Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Нямам клаксон, проблем с контролирането на Radio CD-то от волана

truelife снимка truelife 04 февруари 2011 - 12:17

Здравейте, имам следния проблем.
Първо да кажа за колата - карам Opel Astra H 1.4 2004 г. ниво - N-joy, двигателя е Z14XE. Купих я в края на ноември и имах няколко изживявания с нея.
1. Забелязах, че не работи клаксона.
2. Установих, че от волана ми е почти невъзможно да контролирам CD-то (Blaupunkt CD30 с MP3), на колата (увеличаване на звука, намаляване, а бордовия компютър от него изобщо не мога да го управлявам, а знам че това е възможно).
3. Случи се нещо много странно - радиото ми се стартираше самосиндикално, 5 минути след като заключех колата.
4. Не знам как е при вас централното заключване, но аз мога да го управлявам само с дистанционното, т.е. с ключа мога да отключа само отделните врати, на които е налична ключалка, но не мога да заключа всичките само с ключ.

Отидох в Булвария за презацепване на ангренажна верига и проверка на ток, утечки и т.н. да направят една диагностика. Казах им, че нямам клаксон, радиото стартира само, след като заключа колата и трудно го управлявам от волана. При което ти споменаха нещо за проблем с CIM модула и казаха, че са го преконфигурирали. Свалиха ми радиото да го дам на ремонт, защото твърдяха, че стартирането на радиото идва от проблем в него. Закарах го в ПАН сервиз и казаха, че е изгорял мейнборда и поискаха безумно висока цена за смяната му. Свързах се с Помагащ ако може да го оправи, като междувременно с това се зачетох в интернет за този проблем и попаднах на следното инфо.
Първо пробвах да видя дали ще имам клаксон, когато изключа фаровете - клаксон има само тогава, твърдяха и че, от този CIM идва проблема и с радиото и всички други изброени малфункции. Тук бих искал да се извиня на Помагащ, ако чете, но ако проблема не е в радиото а в този CIM модул, не би било необходимо да го ремонтирам. Ако е в CD-то ще се свържа пак с теб, пич.

Та идеята ми е следната - сблъксвал ли се е някой с изброените проблеми, с проблем с такъв CIM модул и какво да правя?

Поздрави и благодаря предварително
Отговори

stei снимка stei 04 февруари 2011 - 15:31

Колега мойта я изтеглиха гаранционно от София ауто като ми пратиха официално писмо. Гаранцията ми е изтекла преди две години но това е кампания на опел точно за този проблем. Слагат някакви допълнителни щипки на ЦИМ модула. Аз не съм имал такъв проблем като твоя но ми казаха че трябва да се направи защото можело да изчезне клаксона и управлението на СД то при пуснати фарове. Мисля, че това те интересува. А ако имаш проблем с радиото Помагащ ще ти го оправи със сигурност, разбира ги нещата и то доста.
Отговори

truelife снимка truelife 04 февруари 2011 - 16:12

 stei, на 04 Feb 2011, 15:31, каза:

Колега мойта я изтеглиха гаранционно от София ауто като ми пратиха официално писмо. Гаранцията ми е изтекла преди две години но това е кампания на опел точно за този проблем. Слагат някакви допълнителни щипки на ЦИМ модула. Аз не съм имал такъв проблем като твоя но ми казаха че трябва да се направи защото можело да изчезне клаксона и управлението на СД то при пуснати фарове. Мисля, че това те интересува. А ако имаш проблем с радиото Помагащ ще ти го оправи със сигурност, разбира ги нещата и то доста.


Моята не е купена от официален дилър в България, а от автокъща, та едва ли ще ми го сменят гаранционно или извънгаранционно но ще ги попитам. Просто се интересувах дали има някаква връзка между случая с автоматичното стартиране на радиото и проблемите изброeни по-горе, подклаждани вероятно от повреда в този CIM? И друг въпрос, дали може по някакъв алтернативен начин, различен от закупуване на нов модул (цената му е над 400 лева по моя информация) да речем с усилване на кабели и т.н., да се отстрани тази досада.
Колкото до Помагащ - не се съмнявам в него, доста добри отзиви получих, но подозирам, че проблема не е от радиото а от този CIM.
Отговори

stei снимка stei 04 февруари 2011 - 17:22

Със сигурност проблема ти е от ЦИМ-а а това, че не е купена от БГ не е причина да не ти я оправят. Имам предвид това по кампанията. Тя не е за коли купени само в БГ. Обади се и кажи, че искаш да си запишеш час за кампанията със ЦИМ модула и им кажи , че имаш проблема който описа. Няма да те върнат а и е безплатно. С усилване на кабели не става. Или нов Цим или втора употреба но ако взимаш втора искай секюрити кода. И да го нямаш пак ще стане но ще платиш за отключване. Отключването е между 50 и 70 лева. Не е лошо и на колата да си знаеш секюрити кода и той ще ти трябва.
Те ЦИМ няма да ти сменят а нещо слагат допълнително някви щипки
Мнението беше редактирано от stei: 04 февруари 2011 - 17:24
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 07 февруари 2011 - 21:11

 truelife, на 04 Feb 2011, 16:12, каза:

Моята не е купена от официален дилър в България, а от автокъща, та едва ли ще ми го сменят гаранционно или извънгаранционно но ще ги попитам. Просто се интересувах дали има някаква връзка между случая с автоматичното стартиране на радиото и проблемите изброeни по-горе, подклаждани вероятно от повреда в този CIM? И друг въпрос, дали може по някакъв алтернативен начин, различен от закупуване на нов модул (цената му е над 400 лева по моя информация) да речем с усилване на кабели и т.н., да се отстрани тази досада.
Колкото до Помагащ - не се съмнявам в него, доста добри отзиви получих, но подозирам, че проблема не е от радиото а от този CIM.



Гаранционната кампания с щипките е за ВСИЧКИ Astra H и Zafira B от 2005 насам. Не е задължително да си закупил колата от дилърство за да ти направят кампанията. Трябва да се обадиш до съответното дилърство и да обясниш на приемчиците за какво става въпрос, те ще задвижат нещата да проверят твоето шаси в т.нар. "канал" (вътрешен канал с информация в системата на GM) , за да видят дали не ти е направена вече кампанията. Ако не е - може спокойно да отидеш да ти направят кампанията.
CIM модулите си създават проблеми от край време и най-характерният е: при пуснати фарове изчезва клаксона и бутоните от мултифункционалният волан. Доста кампании пускаха за този проблем, но за момента най-точната е последната такава с въпросната щипка. При малко случаи кампаниите не помагат и се налага смяна.

Поздрави! Надявам се да съм бил полезен!
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 08 февруари 2011 - 20:30

 stei, на 04 Feb 2011, 17:22, каза:

... Отключването е между 50 и 70 лева. ...


На места изваждането на security code е 36лв.
Отговори

stei снимка stei 08 февруари 2011 - 21:48

 variable intake system, на 08 Feb 2011, 20:30, каза:

На места изваждането на security code е 36лв.

Колега под отключване имам предвид ваденето на кода и синхронизация на отделен модул със ТЕСН2. Просто съм го написал подвеждащо. Само не знам защо колегата не каже поне какво става с проблема кампанията и тн. Май всеки пита, научава нещо и евентуално си решава проблема а темата остава до никъде, както много други теми.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 09 февруари 2011 - 20:19

 stei, на 08 Feb 2011, 21:48, каза:

Колега под отключване имам предвид ваденето на кода и синхронизация на отделен модул със ТЕСН2. Просто съм го написал подвеждащо. Само не знам защо колегата не каже поне какво става с проблема кампанията и тн. Май всеки пита, научава нещо и евентуално си решава проблема а темата остава до никъде, както много други теми.


E да 36лв кодове + 36 лв програмиране идва на цената, която си споменал. И на мен ми е интересно какво е направил колегата, така че да се надяваме скоро да има отговор!

Поздрави!
Отговори

Damyan St снимка Damyan St 12 юни 2012 - 20:15

Здравейте, имам Астра 1.6 бензин от 2006 г. 105 кс. Имам подобни проблеми със този сим модул. Преди половин година започна радиото само да сменя честотите си, а клаксонът изчезна. През м. март минах през официален сервиз, тогава не ми казаха какво е, но явно са сложили тази пластинка за тяхна сметка и казаха, че не дават гаранция колко ще издържи. Проблемът се оправи, но само за 3 месеца. След като им звъннах пак ми казаха, че е за смяна и цената е 370 лв. Проблемът може да се изостри и някой ден да не може да запали, защото електрониката няма да познае чипа от ключа на колата.Някой решавали ли е този проблем по по-евтин начин?
Отговори

Никсън снимка Никсън 13 юни 2012 - 21:24

http://astra-h.ru/pa...ont_cim-modulya Ето малко инфо колеги. Поздрави и Успех .
Отговори

Damyan St снимка Damyan St 13 юни 2012 - 21:39

Благодаря за линка. Но това някой в София може ли да го ремонтира? Вече веднъж ми пристегнаха този модул, но издържа само 3 месеца. чета, че едно от решенията е сим модул от морга и разкодиране. някой знае ли дали този модул наистина може да блокира запалването.









чета
Отговори

stei снимка stei 14 юни 2012 - 19:01

Може да го блокира. Ако взимаш от морга е най добре да имаш секюрити кода на автомобила. А в СФ колегата който е в час е помагащ. Успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg