Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Opel Insignia Sports tourer- service vehicle soon

Angelary снимка Angelary 15 юли 2014 - 12:53

Здравейте, Имам opel Insignia sport tourer 2.0 CDTI 160 Hp 2009г дизел. Излезе ми съобщение service vehicle soon. Миналата година ми излезе същото съобщение и отидох в сервиз на опел, оказа се изгоряла свещ на 3ти цилиндър. Смениха ми я но ми съдраха кожата- 140лв за една изгоряла свещ. Сега не съм сигурен дали проблема е същия но ми излезе същото съобщение. Някой може ли да ме ориентира за доверен сервиз където ще ми помогнат без да ми свалят кожата. Благодаря ви предварително.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 16 юли 2014 - 19:53

На мен ми звучи по-скоро като нормална инспекция, тоест смяна на масла и филтри а не на авария...
Отговори

cruiserss снимка cruiserss 17 юли 2014 - 10:41

И аз подкрепям мнението за наближаваща нормална инспекция.

При мен се появява на 15 000км
Ресетва се като се задържи бутона на километража и се даде на контакт. (за следващите 15К км)

Би трябвало да го направят в сервиза (ако ходиш в по-читав или в оторизиран сервиз)
Ако не - правиш го сам на всяка смяна на маслото и филтрите
А, как се ресетва за Инсигния??? Нямам идея.
Отговори

vectrafenn снимка vectrafenn 17 юли 2014 - 20:44

На Астрата от копчето "Menu" избираш менюто, което показва на колко процента е маслото и го зануляваш пак от копчето на лоста за мигачите. При инсигнията мисля, пак е така.
Отговори

p_ribarski снимка p_ribarski 31 октомври 2014 - 16:57

Колега,
Кажи какво се случи със свещите/имам същата кола със същите проблеми...на мен ми искат 250 лв. за свещ/ била модел PSG 001
Отговори

Stefan Stefanov снимка Stefan Stefanov 09 април 2017 - 17:38

Аз имах същия проблем, изгоряла свещ на 1ви цилиндър, диагностика, смяна и свещта, 255 лв - това с 30% отстъпка на свеща (217лв редовна цена, че била някаква с датчик за компресия). Сега пак светна Service Vihiecle Soon и този път на втори цилиндър изгоряла.

Ако някой има идея от къде да вземем читави свещи на по-добри цени, ще се радвам да сподели.

И тоя датчик за компресия, ква му е идеята?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg