде се регулира или дали трябва да се сменят лостчетата да пише.Колата е Астра F C18XEL


Аз го имам същия проблем на вектрата. Пробвах да регулирам 3-4 пъти никакъв ефект. Проблема ми основно че първа влиза мнг трудно иначе луфта не ми пречи толко. Питах няколко пъти имало някакъв о пръстен дето се сменя ама къде е един господ знае. Отговор едполагам и при теб е така ако някой има идея какъв етози пръстен и къде се намира да каже.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 04 август 2012 - 21:51

луфтовете се обират при двигателния отсег, на ябълковидните съединения( ако са строшени) или като махнете маншона, лоста се хваща на една метална скоба , която се маха за 10 секунди, след което като вземете лоста в ръце на отдолу ще видите едно отново ябълковидно съединение което лагерува така да се каже в ена метална част, на пръта напфед. На самият лост ще видите въпросния О-пръстен, който с врмето се преебава и почва да се рони или се изтърква и започва луфта. Идеята е че нз с какво може да се замени. Аз моя го смених като разглобих 10-тина коли и накрая се спрях на едно есперо че му беше най добра гумата. От друго какво може нз. Поздрави!
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 05 август 2012 - 00:21

О-пръстена може да се замени с уплътнител за ПБЦ тръби 40мм.Доколкото си спомням трябваше да се отреже малко-5-6мм,и това е.При мен работи така вече 7-8месеца без никакви проблеми.Не забравяйте да намажете с някаква смазка която не разяжда гумата-вазелин, силикон.За предпочитане е да се убере луфта и тогава да се регулира скоростната кутия.Има го много добре обяснено и със снимки във форума.Успех!
Отговори

Стекер снимка Стекер 05 август 2012 - 23:47

Аз моя съм го гледал и не ми идва на ъкъла как да го разглобя. При вектра б лоскта скоростния под маншона има едно ябуъковидно гнездо в което влиза ябълката на самия лост после е хванат през пръта напред и най-отдолу е хванат с едно като нит долу почти при коша за пластмасовото скеле, което е около самия лост.. За да извадя лоста трябва да измъкна нита. Някой свалял ли е на вектра б. Иначе самия пръстен мисля го има в олимпия. Аз веднъж да стигна до него лесно ще го сменя.
Ще взема да го снимам утре. Ако може да помогнете на мен и на колегата.
Мнението беше редактирано от Стекер: 05 август 2012 - 23:55
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 август 2012 - 08:43

При Вектра Б ситуацията със свалянето на нита е както при другите модели, а именно: натискаш пластината на нита наляво или надясно-откъдето е сцепена, след тва буташ нита и дърпаш лоста нагоре. Иначе при Вектрата Б, мисля и при Астра Г няма гумен о-пръстен, а цяла пластмасова ябълка-лостовете са взаимозаменяеми при Кадет, Астра, Вектра и Корса ако някой иска да се ъпгрейтва :icon_wink2: , само гледате лоста да е със задна до първа, както при вашият модел :love_opel:
Отговори

Стекер снимка Стекер 06 август 2012 - 16:01

Е защо ми е тоя скоростен лост от Астра, предполагам имаш предвид втора ръка предполагам положението ще е същото или скоро ще стане, ако все още не е. А за кадет да не говорим предвид годините на колите предполагам и техните лостове ще са по разбити от моя. Нов сигурно майка си и баща си. Незнам сигурен ли си че няма о-пръстен при вектрата аз съм чувал от няколко души че има, пък и колегата с кадета каза че неговия има ако са заменяеми между вектра и кадет и при двата трябва да има. От друга страна аз моя като го гледам не биждам къде може да има такъв пръстен.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 06 август 2012 - 18:06

Аз нямам о-пръстен, а предложението за "ъпгрейд" е за колегите с Кадети и Астри Ф, ако някой от тях чете темата да знае, че стават, за тебе замяната с такъв лост ще е "даунгрейд" :icon_wink2: Иначе ти описах процедурата по демонтаж на лоста, която във време е точно минута не виждам какво му се чудиш дали имаш о-пръстен или не, даже се вижда и без да си демонтирал лоста.
Успех!
Ето и малко снимки от друга тема
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 06 август 2012 - 18:13
Отговори

Стекер снимка Стекер 06 август 2012 - 20:08

Аха и аз предполагах че теябва да е на топката тоя пръстен ама при мен е този от дясно явно няма пръстен и при мен. Е дее.. кво да му правя на тоя лост нема смисъл да го свалям. Като го отворих за първи път вътре беше пълно с една бяла грес дето я няма никъде. Взех една тефлонова ама е много рядка и не уплътнява добре мисля да пробвам с бг крем. Едно време имаше един крем Здраве той е по гъст ще пробвам да натъпча с него. Дано има ефект.


Долях 200 гр, масло в скоростната кутия. Останалото масло е на не повече от година, че беше изтекло цялото, сложих един гъст крем в ябълката на лоста обаче ефект никакъв даже по зле стана. Явно има някакъв друг проблем ама какъв. Ще пробвам пак да регулирам ама ефекта миналия път беше нулев. Смазал съм цялата пеперудка. Какво да го правя незнам. Първа запъва много даже от първия път да включа е почти невъзможно в движение само го има проблема. Някой път влиза само с поглед ама повечето пъти неще. ????????????
Мнението беше редактирано от Стекер: 09 август 2012 - 10:02
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 02 септември 2012 - 07:05

Има 1 гумен тампон на карето преди скоростната кутия,може той да е заминал
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 02 септември 2012 - 10:30

Колега регулирай си ск. кутия.Оста която влиза в с.к.трябва да се завърти на дясно(към калника)за да влезе опашката на бургията в с.к. Миналата седмица си регулирах моята.Сменях заден тампон и се загуби задната.То бяха мъки..Докато не завъртях оста на дясно. Завъртях оста ,бургийката потъна с още1-1,5см и регулирането стана за 2мин.И скоростите си дойдоха на мястото,и си влизат по реда си.Успех!
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 16 септември 2012 - 00:12

Колегите преди мен говорят за уплътнение на ябълковидното гнездо под лоста на Вектра Б с гумен пръстен, но вижте на какво попаднах в един руски форум http://www.drive2.ru...152824316/#post вместо гума тук са използвани свински опашки и във въпросния сайт това е 5 или 6 Вектра, на която виждам да го правят по този начин. Явно резултата е задоволителен, вие какво мислите?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg