Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво да гледаме при покупка на автомобил !

ГостDobi_* 12 август 2014 - 00:42

Здравейте отново! Днеска бях на оглед на един Опел и имам въпрос.

Нормално ли е при Астра Г серийните номера на страничните стъкла да са различни от серийния номер на предното стъкло? Това означава ли, че предното стъкло е сменяно поради каквато и да е причина?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 12 август 2014 - 06:37

Като гледам за какво се хващаш много трудно ще си купиш кола.
Отговори

rtaa снимка rtaa 12 август 2014 - 08:09

Възможно е и да е сменяно, но това не винаги означава, че и се е случило нещо страшно... Понякога е достатъчно едно малко камъче + висока скорост... ако те притеснява, че е преживяла сблъсък, огледай боята и я огледай на канал или подемник.. не, че е гаранция че ще разбереш, но ще е по-добре отколкото да си правиш изводи от сменено челно стъкло...
Отговори

ГостDobi_* 12 август 2014 - 14:14

Изразих се погрешно. :) Въпросът ми по-скоро беше дали онези фабрични числа по долните ъгълчета на стъклата са серийни номера, които трябва да се еднакви по цялата кола или просто някакъв моделен номер, което вие индиректно ми отговорихте.

Иначе не съм се хванал за това. Просто правя предположение, тъй като така се случи, че автоджамбазина го нямаше на място и колата нито можеше да се влезе в нея, нито да се отвори капака, още по-малко да се запали. Само от страни я гледахме, поклатихме гумите и купето, и огледахме за разни общи белези.

Това, което ме отказа от автомобила бяха множеството неща, които не се виждаха по снимките и по-високата начална цена (3350лв. за 2000 Астра 1.8 с 4 врати от Италия). Да, колата беше пребоядисвана. Освен това гумите бяха за смяна, пружините ни се сториха омекнали, таванът беше увиснал, шофьорската седалка беше доста износена и имаше дупка от цигара.

По картера имаше някаква странна интервенция - нещо като тиксо или силикон беше залепено от едната страна на картера.
Мнението беше редактирано от Dobi: 12 август 2014 - 14:29
Отговори

ГостAgent47_* 21 август 2014 - 12:04

Днес реших да се обадя в дилърите на Опел да разпитам за цени и оферти. Впечатлението ми е изключително негативно - все едно продават зеленчуци на пазара вместо коли за 40К и нагоре. От булвария в Люлин пича явно го бяха събудили от следобеден сън и трябваше да му вадя думите с ченгел, а този от дженеръс ауто се държеше все едно е собственик на автоморга в Горубляне. Досега съм говорил с поне 10 дилъри на други марки и за пръв път попадам на толкова неадекватни търговци. Та по темата - най-важно при изборът на нова кола е да попаднеш на читави дилъри, които могат да ти дадат достатъчно точна и изчерпателна информация по всички въпроси. Все пак човек като купува нова кола ще си има взимане-даване с тези хора поне 5 години и ако в самото начало отношението им е такова, какво остава за след продажбата. Ако някои все пак има добри впечатления от дилър/търговец на Опел нека да сподели, може да им дам втори шанс.
Отговори

zhivko83 снимка zhivko83 03 ноември 2014 - 20:48

.
Мнението беше редактирано от zhivko83: 04 ноември 2014 - 17:12
Отговори

iskren123 снимка iskren123 12 февруари 2015 - 23:48

колеги имам питане вех си опел тигра която беше със крив капак във дясната страна и колата дърпаше на ляво,ходих на стенд и ми я понагласиха но сега някой път ми се струва че пак дърпа.На един приятел му се струва че е удряна,някакви идеи дали е наистина удряна във предна дясна страна и дали може да се оправи напълно
Благодаря
Отговори

sathv снимка sathv 13 февруари 2015 - 03:14

Значи ти си ходил на стенд и не си разбрал дали колата е удряна и искаш някой от форума да ти каже, че не е удряна без изобщо да я е виждал и без да е измерил нещо. Хайде малко по-сериозно с въпросите. Разбирам, че искаш да чуеш добра новина, ама врачки тука няма. И какво значи понагласиха я на стенда? Кола с правилна геометрия се регулира перфектно ако ще и на 50 годишен стенд незнам си коя употреба.
Отговори

petttto снимка petttto 16 март 2015 - 20:10

 popeye, на 19 юли 2006 - 11:18, каза:

....да добавя нещо много приложимо за всеки. извикайте приятел при огледа, който си е купувал поне 3 пъти кола на старо през последните 4-5 години...той вече е препатил и знае кво да гледа ;)


:) А още по-добре ако е монтьор Публикувано изображение
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 16 март 2015 - 20:46

 iskren123, на 12 февруари 2015 - 23:48, каза:

колеги имам питане вех си опел тигра която беше със крив капак във дясната страна и колата дърпаше на ляво,ходих на стенд и ми я понагласиха но сега някой път ми се струва че пак дърпа.На един приятел му се струва че е удряна,някакви идеи дали е наистина удряна във предна дясна страна и дали може да се оправи напълно
Благодаря

Да, вероятно е удряна, иначе защо ще е крив капака... И да, може да се оправи - при правилния човек, но въпросът е дали ще си струва парите и времето за намирането му или ремонта :) Все пак, проучи за някой добър диагностик за предница и ходи при него... ако още не си :)
Мнението беше редактирано от Cecko2.0: 16 март 2015 - 20:47
Отговори

LIvanov снимка LIvanov 02 октомври 2015 - 17:29

И какво като е сменяно предното стъкло,и на моята Корса Б подозирам,че е сменяно стъклото, защото на него пише GUARDIAN, а на другите пише GM, но колата със сигурност не е удряна, така навремето стъклото на бившата ми астра ф ми се спука стъклото, и го сменях, но това не значи, че колата е удряна.
Отговори

nazional снимка nazional 29 октомври 2015 - 00:46

Здравейте и от мен. Намислил съм да си купя Инсигния на старои ми се иска да е бензин. В момента двигателите са 1.6 115 к.с. и 1.8 140 к.с. Освен, че може да са малко слаби за това купе дали има някакъв друг проблем с тях? Един от вариантите, на който съм се спрял, има някои дребни забележки. Страничното огледало е леко хлабаво, може би със силикон ще се оправи, но ме притеснява да не стане серозен разход. Другото, което е неприятно е, че инфо бутона на таблото е изгорен с цигара и леко разтопен, дали има възможност да се смени само копчето или ще трябва цялото?
Отговори

dxl снимка dxl 05 април 2016 - 12:51

Здравейте!

Предстой ми покупка на кола. Бюджета ми е около 3000лв. Изискванията ми са да е седан, безнзин/газ и относително комфортна. (Казвам относително, понеже возията е нещо, с което се свиква, но искам да много голям шум в купето).

Разглеждах разни обяви, като в бюджета влизат Ауди А4, Пасат Б5, Ц класа (W 202). BMW Е46 идва малко извън бюджета ми.
Общо-взето съм се спрял на Вектра Б, първо защото имам опит с такава (баща ми има 1.6 16в комби с ГИ), второ имах Вектра А.

Имам понятие как се държи на пътя конкретния екземпрял. Харесва ми, че при 120-130 км/ч седи около 3000-3500 оборота. Определено гори малко на газ, в купето е просторно. Дизайна на интериора е малко така... но това е индивидуално и спрямо лични предпочитания.
Гледам коли след 99г., защото повече ми харесва фейслифта. Да очаквам ли, че има подобрение след тази година или общо-взето има само визуални промени?

Другото, което искам да попитам, понеже не съм се качвал май в никоя от изборените коли, освен Пасата, може ли Вектрата да се отнесе долу-горе към същия клас, относно комфорта на пътуване/шофиране?

Примерно забелязах, че Вектрата на баща ми не е шумна, но при скорости до към 110 някъде. От там нагоре вече комбинацията гуми, вятър и мотор води до доста шум вътре. Дали е заради това, че е комби и не е така добре обезшумена спрямо седан/хечбек?
Другото, което ми направи кофти впечатление още от началото и за което разбрах, че е често срещан проблем, е че ел. стъклата са малко паянтови (може би най-точната дума). Явно заради водачите и амортизацията с години (а може би и ползването на неособено качествени материали) стъклата са доста шумни при отвр/затвр. и се кривят, което води до спиране, връщане, захапване на уплънтнения и тн.
Даже се случи и двете стъкла да пропаднат в кората, та се наложи да се разглобява.

Иначе съм се ориентирал повече към покупка от човек, а не от авто къщи. Някакси тоя "нов внос" не ми вдъхва доверие. Чисти са и изтупани/излъскани за продажба, докато другите изглеждат по-мръсни и амортизирани, но това е защото се карат ежедневно, а не седят с месеци на едно място. Отделно цените им са кажи-речи същите, с разликата, че от авто-къща се почва с данък, ГО, винетка, обслужване (което не е изключено да направиш и като си я купил от водач, де). Отделно ГИ си е стабилни пари.
Гледам предимно 1.8 мотори, защото четох, че разхода е сходен с този на 1.6, но има повече динамика, защото не купето не тежи толкова на мотора. Но дори да изкочи 1.6 (но не стария двигател, като на предишната ми Вектра) и ми хареса, няма да се замисля много. Не знам само дали 2.0 (136) е значително по-скъп за обсжуване и много по-жаден.

Поздрави! И се извинявам, че стана така дълъг пост.
Мнението беше редактирано от dxl: 05 април 2016 - 12:54
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 април 2016 - 14:14

Здравей, колега! Не се извинявай за дългия пост, няма лошо да пита човек. :) По темата- добър избор е Вектра Б, и то фейслифт. Три Вектри Б съм имал- две комбита с Х18ХЕ и един седан Х20ХЕВ фейслифт. За предпочитане е да вземеш ХЕВ- а, защото 136 коня доста добре се отразяват на купето на вектрата в сравнение със 115. Обслужването е същото като на Х18ХЕ, но разликата във вървежа е очевидна. А и освен това разходът е повече от добър. На мен ми даваше 7.5- 8 на газ до 100- 110 км/ч, което е повече от перфектно. Така че търси по- мощния двигател, ще останеш доволен. Относно шума- Вектрата е обезшумена дори и при скорости над 110. Да, комбитата са малко по- шумни за разлика от седаните. Задължително гледай задното окачване да е добре- със сменени тампони и втулки, че там е един от често срещаните проблеми на Вектра Б. Ако всичко е сменено ще се насладиш на доста стабилен и обезшумен автомобил. Ако не е сменено и има троп- хлоп сваляй от цената и оправи задния мост ти. За стъклата- и на трите Вектри не съм имал никакъв проблем с тях, така че не мога да кажа, че е проблем това. Също така правилно си се насочил към Вектри от човек с вече вградена газова уредба. Има доста запазени и читави коли, но трябва да се търси и да се гледа. Успех с покупката!
Мнението беше редактирано от zdravkop: 05 април 2016 - 14:16
Отговори

dxl снимка dxl 05 април 2016 - 15:51

Благодаря за отговора.
Искам да попитам, обаче, ако все пак се стигне до оглед в авто къщи, а колата е без номера как се процедира, ако искам да мине през сервиз?

До сега не съм купувал кола и не знам дали ще се съгласят да слагат номера, та да идем на оглед. Ако е от човек - ясно.
Задължително искам да се погледне двигателя и да се вдигне, за да се види окачването, плюс диагностика.
Предпочитам да дам 100-150лв. и да стане "бягай далеч от тая", отколкото да си ги спестя, а после да наливам пари в ремонти.
Технически грамотен съм, до степен да проверя визуално за удари, дали няма по-тесни/широки фуги между елементите, да се ослушам за тропане и хлопане, за паразитни шумове от двигателя, дали на газ оборотите играят на място, къде лови съединителя, дали светят всички светлини по таблото, да няма махнати и тн. Но окачването е много относително нещо. Може да не тропа нищо, но да има изкривени елементи, вледствие на удар и тн.

Препоръчайте ми сервиз или някой майстор в/около/ София, където мога да ида на такъв оглед. И как вървят цените за всичко това?
Мнението беше редактирано от dxl: 05 април 2016 - 15:54
Отговори

ГостRomanceIsDead_* 10 април 2016 - 17:03

Здравейте!

Търся мнение за покупка на Astra G Sport '98 1.6 16 V.
Наскоро имах Astra G 1.4 16V 90к.с. , бях много доволен - тих двигател, много маневрена , добре набира, никога не ме е оставяла и т.н.
Поради непредвидени обстоятелства обаче трябваше да се разделя с нея. Основния проблем обаче беше ,че гореше много масло. Ама много ... за 5000-6000 км ми изгаряше почти целия резервоар.

Та сега ми изпадна една оферта от мой приятел.
Astra G Sport '98 1.6 16V 101 к.с. (ecotec)
Разглеждам и характеристиките из нета и ми се струва,че самото оборудване е доста по-добро, като например окачването в сравнение от 1.4 16V .
Това което ме притеснява е,че той доста я натискаше и със сигурност има навъртяни ~350,000 km
Но пък никога не се е оплаквал от горене на масло или какъвто и да е друг проблем. Просто смяна на консумативи и това е.
Бях решил да не си вземам Astra отново, но цената за която мога да я спазаря е 1800 - 2000 лв.
Как мислите , мнения за този конкретен модел ? Като основното , което ме кара да я взема е цената. 3-те врати не ме радват никак , но ще го преживея.
Автомобила ще бъде ползван по-скоро за съботно-неделни разходи и море до Гърция.
Мнението беше редактирано от RomanceIsDead: 10 април 2016 - 17:04
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 април 2016 - 21:17

Че за 1800 лв какво има да мислиш? Офертата е хубава, още повече че познаваш собственика.
Отговори

dxl снимка dxl 12 април 2016 - 17:28

Пичове, мисля идните седмици да ходя по огледи. Харесах няколко Вектри, както бензинови, така и дизели, но са предимно Враца, Вършец и тн. Из софийските къщи не съм обикалял.
Познавате ли някой (частно лице или от сервиз),който извършва услугата оглед на място. Да види двигателя, да се повози за да чуе окачването, да се направи диагностика.
Много ще се радвам ако имате да споделите опит.
Отговори

dxl снимка dxl 19 април 2016 - 11:44

Аз все още продължавам да гледам за Вектри. Поотказах се малко дизела, не знам защо. Може би защото като цяло не съм карал такава и не знам какво да очаквам от двигателя, като вървеж, разход и сътоветно евентуални проблеми. А и прочетох доста теми за проблемно палене сутрин или разни дребни болежки, които после водят до скъпи ремонти. Малко е избирателно, защото може би съм предубен.
Все пак евентуалната покупка на дизел беше само и единствено заради разхода, който като ценово изражение би бил близък до разхода на газ.

Започнах да оглеждам бензинови с и без ГИ, като варианта без е да сложа на по-късен етап. Бюджета ми е 3000лв. В единия вариант мога да си позволя по-скъпа кола, която вече е регистрирана в нас, а при другия - да платя еко такси, данък, винетка, ГО, регистрация и пр., но там трябва максимума ми да е около 2500-600лв.
Още по-стеснено става търсенето, понеже гледам само фейслифтови седани.

Бях харесал една страхотна (по снимки) в Провадия за 2300, даже се чух с човека да се уговорим за след около седмица до десет дена да ида на оглед, но явно някой я е купил вече, защото не виждам обявата.

Излиза една запазена, като цяло и на добра цена от авто къща във Враца, обаче на 3 от вратите и едната вежда има ръжда. Малко е и е по ъглите на вратите, обаче това са доста пари, ако тръгнат да се правят ремонти. Само пръскането ще ми излезе златно. А не вярвам да слезе много повече търговеца, защото е пусната на 2100лв.

Смешното е, че реших ей така, за спорта, да прегледам обявите за Passat-и B5 и колкото щеш. За 2500-600 мога да си взема регистрирани, с климатроник и пр. обаче не са ми на сърце и трябва яко да си изкривя душата, за да взема нещо такова...
Мнението беше редактирано от dxl: 19 април 2016 - 11:45
Отговори

sathv снимка sathv 19 април 2016 - 12:05

Туй дет го гледаш за 2000-2500 независимо коя марка не са коли а курници. Тия дето са карани из Бг пък са на хора дето искат са се отърват щот нищо не става от тях. За тез пари гледай някоя въшка, че поне те не са въртяни по 500000 километра из Европата. Щото западняците не са мазохисти да карат много с градси коли. Пък на велтрите им е съдран гъза от всякъде. И отделно гнилоч.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg