Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Въздух

fanatic снимка fanatic 22 май 2006 - 18:00

Под дебитомера излиза тръба която отива напред и смуче въздух от потока срещу колата. При мен тази тръба е обърната в обратна посока и си тегли въздух без да ползва стуята. Така ли трябва да бъде заради газта или някой БГ- бог ми е направил подобрения по колата. И друго ако го обърна срещу потока на засмукване освен пчели, мухи, и други ципокрили друго да очаквам ли като промяна в поведението. Питам защото в бесните задръствания жегата е страшна и после докато поеме свеж въздух колата е като уморена. Не загрява или нещо подобно просто с гадната газ така се получава. Маторя както знаете е 1.8 пълна инжекция.
Отговори

Kinni снимка Kinni 22 май 2006 - 19:18

Говориш за тази тръба ,която влиза в гредата м/у фара и решетката нали?Значи при мен е по същия начин ,само,че не е извита и няма никакви проблеми.Но при един приятел с корса 1,2i например като пускаше по инерция колата да речем с 80-100км и тя гаснеше, просто не искаше да държи ниски обороти.Един газаджия му каза да извие тръбата точно по същия начин както е при тебе и всичко стана о.к. Ако искаш направи едно пробно -махни тръбата, тя е на два жлеба и пробвай резулта. :helpsmilie:
Отговори

fanatic снимка fanatic 23 май 2006 - 08:41

Ами ще пробвам да видя какво ще стане. Ако не е добре връщам го както си е.
Отговори

Kinni снимка Kinni 23 май 2006 - 10:12

fanatic, на May 23 2006, 08:41 AM, каза:

Ами ще пробвам да видя какво ще стане. Ако не е добре връщам го както си е.
 

Пиши какъв е резултата,ще ми бъде интересно да го чуя :helpsmilie:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 23 май 2006 - 10:24

fanatic, на May 23 2006, 08:41 AM, каза:

Ами ще пробвам да видя какво ще стане. Ако не е добре връщам го както си е.
 

Ще се получи точно този ефект...на място на празен ход всичко е ОК, но в движение ако изключиш от скорост колата гасне. Ама от опит (поне от този) глава не боли ;)
Отговори

Гостkillerche_* 23 май 2006 - 10:36

DJ IMC, на May 23 2006, 10:24 AM, каза:

fanatic, на May 23 2006, 08:41 AM, каза:

Ами ще пробвам да видя какво ще стане. Ако не е добре връщам го както си е.
 

Ще се получи точно този ефект...на място на празен ход всичко е ОК, но в движение ако изключиш от скорост колата гасне. Ама от опит (поне от този) глава не боли ;)
 



говорих с един газаджия и той ми каза че по енерция газта се разрежда много и за това гасне колата и или я махаш или я обръщаш няма значение но това не е при всички коли. при баща ми гасне с тръбата(астра) а при мене си е ок гасне като свърши газта в бутилката чак :helpsmilie:
Отговори

Strabex снимка Strabex 18 юли 2006 - 21:18

И аз имах проблем с движението на свободна -гаснеше колата и обърнах тръбата смучи въздух под термостата и ефекта беше много високи обороти и се наложи да ги намаля от изпарителя и сега болта на изпарителя е завит докраи и пак са високи 1100-1200 и разхода на газ се вдигна някой може ли да ми каже защо така се получи? Двигателя е 1.8 115 full injection
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 юли 2006 - 10:49

Ами от много въртене се получава. Значи имаш един път врътките на газта, врътката за празния ход, има на инжекциона един винт за дроселите, дебитомер. Едно от тия ако не е в синхрон и се получава мазалото. Аз тръбата я оставих както си беше. Сега си намерих качествен гофриран маркуч от прахосмукачка, само трябва да го сложа. Диамертъра е същия и няма да смуче каквото не трябва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg