Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с хидравликата (само дето не е хидравлика)-ПРОБЛЕМА РЕШЕН !

Гостstefansmail_* 17 март 2011 - 16:56

Здравейте колеги,

от скоро имам Опел Корса С и нещо ми дърпа волана на ляво. Мислех че с реглаж ще се оправят нещат но уви , оказа се , че проблема е в ESP-то (този модел Корса нямал хидравлика , ами някакво моторче което подпомагало въртенето на волана ) като му изкарам бушона дърпането го няма но започвам да дърпам аз :sun: .

Дърпането се усеща най много преди спиране , а при висока скорост няма проблем , а и днес ми умряха уредите на таблото и мигачите и след малко , като прецъках мигача ми светна лампата за ръчната за секунда и се оправиха сами(не знам дали има връзка)

Ще съм ви много благодарен ако можете да ми помогнете с нещо :lazy:
Мнението беше редактирано от stefansmail: 23 март 2011 - 19:26
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 март 2011 - 01:56

а някакви проблеми със зареждането на акумулатора имаш ли?
Отговори

Гостstefansmail_* 18 март 2011 - 10:12

Ами още не знам - имам я от няколко дена . Каква връзка има това?
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 март 2011 - 10:29

Не питай ами отивай овреме да ти премерят алтернатора колко зарежда !
Има връзка , нали е с електродвигател , а какво му трябва на тоя мотор ???
Отговори

Гостstefansmail_* 18 март 2011 - 10:56

Волана се върти по лесно на ляво отколкото на дясно - при форсиране на място волана леко се за върта на ляво САМ :ranting: така че явно или управляващия блок се се скапал или от някъде получава грешна информация (датчик , слаба връзка -знам ли)

Ходих в два три сервиза , но хората не са се сблъсквали с подобен проблем и не се захващат ( и по добре )

В сервиза на Опел ми казаха , диагностика 54лв.и ако се установи , че трябва да се смени управляващия блок осемстотин и петдесет лева , ако е от моторчето , а то вървяло в комплект с незнам си какво , три хиляди и ...... не дочаках да чуя вече бях излязал :fire:
Отговори

zandor снимка zandor 18 март 2011 - 15:14

Имах същият проблем със корса Б ,но предполагам че с-мата е абсолютно същата, само дето при мен не работеше въобще.
Смениха ми някакъв датчик който следи за позицията на волана или нещо от този сорт, намирал се някъде по средата на самият прът вътре в купето, след тази смята започнах да имам серво, само дето наляво се въртеше 100пъти по-лесно отколкото надясно..
Така си и остана..
Отговори

Гостstefansmail_* 18 март 2011 - 19:07

Днес залягахме под волана и вярно там има някаква "кутийка" дето пише , че са я правили в Япония :biggrin: и педположих , че това е "умната част" в хидравиката , или както там и се вика. Ама като я закачихме на компютъра не показа никаква грешка.

И ко праим?

Не става да тръгна да сменям наред , нали все някакси трябва да се разбере какъв точно е проблема.

:helpsmilie: :confused:
Отговори

Гостstefansmail_* 20 март 2011 - 12:07

Гледам в старите теми и други са имали същия проблем и са го решили със смяна на въпросния датчик.

Само дето тука в Бургас всеки майстор при който съм ходил ми вдига рамене.

Някой може ли да ми каже какъв точно е този датчик "за позицията на волана" и евентуално към кого да се обърна в Бургас. :helpsmilie: :helpsmilie: :helpsmilie:

Ши черпя :drinks: :biggrin:
Отговори

Гостstefansmail_* 23 март 2011 - 19:24

Проблема е решен :idiot:след малко ровене в нета ми стана ясно , че въпросния датчик може да се калибрира , много лесно при това.

Отне ми десетина минути с разглобяването , сглобяването и теста след това.

Баси , само като си помисля какви глупости ми изприказваха във сервиза на Opel :fire:

Ако някой има същия проблем - давам "Ноу Хау" безплатно :mhihi:
Отговори

titan22 снимка titan22 23 март 2011 - 21:28

Ми пич,не се учудвай че в сервиза са те взели за марсианец-примерно:biggrin:трябва по някакъв начин да си оправдаят кожодерството спрямо клиентите.Успокоението е че във всички фирмени сервизи простотията е една и съща.
Отговори

ГостJan01_* 05 април 2011 - 17:49

 stefansmail, на 23 март 2011 - 19:24, каза:

Проблема е решен :idiot:след малко ровене в нета ми стана ясно , че въпросния датчик може да се калибрира , много лесно при това.

Отне ми десетина минути с разглобяването , сглобяването и теста след това.

Баси , само като си помисля какви глупости ми изприказваха във сервиза на Opel :fire:

Ако някой има същия проблем - давам "Ноу Хау" безплатно :mhihi:

Приятел, ами защо не писа какво е нужно да се направи... сега аз имам същия проблем и горе долу зная какво да направя, но не мога да махна корите....:):):) под волана!!! ПОМОГНИ МИ.. или коойто знае как да се направи да помага!!! Ще пием бира после и то ЗАГОРКА :)
Отговори

Гостstefansmail_* 05 април 2011 - 20:50

Ами виж ся :cool: кората под волана се сваля с две болченца "торкс" намиращи се отдолу , ще видиш една П-образна пластина която също е хваната с два болта (под нея се крие въпросния сензор) Развиваш болтовете и махаш пластината. Самия сензор преддставлява една черна плочка ...еми и тя е хваната с два болта :icon_lol2: лашкаш ги леко и завърташ плочката ЛЕКО , палиш двигателя и следиш реакцията на волана. Моя след първото палене така се засука сам на дясно , че чак се стреснах :hahaha:Повтаряш процедурата докато волана спре да мърда когато палиш.Пробвай го наляво надясно и ако си доволен от резултата стягай болтовете , слагай планката и кората и газ ... за бира :biggrin:

Полезен снимков материал

П.П.

колегата на снимките е с обратен волан
Мнението беше редактирано от stepo3: 07 април 2011 - 21:03
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

ГостJan01_* 06 април 2011 - 12:29

Ей... приятел, я не бягай от отговорност, ами пали колата и идвай да ПИЕМ БИРА в Стара Загора, а после на морето ще се изпотяваме на сянката и ще хапваме рибка!!! Благодаря ти за подробния материал и имам едно предложение да си разменим скайповете ivo099 Ïvan Ivanov и ще обменяме информация и ще пием бира разбира се!
Мнението беше редактирано от stepo3: 07 април 2011 - 21:04
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

gedorov23 снимка gedorov23 22 май 2013 - 17:16

Здравейте всички. Изчетох цялата тема за центровката на датчика на волана на corsa c но аз имам corsa b и как става достъпа до него защото таблото ми е по различно от това на corsa c ,ако може снимков материал
Отговори

NK31A63 снимка NK31A63 13 септември 2014 - 16:09

Колега, ако имаш решение на въпроса с Корсата, моля да ми кажеш какво направи. Спешно ми е. Благодаря ти предварително. Корса 1.0, 1999 год., бензин, Х10ХЕ19...... Чакам с нетърпение.
Мнението беше редактирано от NK31A63: 13 септември 2014 - 16:10
Отговори

pepone2005 снимка pepone2005 02 март 2018 - 15:06

Здравей.Имам проблем със същия датчик,само че на Опел Мерива,модел 2003г.От Варна съм и не мога да намеря кой да го смени.Ако би могъл да ми помогнеш с някаква информация как се сменя и калибрира въпросния датчик?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg