Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Колата върти,но не пали.Светва и Chek engine

Викторияя снимка Викторияя 13 ноември 2013 - 23:16

Значи първо МНОГО се извинявам, че няма да ви говоря за модел на Опел, знам че тук е форум за Опели, но за деу матиз има едно форумче, което явно не се потдържа и не видях нищо по-темата, а съм малко обнадеждена вече и просто ми трябва някое друго съветче. Пак се извинявам, и благодаря предварително за търпението и вниманието. Значи колата е Daewo Matiz 0.8, бензин. Проблема е следният. Преди 2-3 седмици в движение ми светна лампата Chek Engine няколко пъти. Реших да я хвана на време и да нямам в последствие проблем, закарах я на сервиз. УЖ диагностиката показала дистр. капачка, палец и 3 цилиндър слаби кабели, та сменил всичко. Взимам я на другия ден от сервиза, тръгвам си доволна и след най-много километър отново светва Chek Enigne ( в движение ) и колата изгасна. Дойде въпросният майстор задърпа ме до сервиза и на другия ден, уж пак я оправи ( нещо дистрибуторната капачка ) пак тръгвам пак изгасна. Реших да сменя майстора, следователно отидох в др. сервиз от там ми каза момчето така : "Карах я, не светна чек, оставих я на място да поработи работи 10-15 мин. и изгасна" . Вързали я на диагностика нищо не показала никакви грешки. Взех я от сервиза, запали си от раз, слава бога закарах я до нас, изгасих я си си викам на акъл "Абе чакай да запаля да видя дали ще има проблем" . Опитах да запаля, но само върти стартер и не пали ( не светеше чек-а този път ) . И в петък съм се разбрала за др. сервиз. Та проблемите са ми два, светва понякога Chek Enigne ( в движение ) и изгасва, не се знае изобщо кога ще светне. Другия : Върти , но не пали. То или е едното или другото. Абе ужас !!! Толкова да не могат да открият проблема, 2 сервиза смених. Моля бутнете едно рамо, много ще съм благодарна !! :(
Отговори

becinko снимка becinko 13 ноември 2013 - 23:19

За проблема и идея си нямам, но потърси момчетата в СБА. Като влезеш караш само направо стигаш дъното и в ляво има 3 клетки, 2 и 3 са техни.
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 13 ноември 2013 - 23:31

Втория път там я носих в СБА. Само, че не в ляво а в дясно свих, при Евгени я оставих. Забравих да добавя, че и акумулатора е зареден, върти си стартер идеално. Чувам и помпата като дам на контакт.
Отговори

becinko снимка becinko 13 ноември 2013 - 23:32

Едното момче се казва Петър, другото не си спомням. За тях само хубави неща съм чувал.
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 13 ноември 2013 - 23:33

Благодаря все пак. Надявам се и други мнения да получа.
Отговори

Vladko снимка Vladko 14 ноември 2013 - 01:46

Проблема прилича страшно много на комутатор. Аз залагам на това. Диагностиката не може да го хване със сигурност.:) Успех!!!
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 14 ноември 2013 - 08:59

Интересно е защо ми светва Chek Enigne лампата и колата после гасне, та нали тази лампа е за грешки по двигателя ( за датчици ) ?
Отговори

Hristianp снимка Hristianp 14 ноември 2013 - 09:50

Колежке, симптомите които наблюдаваш наистина доста приличат на повреден комутатор. Забелязала ли си кога точно изгасва колата? Топла или студена е? Ако не иска да пали след като я оставиш няколко часа "да си почине" (да се охлади двигателя) всичко във ред ли е?
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 14 ноември 2013 - 10:12

Ми по-скоро и на студен и на топъл двигател. Вчера я докарах от сервиза до нас, това са някъде около 2км. Загасих я, опитах да запаля и само въртеше ( не искаше да запали ) ако това е топъл двигател. Иначе при толкова 2-3 км. каране, карам си нормално изведнъж светва Chek Enigne и колата губи обороти и гасне. Нямам оборотомер, но се ориентирам.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 14 ноември 2013 - 16:54

Матиза няма комутатор. Прилича на датчик кол вал,но през интернет...
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 14 ноември 2013 - 17:00

Един човек от форум, каза, че погледнал в интернет и каза, че има комутатор. Доста отзиви чувам за датчик колянов вал. Щом смени кабели на свещи, дистр. капачка, палец, заредих акумулатора ( има си идеален ток ) и не върти и не пали. Вчера като я взех от сервиза по-чудо не светна Чек Енджина ( тя и за това не изгасна в движение де ) , докарах я без ядове, спрях, загасих и си викам "абе дай да видя дали ще запали" и хоп да запаля върти и само върти и не пали.
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 14 ноември 2013 - 17:40

 Викторияя, на 14 ноември 2013 - 17:00, каза:

Един човек от форум, каза, че погледнал в интернет и каза, че има комутатор. Доста отзиви чувам за датчик колянов вал. Щом смени кабели на свещи, дистр. капачка, палец, заредих акумулатора ( има си идеален ток ) и не върти и не пали. Вчера като я взех от сервиза по-чудо не светна Чек Енджина ( тя и за това не изгасна в движение де ) , докарах я без ядове, спрях, загасих и си викам "абе дай да видя дали ще запали" и хоп да запаля върти и само върти и не пали.


Имобилайзер???? Ако имаш друг ключ пробвай с него!
Мнението беше редактирано от Burn_0ut: 14 ноември 2013 - 17:42
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 14 ноември 2013 - 17:45

Пробвах и с другия ключ пак така, върти но не иска да запали. Имобилаизер имаш предвид чипчето на самия ключ, който разпознава?
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 14 ноември 2013 - 17:48

 Викторияя, на 14 ноември 2013 - 17:45, каза:

Пробвах и с другия ключ пак така, върти но не иска да запали. Имобилаизер имаш предвид чипчето на самия ключ, който разпознава?


Да. Също така имаш датчик и на патрона, където влиза ключа. Отиди на диагностика да я закачат, някъде като хората. Трябва да ти дава там грешка.
Мнението беше редактирано от Burn_0ut: 14 ноември 2013 - 17:49
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 14 ноември 2013 - 18:04

Тоя явно не се вижда този датчик на патрона, защото не съм забелязала да има, само за ключа знам. Да ще подхварля на майсторите, но едва ли да ми свети Чек Енджина заради това, да не пали заради имобилайзера разбираемо е.
Отговори

омега карбуратор снимка омега карбуратор 20 ноември 2013 - 20:45

 Викторияя, на 14 ноември 2013 - 17:00, каза:

Един човек от форум, каза, че погледнал в интернет и каза, че има комутатор. Доста отзиви чувам за датчик колянов вал. Щом смени кабели на свещи, дистр. капачка, палец, заредих акумулатора ( има си идеален ток ) и не върти и не пали. Вчера като я взех от сервиза по-чудо не светна Чек Енджина ( тя и за това не изгасна в движение де ) , докарах я без ядове, спрях, загасих и си викам "абе дай да видя дали ще запали" и хоп да запаля върти и само върти и не пали.

На познат със същата кола-същият проблем.Оказа се комутатор.Лошото е,че го беше сменял с нов и пак не става.Накрая намери някакъв и работата заспа.Симптомите му бяха абсолютно същите.Ако още не си оправила колата ще питам в какво точно му се изразяваха проблемите.Успех!
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 22 ноември 2013 - 16:58

 омега карбуратор, на 20 ноември 2013 - 20:45, каза:

На познат със същата кола-същият проблем.Оказа се комутатор.Лошото е,че го беше сменял с нов и пак не става.Накрая намери някакъв и работата заспа.Симптомите му бяха абсолютно същите.Ако още не си оправила колата ще питам в какво точно му се изразяваха проблемите.Успех!


Колега, колата е в сервиз. Момчето каза, че делкото е в буквален смисъл било скапано.Взел делко от друг автомобил на негов приятел същия като моя,и каза "колата няма грешка с това делко, работи идеално". Утре ще ходи до Пловдив да ми взима делко, но ме посъветва да е 2-ра ръка, защото ново било 500-600 лв. ли не разбрах точно, но доста пари, и не било оригинално. Та в понеделник най-късно каза, че ще е готова.
Отговори

омега карбуратор снимка омега карбуратор 22 ноември 2013 - 19:21

 Викторияя, на 22 ноември 2013 - 16:58, каза:

Колега, колата е в сервиз. Момчето каза, че делкото е в буквален смисъл било скапано.Взел делко от друг автомобил на негов приятел същия като моя,и каза "колата няма грешка с това делко, работи идеално". Утре ще ходи до Пловдив да ми взима делко, но ме посъветва да е 2-ра ръка, защото ново било 500-600 лв. ли не разбрах точно, но доста пари, и не било оригинално. Та в понеделник най-късно каза, че ще е готова.

Това не изключва проблемът ти да е в комутатора.На някои модели е в делкото,на някои зад стартера.На моя човек беше в делкото и много трудно се намира като резервна част.И той каза,че се продава барабар с делкото и било много скъпо.Както и да е-имай го предвид,че по принцип може и само комутатора да се смени.Явно им е слабо място.Успех!
Отговори

Викторияя снимка Викторияя 22 ноември 2013 - 23:52

Мерси колега, като отивам да я взимам ще кажа на майстора да погледне ДОБРЕ комутатора !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg