Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

съединител натягане

HellRell снимка HellRell 18 юли 2009 - 17:44

здр
тъй като съединителят ми отделя много високо
искам да го натегна малко
но незная откъде,
някой да даде малко насоки и съвети
откъде се натяга съединител на Вектра А
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 юли 2009 - 17:54

Здравей колега,съединителя се натяга от жилото,което е захванато на скоростната кутия.Когато развиеш пластмасовата гайка(квадрат)педала пада ако я натягаш се вдига.Операцията е елементарна въоражаваш се с ключ 10 и 17 и действаш.Разстоянието между центъра на педала и центъра на волана трябва да е 125/135мм при натиснат/отпуснат педал.
примерно:отпуснат педал625мм/натиснат педал750мм.Поздрави
Отговори

don_ray снимка don_ray 18 юли 2009 - 18:20

Само да допълня, че при смяна на съединител се прави регулиране. С износването му, педала се повдига спрямо останалите и по принцип не е предвидено регилиране по време на износването. С една дума, регулирай го щом искам, но провери дали не е износен вече.
Мнението беше редактирано от don_ray: 18 юли 2009 - 18:20
Отговори

HellRell снимка HellRell 18 юли 2009 - 18:24

Благодаря

А сам дали ще мога да рразбера дали е износен или трябва да си ида на майстор, досега никога не съм се занимавал с автомобили, имам кола от месец два и малко се притеснявам да не прецакам нещо

Благодаря ще опитам да видим какво ще стане


А ако трябва да сменяма колко пари да си подготвя ??
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 18 юли 2009 - 18:26

aз скоро го сменях , съединител лук 190лв и смяна 80 =270лв ако е за c20ne както ти пише в профила.

то и на мене ми отделя на високо а съединителя е нов трябва да се регулира, а от двигателния отсек кадето отива единия край там има една гайка пластмасова от там не става ли също ?
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 юли 2009 - 18:31

Колега , ако ти отделя високо не трябва натягане а отпускане и колегата е прав че може да е износен добре е да го види майстор а може и по-опитен шофьор ( ако не буксува в движение или не тресе при тръгване има още живот ) но ако си новобранец ще ти е трудно да го установиш сам , желая ти успех !
Отговори

HellRell снимка HellRell 18 юли 2009 - 20:46

БЛАГОДАРЯ

разбрах откъде ще пробвам

не буксува, нито тресе
Отговори

don_ray снимка don_ray 18 юли 2009 - 20:54

Ако имаш канал може да видиш. Мисля и на този двигател лесно се вижда дали е износен от една ламаринка. Ако ти е доста твърд педала има вероятност да е тръгнал (пружини примерно). Но мисля, че една проверка на съединител от човек, който разбира не струва много, дори може и нищо да не ти вземат.
Мнението беше редактирано от don_ray: 18 юли 2009 - 20:57
Отговори

HellRell снимка HellRell 18 юли 2009 - 21:09

да утре като се прибера в Бургас
ще ида до един майстор познат да види
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 18 юли 2009 - 22:00

Съгласен съм със всичко казано но да допълня и аз че съединитела на тези опели се регулира на всеки 30хиляди км,за това съм дал и тези контролни размери.Нашите съединители не са саморегулиращи се.Поздрави
п.п.Нищо не можеш да прецакаш колега
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 18 юли 2009 - 22:03
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg