Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Сваляне на корите на вратите

vassil_bk снимка vassil_bk 25 юли 2006 - 09:28

Здравейте :) Предлагам следната темичка за хора, които не знаят как става. Някой модерато ако сметне, че темата е ненужна - да я махне... Или, ако види, че е полезна да я шитне при важните теми... :)

Предна врата:
Сваля се малкото декоративно капаче на пищялките - вътре до говорителчето има болт. Измъква се долната част на дръжката на вратата (става само с дърпане настрани и надолу) - 1 болт. Под малкото елипсовидно капаче на самата дръжка се крие още 1 болт. Сваля се вече цялата дръжка. Долу, под джоба на самата врата, има още 3 болта. Ако няма ел. огледала: дръжката, с която се мести огледалото се издърпва към купето. Измъква се гуменото покритие около него, след това се сваля и декоративния капак. Имам подозрения, че ако има ел. огледала тоя капак ще трябва да се свали пак, само дето няма да има ръчка... :love_opel: Под него има още 1 болт. Ако няма ел. стъкла: сваля се ръчката за стъклото: най-лесно с огъната твърда тел. като се подпъхне между основата на ръчката и кората на вратата. Шайбата, която я държи е като подкова като отвора и е от към продължението на дръжката на ръчката. Ето и темата за свалянето и. Имаше и 1 много яка снимка на ръчката ама е забегнала нещо... :love_opel: Има по 2 щипки от двете страни на вратата, които държат самата кора за вратата. Внимателно се отщипват, че много се чупят... Става само с дърпане :) След това цялата кора се хваща и се избутва нагоре...

Задна врата:
Процедурата е идентична... Вместо капачето за огледалото тук има едно декоративно триъгълно капаче в края на вратата. То е закрепено на 2 щипки и 2 скоби. Скобите са "П" образни и под тях се пъха скобичката на капачето. Първо се отщипват 2-те щипки (в края на капачето, почти до гуменото уплътнение на вратата), внимателно с 1 отверка - да не се обели боята. След това цялото капаче се избутва напред (към предните седалки). Демонтирането на всичко останало е по същия начин както на предната врата.

Надявам се да съм бил полезен и успех на всички ремонтиращи :19a: :love_opel: :19a:
Отговори

borro снимка borro 25 юли 2006 - 11:19

Здрасти колега. Благодаря, че си се постарал да напишеш тема за моя проблем. Само не разбрах дали си разбрал, че въпросната предна дясна врата не се отваря. Тези неща, които си описал са така, но на мен ми се е налагало да разглобявам кората само при отворена врата. Според мен ми е доста чудно как ще се свали при положение, че разстоянието между таблото и кората е < от сантиметър. А има и гумено уплътнение, което я покрива отгоре. Болтовете на джоба ще ги смъкна, макар и да са неудобни, ама кората :love_opel: Помагайте.
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 25 юли 2006 - 11:27

borro, на Jul 25 2006, 11:19 AM, каза:

... Само не разбрах дали си разбрал, че въпросната предна дясна врата не се отваря...

Ами не, не ми стана ясно :) За да свалиш кората трябва да отвориш вратата, просто няма друг начин... :love_opel: А защо не се отваря - заключена, изкривена самата врата или прецакана брава или ключалка... Може да се бръкне през дупката като свалиш дръжката и така да се пробваш да я отвориш... :love_opel: По принцип се отваря някакъв процеп, но не знам дали ще има достъп от него до ключалката... Свали и копчето, което се бута/дърпа за закл./откл. на вратата от вътрешната страна до стъклото... :19a: Просто май се поизчерпах от към идеи вече... :love_opel:
Отговори

borro снимка borro 25 юли 2006 - 11:37

Тая вектра :2angry1: е закупена с проблемно централно на вратите с изключение на шоферската. На трите врати не им работи централното ( все едно нямат ). Но дясна предна е най - смотания случай. Случваше се по някой път да си остане заключена, нищо че бутона е вдигнат, случваше се да се отваря само с дръжката отвън, а сега няма никакво отваряне. Преди с доста ръчкане, комбинации и какво ли още не :love_opel:, се отваряше, а сега .у. Положението не е хубаво. Ще пробвам да сваля дръжката ако мога, пък ако се отвори някой процеп, със сигурност ще има повече поле за човъркане. Благодарско за отзива, пък ако някой друг колега се сети за некой друг пиниз - да казва :love_opel:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 18 декември 2006 - 11:34

Sven, на Dec 17 2006, 07:02 PM, каза:

П. П. Ако някой е свалял кори с ел. огледала - нека пише тук ...
Е к'во толкова бе човек :) То е същото както съм го написал, няма какво повече да се каже по темата... Трябва само да измъкнеш бутона за ел. огледалата... Взимаш си отверката и готово... :20ashley_results:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 29 декември 2006 - 15:21

Sven, на Dec 29 2006, 02:48 PM, каза:

Смених предните високоговорители по мързеливия начин :icon1_biggrin: - без да свалям корите, развих само по-достъпните винтове, освободих корите от щипките и с отверка "по диагонал" развих трите винта на фланците. За нови говорители използвах TVM - ARN150 , които не са никак скъпи, а се оказа, че имат и приличе звук - басът е едновременно дълбок и стегнат. Пасват идеално на старото шаси на оригиналните говорители, като се наложи единствено да изрежа задната му част ...
Сега съм хвърлил око на задните, които са все още здрави, но по мое мнение звукът им е отвратителен :icon1_twisted:
Браво, колега, много ценен опит :beer: Бих ти препоръчал да го добавиш това в някоя тема за смяна на говорители. Като че ли там му е мястото... :321: Тук темата почна да се пълни вече с какво ли не... :321:
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg